2021 Nisan ayı burç yorumları

KOÇ BURCU 21 MART-20 NİSAN

Bu ay doğum günü kutlayan siz sevgili Koç Burçları ve yükseleni Koç Burcu olanlar hareketli, iş bitirici yönünüzle sosyalliğinizi arttırıyorsunuz. Dünyanın ödediği ağır bedellerden sizlerde kendi payınıza düşeni yeterince aldınız, artık daha pozitif gündemler hayatınızda. İşlerinde haksızlığa uğrayanlar sürpriz gelişmeler sizleri beklemekte. Evli olanlar hak ettiğiniz değeri görebileceksiniz. Yaşadığınız evi değiştirmek isteyenleriniz için de oldukça uygun zamanlar. Eğitim alanlar ise meyvelerini ufak ufak toplayabilir. Çevrenizde ilişkilerini evlilik ile taçlandıracak yakın akraba veya yakın arkadaşlarınıza da destek vereceksiniz. Aile içinde miras konuları gündem olabilir. Sağlık açısından bahar aylarına girerken kronik üst solunum ve baş ağrıları için önlem almanızda fayda var.

BOĞA BURCU 21 NİSAN-21 MAYIS

Gerek maddi gerekse manevi anlamda kendini güçlü hissetmek ve garantiye almak isteyen siz sevgili Boğa Burcu ve yükseleni Boğa Burcu olanlar ruhsal ve fiziksel anlamda diyete giriyorsunuz baharın gelişiyle birlikte. Size yük olan gereksiz her şeyden kurtulmak isteyecek ve bunun için radikal kararlar alacaksınız. Fiziksel görünüşünüzde ufak tefek estetikler yaptırmak isteyecek ve kendinizi yeni bir aşka hazır hissedeceksiniz. Arkanızdan iş çeviren insanların teker teker önünüze geleceği bir aydasınız. Biraz öfkenizi kontrol etmekte zorlanabilirsiniz. Evli olanlar bırakma zorluğu çektiğiniz her ne varsa artık karar zamanı sizler için. Sevgilisi olanlar karşısındaki partnerinin kendini tam olarak anlayamamasından biraz dertliler. İş yerinizde yada kurumsal bir sektörde çalışanlar için daha verim alabilecekleri güzel süreçlerden geçmekteler. Sağlınız açısından düzenli egzersiz hareketleri yapmayı ihmal etmemelisiniz.

İKİZLER BURCU 22 MAYIS-21 HAZİRAN

Duygusal yorgunluklarınızı ufak ufak atmaya başlayacağınız aylardan geçiyorsunuz siz sevgili İkizler Burcu ve yükseleni İkizler Burcu olanlar. Son zamanlarda fazla kendi kabuğunuza çekilerek izole olmuştunuz. Artık sizi hayata bağlayacak güzellikleri yaratmayı ve peşinden sürüklenmeyi isteyeceksiniz. Öncelikle spor, egzersiz, diyet ile yaşam enerjinizi yükseltmek isteyeceksiniz. Aile büyükleriniz ile aranızda tatsız ve gerginlik yaşadıysanız artık barış bayraklarını sallayacaksınız. Tüketim alışkanlıklarınızın değişmesi gerektiğini düşünüyor ve para biriktirmeye başlıyorsunuz. Kaliteli ve öz vakit geçirebileceğiniz partnerleri kendinize çekiyorsunuz artık. Evli olanlar alınganlıktan vazgeçmelisiniz, gerginlik çözüm bulmanızı zorlaştırabilir. Gözleriniz ile ilgili alerjik reaksiyonlar oluşabilir. Evcil hayvanlarınızın bakımı ile yakından ilgilenebilirsiniz.

YENGEÇ BURCU 22 HAZİRAN-23 TEMMUZ

Duygularınızı çok rahat yaşayamadınız uzun bir süredir siz sevgili Yengeç Burcu ve yükseleni Yengeç Burcu olanlar. İnatlaşmak sizlere duygusal sancılar bırakarak sizlerin artık toparlanmanız gerektiğinin sinyallerini verdi çoktan. Evli olanlar eşinizin ailesi ile ilgili gerginlikler yaşayabilir. İstemediğiniz her şey önünüze gelebilir. Ev almayı düşünenler için oldukça güzel dönemlerden geçiyorsunuz. Hayatınızın bütününde huzur ve güven arayışı içinde geçirmek istiyorsunuz ve bu aylarda bu enerjileri yakalayabileceğiniz bir partner kapınızı çalmak üzere. Finansal açıdan yeni ek gelirler sağlarken vergi, kredi gibi borçlarınızı da zorlanmadan ödeyebilirsiniz. Çocuklarınızın eğitimi ile ilgili yeni stratejiler geliştirebilirsiniz. Yarım kalan işlerinizi tamamlamak isteyeceksiniz yapıcı ve düzenleyici olarak kendinizi rahat hissedeceksiniz.

