Burçlara göre anneniz seçin

“Burçlara göre anneniz seçin” tabi ki bu başlık bir şaka. Anne ve babamızı seçme şansımız yok. Ama burçlarına özeliklerini bilirsek, onlara karşı nasıl davranacağımızı belirleyebiliriz.

Anneye ve anneliğe dair astrolojik göstergelerin başında Ay geliyor. Doğdunuz anda gökyüzünde ayın bulunduğu burç, faz ve açıları annemizi temsil ederken, annemizi nasıl algıladığımız ve deneyimlediğimizin ve daha nice çok kıymetli bilgileri vermekte. Ay geçmişimiz, çocukluğumuz ve bilinçaltımızı da temsil ediyor.

Hepimizin en kıymetli varlıkları olan Annelerimize çok şey borçluyuz. Hakkı ödenemeyecek sevgili Annelerimizin bu özel günlerini kutluyorum. Değerli annelerimizi, çocukları nasıl görüyor, hissediyor, anlıyorlar. Sizler için kaleme aldım. Keyifli okumalar…

KOÇ BURCU 21 MART-20 NİSAN

HAREKETLİ ANNELER

Cesareti ile tanınmış Koç burcu anneleri çocuğuna öncelikle cesur olmayı öğretecek. Yürekli olmanız için sizi teşvik edecek tüm yeteneklerinizi ortaya çıkarmanızı sağlayacaktır. Çocuklarını tabii ki çok severler fakat kişisel kimliklerinden, özgürlüklerinden asla ödün vermezler. Tek başına vakit geçirmenin hem daha iyi bir anne olmak hem de enerji toplamak için ne kadar önemli olduğunu bilirler, fakat ona belli etmeden kontrolünü elinde tutmayı da iyi ayarlar. Açık sözlü davranıldığı takdirde eğlenceli bir anne ile karşı karşıya kalacaksınız kesin. Onun tek istediği evladının yürekli ve dürüst davranmasıdır. Seçimleri sonucunda eğer bir yanlışınız varsa bile sizi adil bir şekilde yargılar.

BOĞA BURCU 21 NİSAN-21 MAYIS

ZARİF ANNELER

Sabit niteliğe sahip olan Boğa burcu anneleri hırslıdır ve hayal ettikleri bir şeye ulaşmak için elinden geleni ardına koymazlar, çocuklarına da bu hırsı ve başarılı olmayı öğretecekler. Güven duygusunun ne kadar rahat bir şey olduğunu bildiğinden size de sessizce bunu aşılayacaktır. Yaşamda güvencenizi sağlamanız için maddi ve manevi olarak tüm koşulları sunarlar. Sizden de aynı şekilde başarılı olmanızı tutumlu davranarak geleceğinizi kurmanızı isteyecektir. Öte yandan dikkat etmezlerse fazla materyalist davranıp çocuklarını şımartabilirler. Alışkanlıklarına bağlıdır ve bu anlamda gelenekçidir de. Eskiye dayanan alışkanlıklarına göre çocuğunu yetiştirmek isterler. Zor ama her daim çocuğunun arkasını toplayacak bir anne diyebiliriz.

İKİZLER BURCU 22 MAYIS-21 HAZİRAN

CİN GİBİ ANNELER

İkizler burcu anneleri araştırmacı bir ruha sahip olduğu için çocuğunun da kendisi gibi kültürlü olmasını isterler. Çocuğunun çok yönlü olmasını isteyeceği için de mutlaka onun bir hobi edinmesine de yardımcı olacaktır. Klasik bir anne rolünden sıyrılıp; müzeleri, kültürel seyahatleri, bilgilendirici filmler gibi konuları önem gösteren ve size bunu empoze eden bir anne modeli olarak ortaya çıkacaktır. Son trendleri keşfetmeye bayılan İkizler Burcu anneleri çocuklarını daima yaratıcı ve orijinal olmaları için cesaretlendirirler. Kimi zaman ortaya çıkan çelişkili ve kararsızlıkları olabilir, sınırlarını belirlerken çocukları karşısında kafa karıştırıcı davranabilirler. Dil eğitiminize özel önem verecek, arkadaşlıklar kurmanızı ve çevrenizle irtibatta olmanızı sağlayacaktır.

YENGEÇ BURCU 22 HAZİRAN-23 TEMMUZ

GÜZEL YEMEKLER YAPAN ANNELER

Yönetici burcu olan Ay nedeniyle aşırı hassas ve duygusal, çevresiyle barışık, yuvasına aşırı düşkün, çocuklarına inanılmaz derecede bağlı ve üstüne titreyen annelerdir. Onu ne kadar çok sevdiğinizi duymak bilmek ve hissetmek isteyecektir; aynı şekilde anneniz de size olan sevgisinden sık sık söz ederek her zaman bunu vurgulayacaktır. Sizi aşırı şekilde sahiplenerek koruyacak ve kollayacaktır. Yengeç anneleri doğuştan anne şefkatine sahiptir. Anne olmayı her yönüyle severler ve kendilerini çocuklarına adarlar. Yengeç anneleri için aile her şeydir ve bunu hiç çekinmeden gösterirler. Fakat bu özelliğini bazen abartıp çocuğunu da bunalta bilirler. Her şeye müdahil olmak zorunda hissetti için çocuğu da yorabilirler.

