Ameliyatsız Liposuction

Y eni yıl yeni kararlar almak ve yeni başlangıçlar yapmak için en uygun ve en güzel zaman. Tüm dünyada hemen herkesin listesinin ilk 3 sırasında “kilo vermek”, “sağlıklı beslenmek” ve “daha fazla egzersiz yapmak” olduğunu biliyor muydunuz? Fazla kilolarımızdan kurtulmak için, sağlıklı bir beslenme rejimini düzenli egzersiz ve teknolojinin mucizevi cihazlarıyla harmanlamanın altın kural olduğunu her zaman söylerim. Bu tabii ki biraz zaman ve sabır isteyen bir süreç ve asıl önemli olan yaza günler kala değil, aylar öncesinden, yani bugünden bu düzene kendimizi uydurmak.

Son zamanlarda fazla yağlardan ve kilolardan kurtulmak isteyenler için pratik bir yöntem olduğu düşünülen Liposuction oldukça yaygınlaştı ancak prosedür sonrası ağrı, morarma ve şişme gibi nekahat dönemi gerektiren belirtilerin ötesinde; oluşabilecek kan ve yağ pıhtılarının kan damarları yoluyla beyne gitmeleri ve felce kadar uzanabilen çok daha ciddi riskler (*) barındırdığını bilmek gerek. Bunların ötesinde yağ altında ve çevresinde bulunan organların zarar görebilmesi, enfeksiyon ve kanama risklerini de düşünürsek, yağlarınızdan kurtulmak için ameliyatsız yöntemlere ve iradenize başvurmanın çok daha iyi bir fikir olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle size Liposuction’a en iyi alternatif olarak kabul edilen birkaç uygulamadan biri olan, “Soğuk Lipoliz” uygulaması Clatuu 360°tan bahsetmek istiyorum.

Clatuu 360° subkutan yağ tabakasını hedefleyen, anestezi ve nekahat dönemi gerektirmeyen ve yüksek soğuk ısıda çalışıldığından acı seviyesi minimal olan non-invaziv bir yöntemdir. Vücutta doğal apoptosis süreci tetiklenerek hedeflenen yağ hücreleri yok edilir. Bilimsel araştırmalar -90C ısı enerjisini dokuya gönderdiğinizde subkutan yağ tabakasında apoptosis bağladığını göstermektedir. Apoptosis çok hücre yapılı canlılarda hücre ölümünü sağlar. Gönderilen enerji ile meydana gelen biyokimyasal değişimler yağ hücrelerinde doğal yolla ölüm ve vücuttan atılma şeklinde bir sürece sebebiyet verir ve doğal yollar ile vücut form kazanır. (*) Liposuction Riskleri Kaynak: Forbes US / Bruce Y. Lee, Global Obesity Prevention Center Executive Director.

Güray Akar

Güray Akar

Beauty&Health / info@sculpture.com.tr

DİĞER YAZILARI