ASLAN BURCU 24 TEMMUZ-23 AĞUSTOS

Her zaman daha kaliteli ve nezih yaşamak isteyen siz sevgili Aslan Burcu ve yükseleni Aslan Burcu olanlar yüksek libidolu günler sizleri bekliyor. Aile içinde duymaktan hoşlanmadığınız sizi yoran duygu ve düşünceleri sınır koyarak kafanızdan uzaklaştırıyorsunuz. Çevrenizde aslı astarı olmayan eleştirilere de maruz kaldıysanız aynı şekilde sınırlarınızı çok iyi çizerek hayatın tadını çıkarmak hakkım diyecek ve yol alacaksınız. Evli olanlar mekanları ile ilgili ufak dokunuşlar yaparak romantizmi yükseltebilir. Para ile ilgili konularda en yakınım dediğiniz bir arkadaşınızla dirsek temasında bulunmak sizi oldukça karlı yatırımlara sürükleyebilir. Bir süreliğine sosyal ve dijital platformlardan uzaklaşmak isteyerek doğa aktiviteleriniz önemseyebilirsiniz. Temiz hava ve egzersiz kalp ritminizin de daha sakin atmasını destekleyecektir.

BAŞAK BURCU 24 AĞUSTOS-23 EYLÜL

Aile bağları ile ilgili düzensizliğinizin sona erdiği bir aya giriş yapıyorsunuz siz sevgili Başak Burcu ve yükseleni Başak Burcu olanlar. Titiz ve tertipli yapınız işlerinizi kolaylaştırırken ilişkilerinizde fazla irdeleyici ve kıskanç tavırlarınız yorucu olabilir. Mükemmel bir hayat detaydan değil duygularınızı akışta yaşamaktan geçmektedir. Seyahat imkanlarınız artıyor tabi ki sizler önlemlerinizi en iyi şekilde alarak ve hijyene son derece dikkat ederek bunu planlarsınız. Finansal konularda ek gelirler elde etme şansına sahipsiniz bu dönemde. Gizli ilişkilere çekilebilirsiniz aman dikkat diyelim. Evli olanlar sevgi yoğunluğu sayesinde romantik zamanlar geçirebilir. Bekar olanlar ise kapınıza geçmişte gelen ancak şans veremediğiniz bir partnere ilginiz artabilir. Platese başlamak için ve beslenme şeklinizi düzene koymak için de oldukça uygun süreçler sizler için.

TERAZİ BURCU 24 EYLÜL – 22 EKİM

Sevdiklerine üzülen siz sevgili Terazi Burcu ve yükseleni Terazi Burcu olanlar yaşanan talihsiz ve can sıkıcı günleri geride bırakmaya hazır olun. İçinize sıcaklık akarken bambaşka bir yaşama sevinci ile baharı karşılayacaksınız. Sizler diğer insanların ruhuna dokunabilmeyi en uygun inşa eden burçsunuz dolayısı ile ikili ilişkileriniz ve sosyalliğiniz artıyor. Aileniz ile ilgili geçmişte yaşanmış talihsiz olaylara pek fazla takılmamalısınız. İş hayatınızda egosu yüksek kişiler biraz tansiyonunuzun yükselmesine neden olsa da sizler dengeyi çok güzel kurabileceksiniz. Partneriniz ile aranızın açılmasını istemiyorsanız kıskançlık krizlerine ara vermelisiniz. Son dönemlerde uyku düzeninizdeki bozukluk baş ağrılarınızı tetikleyebilir, yeme-içme ve uyku düzeni alışkanlığınıza da özen göstermeyi ihmal etmemelisiniz.

AKREP BURCU 23 EKİM – 22 KASIM

Suyun sabitlik özelliğini taşıyan siz sevgili Akrep Burcu ve yükseleni Akrep Burcu olanlar yaşamın size sunulmuş bir hediye olduğunu kabule geçtiğiniz aylardan geçiyorsunuz. Önünüze gelen her şeyi ince detaylı bir şekilde inceleyen sizler artık baharında gelişi ile birlikte biraz suyun yönüne karşı kendinizi teslim etmek isteyebilirsiniz. Çok yoruldunuz ve yıprandınız. Kalbi boş olanlar hem mantığınıza hem de teninize uygun bir partner ile tanışarak aradığınız aşkı bulabilirsiniz. Evli olanlar belki de uzun zamandır çocuk yapma düşüncenizi nihai sona taşıyarak mutluluk gözyaşları dökebilirsiniz. Uzun zamandır sevmediğiniz alışkanlıklarınızı da bırakmak için gökyüzü sizlere çok destek sunmakta. Kariyer alanınızda güç kazanıyor ve çözümleyemediğiniz finansal kaynaklı sorunlarınızı da kolaylıyorsunuz.