ASLAN BURCU 24 TEMMUZ-23 AĞUSTOS

GÜR ŞAÇLI ANNELER

Sabit özelliklere sahip Aslan burcu anneleri evine bağlıdır ve eşine sadıktır. Aslan burcu anneleri şen şakrak yapıları ile tanınırlar; oyuncu yapıları ve yaratıcılıklarıyla çocuklarına yol gösterirler, her an onlarla birlikte eğlenmeye hazırlardır. İş ve çocuk dengesini kurarak kendi hayatına devam etmesini iyi bilirler. Otoriter bir annedir. Çocuğunun başarılı olması için tüm imkanları kullanır; mutlaka en iyi hocalardan ders almalı, en iyi okullarda okumalı, en kaliteli kıyafetleri giymelidirler. Gösterişli doğaları sevgi dolu kalpleri ve eğlenceli yapılarıyla göze çarparlar. Aslan burcu anneleri çoğu zaman aktif davranır ve daima çocuklarının hayatına dahil olurlar.

BAŞAK BURCU 24 AĞUSTOS-23 EYLÜL

HİJYENİK ANNELER

Başak değişken niteliğe sahip olduğu için çocuğun sabit olmasını ve bir konuya takılıp kalmasını istemem çocukları sever ve en iyi şekilde yetiştire bilir elinden geldiğince tüm gereksinimlerini yerine getirir. Biraz soğuk mesafeli sevgisini çok dile getiremeyen ama şakacı bir anne olduğu için çocuklarıyla oynarken sıkılmaz çocuğunun evcil hayvan beslemesine izin verecek annelerin başında gelir. Başak anneleri düzenli ve programlı hareket ederler. Böylece çocuklarının güvende hissetmesini sağlarlar Başak burcu anneleri beslenme ve sağlık konuları ile fazlasıyla ilgilenir. Hassas davranırlar her daim her şeyin mümkün olanın en iyisini yapmak için çaba gösterirler kılı kırk yararak detaycı yapıları nedeniyle bazen çocuklarına biraz fazla sıkıcı gelebilirler.

TERAZİ BURCU 24 EYLÜL-22 EKİM

SANATSAL ANNELER

Terazi burcu anneleri neşeli hassas ve duygusaldır. Sakinliği ve huzuru elde etmek için çabalayan Terazi kadınları çocuğunu da bu düşünceyle büyütürler. Hem eşine hem çocuğuna huzurlu ve sevgi dolu ortam kurarlar. Öncü bir burç olduğu için çocuğunu yönlendirmekten hoşlanır. Çok zevklidir ve çocuğunun en iyi imkanlara sahip olmasını isterler. Yeri geldiğinde kendine alamadıklarını, çocuklarına alırlar. Terazi burcunda doğan çocuklar anneleri doğuştan dengeleme özelliğine sahiptir. Adalet duyguları gelişmiştir ve sabırlı olmalarıyla bilinirler. Terazi anneleri çocuklarına sanat ve kültür aşkını aşılayan en yaratıcı annelerdendir. Yürüyüşe çıkıp çiçekleri koklayan, yani hayatın tadını çıkarmayı bilen anneler genelde Terazi burcu anneleridir.

AKREP BURCU 23 EKİM-22 KASIM

HÜKÜMET GİBİ ANNELER

Akrep burcu anneleri cesurdur ve tuttuğunu koparıncaya kadar mücadelesine devam eder. Başarısızlığa tahammülü yoktur, en olumsuz yönü de şüpheciliğidir. Akrep burcu anneleri kesinlikle belli başlı kuralları sahip bir anne profili çizer, çocuklarına herkesten çok fazla düşkündür ama bunu gösteremeyebilirler. Ciddi bir tavır sergilerler çünkü hayatı ciddiye alırlar ve çocuğunun zorluklar karşısında güçlü olmasını isterler. Manevi yönleri oldukça kuvvetli olan akrep anneleri için hükümet gibi kadın benzetmesi yerinde olacaktır. Akrep burcu anneleri söz konusu çocukları olunca beklentilerini çok yüksek tutarlar onlar için aile her şeyden önce gelir. Sürekli kontrol altında tutmaya çalıştıkları için çocuklarını adeta bir başkomutandır desek, abartmış olmayız.

