Bugünün Lüks Tüketicisi Kim?

Yeni lüks tüketicisinin ilgisini nasıl çekebilmeli… Devrin en önemli yönü, giderek daha da dijitalleşen global dünyada internetten önceki yaşamdan habersiz olan Younger- Millennials ve Z Kuşağı diyebiliriz.  Çok farklı değerlere sahipler ve şimdi işgücüne girmeye başlıyorlar, bu da markaların güvence altına almak isteyeceği harcama gücüne giderek daha fazla sahip oldukları anlamına geliyor. Sonuç olarak, lüks tüketici davranışı değişiyor. Bu nedenle “lüks” fikri gelişiyorken bu çağın lüks tüketicisinin beklentisine göre kendini yeniliyor. En geleneksel halinden çıkıyor bence maksimum sadeleşiyor ama en önemlisi de “ulaşılamaz” ve “yüksek dokunuşlu” duygusundan uzaklaşıyor.  Ne dersiniz katılıyor musunuz? Geçelim bu ayki Top beş listemize ve gelsin bakalım lüks sıralamamız…

Bouffee Cloud

1-   Bouffee Cloud

Aydınlatma alanında tasarımında bulutlardan ilham alınmış tasarımların renkleri, işlevleri hepsi birbirinden üstün denilebilir. Aydınlatmalar birbirinden güzel 16 renkten oluşmakta. Rgb ışık kumandalı olması da özellikle günün sonunda hayatı kolaylaştıran başak bir tarafı… Tek kelimeyle muhteşemler.

Dr. Dennis Gros

2-   Dr. Dennis Gros

Her dönem parlak doğal bir ışıltı için ihtiyacımız olan  AHA/BHA beraberinde aktif D Vitamini içeren, iz bırakmayan, kendi kendine bronzlaşan havlu mendiler içermekte. Bütün cilt tipleri için uygun. Hem güneşin etkilerinden korunmak hemde bronz kalmak için kolaylıklı lüks bir seçenek. Uygulamadan sonraki bir saat içinde rengin oluşmaya başladığını görmektesiniz. Yüz ve vücut iki tipi mevcut.

3-   Serengeti Ulusal Parkı

Afrika denince akla ilk gelen yer Serengeti Milli Parkı oluyor. Her zaman popüler olan bu park,  belgesellerde izlerken bile insanı heyecanlandıran bir doğa harikası… Tanzanya sınırları içerisindeki parkta; su aygırları, aslanlar, kaplanlar ve kabileler yaşıyor. Daha önce yaptığınız seyahatlere hiç benzemeyen bir deneyim yaşarken aynı zamanda otelinizde lüks ihtiyaçlarınızdan da geri kalmıyorsunuz. Four Seasons Safari Lodge Serengeti, çevrenin ve vahşi yaşamın panoramik manzarasını bu lüks eşliğinde yaşayabiliyorsunuz.

4-   Berberin

Berberin, çeşitli bitkilerde bulunan aktif bir bileşiktir ve olumlu etkileri nedeniyle yüzyıllardır geleneksel tıpta kullanılan bir gıda takviyesi. Geleneksel Çin ve Hint tıbbında 3000 yıldır sağlık amaçlı kullanılan bu bileşiğin sağlığa pek çok yararı vardır. En etkili gıda takviyelerinden biri olan bu bileşik, moleküler düzeyde etki ederek sağlık açısından pek çok yarar sağlayabilmektedir. Bu yararlar arasında kan şekeri dengesine yardımcı olması, kilo kaybını desteklemesi ve kalp sağlığına olumlu etki etmesi en önde gelenlerdir. Ben kullanmaya başladım ve çok faydasını gördüm sizlere de tavsiye ederim. Özellikle yeme atakları ve iştah kontrolünde etkili. İnsülin direncini geliştirir. Kilo vermenize yardımcı olur.

Tory Burch

5-   Tory Burch

Çantaları, cüzdanları ve ayakkabıları hayranlık uyandırıyor. Özellikle Burch armalı babetler, sandaletler tüm trend ürünler. Tory Burch, ayrıca kadın ayakkabısı kategorisinde ülkemizde en beğenilen 10 markanın arasında yer alıyor. Bu sezon lacivert bej logolu jagarlı kadın sandaleti oldukça başarılı…

Verda Penso

Verda Penso

Fasihion - Shopping verdapensomoda@gmail.com

DİĞER YAZILARI