YAY BURCU 23 KASIM – 21 ARALIK

Kendinize yeni bir rota oluşturmak için hazır mısınız siz sevgili Yay Burcu ve yükseleni Yay Burcu olanalar. Hem kendinizi yeniden keşfedecek hem de güven ile ilgili duygularınızı da besleyip güzelleştirebileceğiniz süreçlerdesiniz. İlişkisi olanlar evlilik konusunda adımlar atabilirler. İlişkilerinde sorun yaşayanlar karşınızdaki partnerinize bir şans daha vermek isteyebilirsiniz. Bekar olanlar sürpriz gelişmelere açık olmalısınız ancak geçmişe takılmazsanız. İş hayatınızda rakiplerinizi geride bırakarak, emeklerinizin karşılığını kat ve kat fazlası ile alıyorsunuz. Aile gündeminizi miras ve hukuksal gelişmeler oluşturmakta bu dönem. Oturduğunuz konut yada iş yerinizi taşımak için de oldukça uygun dönemdesiniz. Spor yapmak için can attığınız bu dönemlerde binicilik ile ilgili ekstrem tecrübeler denemek isteyebilirsiniz.

OĞLAK BURCU 22 ARALIK-20 OCAK

Günlük rutinleriniz ve düşünce tarzınızı değiştiriyorsunuz siz sevgili Oğlak Burcu ve yükseleni Oğlak Burcu olanlar. Adeta yeni bir ben olma arzusundasınız. Farklı alanlara ilginizin arttığı bu aylarda yaşamınıza ve kendinize dair farkındalığınız yükseliyor. Aile içindeki sert ve baskıcı tutumunuzun yerine daha anlayışlı ve uyumlu bir tavır takınmanıza süreklerken sizi baskı altında bırakan diğer insanlara karşıda sınırlarınızı belirleyeceksiniz. Uzun zamandır kalbi boş olanların ise ani ve beklenmedik bir şekilde aşk kapısını çalabilir. Evliliğinde sorunları olanlar artık kendi yoluma bakmalıyım diyebilir. Uzun süredir beraberliği olanlar ise hislerinizi bir kere daha masaya yatırmak isteyeceksiniz. Yaşam alanınızda da birtakım değişiklikler söz konusu. Kariyer planlamalarınızı yaparken gökyüzü sizleri destekleyici konumda. Estetik operasyonlarını daha ileriki bir tarihe alabilirsiniz.

KOVA BURCU 21 OCAK-19 ŞUBAT

Güçlü ve istikrarlı duruşunuzdan hiç ödün vermediniz siz sevgili Kova Burcu ve yükseleni Kova Burcu olanlar. Bu ay itibari ile hayatınızın dönüm noktasını yaşayacaksınız. Aile şirketinde çalışıyorsanız finansal konular sizleri biraz gerginliğe sürükleyebilir. Gelişen gerginlikler sizin beslenme rutininize de etki edebilir, daha sağlıklı beslenmeye özen göstermelisiniz. Evli olanlar eski romantik günlerinize geri dönüyorsunuz, daha keyifli zamanlar sizleri beklemekte. Uzun süredir ilişkisi olanlar aynı evde yaşama kararı alabilir yada evlilikle taçlandırabilirsiniz. Kalbi boş olanlar ise hoşlandığınız kişi sizin duygularınıza olumlu bir karşılık verebilir. Dış görüntünüzü değiştirmek istediğiniz süreçlerden geçmektesiniz. Saçlarınızı boyatabilir veya kestirebilirsiniz, yeni imaj yapmak isteğindesiniz. Bu dönemlerde dikkat etmeniz gereken konu ise gizli ilişkilere çekildiğinizde kendinizi frenlemeniz olacak.

BALIK BURCU 20 ŞUBAT-20 MART

Karasız yapınızı yaklaşan baharın esintisi ile birlikte değiştiriyorsunuz siz sevgili Balık Burcu ve yükseleni Balık Burcu olanlar. Harekete geçmeniz gerektiğini ve verdiğiniz kararları uygulamanız gerektiğini hissediyorsunuz. Gündelik hayatınızda da pratik olarak sosyal hayatınıza da yer açmak istiyorsunuz. Önümüzdeki aylar içerisinde seyahat planlamak isteyebilir gittiğiniz yerdeki arkadaşlarınızla uzun uzun vakit geçirmek isteyebilirsiniz. Bol bol alışveriş yapmak da isteyeceksiniz. İlişkisinde problem yaşayanlar toparlanma sürecindesiniz. Farklı iş alanlarına yönelmek için bir süre daha beklemenizde fayda var. Uzun süredir evliliğinizde krizler yaşıyorsanız bunları yönetmekten yorulduğunuzu düşünebilirsiniz. Bu ay diş sağlığı ile ilgili bakımınızı yaptırmanızda da fayda var. Duygusal gelgitlerinizi sakin kalarak, meditasyon yaparak ve düzenli beslenerek geride bırakabilirsiniz.

Sündüz Taş

Sündüz Taş

Editör / pausedergi@gmail.com

Astroloji

DİĞER YAZILARI