YAY BURCU 23 KASIM-21 ARALIK

ÖZGÜR RUHLU ANNELER

Yay burcu anneleri enerjik ve neşeli yapıları ile bilinir çevrelerinde, dostluklarına ve arkadaşlıklarına oldukça önem verirler ve son derece fedakardır. Eğlenmeye, gezmeye, yeni yerler keşfetmeye çok meraklı oldukları için çocuklarına da öğrenmeye açık bir ortam hazırlarlar. Çok keyifli bir anne modülü diyebiliriz, çocukları ile arkadaş gibi olan annelerdendir. Çocuklarını yönlendirmek yerine onları her şeyi öğretip sonrasında onların insiyatifine bırakırlar. İnançlar konusunda oldukça bilinçli bir annedir. İnsanlara saygı göstermek ve yargılamamak konusunda çocuğuna gerekli her şeyi öğretirler. Bilgece davranışları ve maceraperestlikleri ile bilinir, özgür ruhlu annelerdir. Spontane yaşadıkları zaman çocuklarına da öğretici ve eğlenceli maceralar sunarlar.

OĞLAK BURCU 22 ARALIK-20 OCAK

ÖĞRETMEN ANNELER

Oğlak burcu anneleri son derece mantıklı ve gerçekçidirler, olaylar karşısında çabuk karar alabilirler. Sevdiği erkeğe fazlasıyla sahiplenir ve kendi istediği gibi biri olmasını ister. Sabırlı bir o kadar da kanaatkâr olan Oğlak anneleri çalışmayı çok sever. Boş hayaller kurmayı sevmez. Evlendiğinde iyi ve sadık bir eş, çocuklarına karşı sevecen bir anne olacaktır. Sert gibi görünen mizacının ardında şefkatli ve samimi duyguları görebilirsiniz. Sonuçta disiplini çok önem veren bir anneniz olacağını unutmayın. Çocuklarının doğduğu ilk günden itibaren daha iyi, kötüyü, yanlışı öğretirler. Öğretmek için vardır bir Oğlak annesi. Yuvayı dişi kuş yapar sözü Oğlak anneleri için söylenmiştir. Oğlak burcu anneleri çocuklara güçlü bir sorumluluk duygusu aşılarlar, kimi zaman çok endişeli olabilir ve bazı durumlarda gereğinden fazla ciddiye olabilirler. Buda çocuğun sıkılmasına sebep olabilir.

KOVA BURCU 21 OCAK-19 ŞUBAT

HALDEN ANLAYAN ANNELER

Özgürlüklerine son derece düşkün olan Kova kadını anneleri eğlenceli ve renkli kişiliği ile çevresindekiler tarafından vazgeçilmediği gibi dışa dönük ve havayı yapısıyla anneliği kabullenmesi biraz zaman alabilir. Dedikodudan nefret eder. Kendi ailesini de dedikodudan uzak tutmaya çalışır. Verdiği sözlerin tutulmasını ister ve arkadaşlık ilişkilerinde de güçlü kuvvetli olan Kova burcu anneleri çocuğuna öğreteceği ilk şey bağımsızlık duygusudur. Kendisinden farklı herkese her canlıya empati kurmasını aşılar. Çocuğu ile iletişim kurmakta zorlanmayacak ve onun farklı beceriler kazanmasına yardımcı olacaktır. Kova burcu bir anneye sahip olan çocuk kesinlikle farklı bakış acıları ile olayları farklı değerlendirmek, insanlarla bir arada arkadaş olmak ve bunları ele alma becerisi ile ön plana çıkacaktır. Kova burcu anneleri her daim genç ve özgür ruhlu olmasıyla tanınırlar. En son çıkan kitapları, vizyondaki filmleri ve müzikteki yenilikleri her daim takip ederler. Zamane gençlerinin dilinden anlayan annelerdir onlar.

BALIK BURCU 20 ŞUBAT-20 MART

HASSAS ANNELER

Karşınızda fazlasıyla nezaketli bir Balık kadını annesi var. Kırılgan olan Balık burcu kadını nezakete çok önem verir. Kalbi çok kırılır fakat gönül almasını çok iyi bilir. Bunun için çaba sarf ederler. Çocuğunun yaratıcı özelliklere sahip olmasını isterler. Balık Burcu annelerinin hayal güçleri o kadar çok gelişmiştir ki çocuğunun da bu şekilde olması için gayret gösterirler. Çok fazla sahiplenici, kaygılı ve değişikliklere açık bir anne modeli vardır. Şefkatli ve düşünceli olduğu için çocuğuna disiplin uygulamakta ve sınırlarını belirlemekte zorlanırlar. Onlar anne şefkatine doğuştan sahiptir. Balık burcundaki anneler daima çok koruyucu ve sevgi dolu olmaları ile tanınırlar. Balık annelerinin pasif agresif olduğu doğrudur. Çünkü her zaman doğrudan iletişim kuramazlar, narin bir çiçek gibi içlerine kapatabilirler zaman zaman…

Sündüz Taş

Sündüz Taş

Editör / pausedergi@gmail.com

Astroloji

DİĞER YAZILARI