Burçlara göre çocuk davranışları

Doğum haritalarının her biri eşsizdir. Doğduğumuz ilk günden itibaren Gökyüzünden Dünyaya baktığımızda Gezegenlerin o anki konumlarına göre tüm hayatını etkisi altına alacak bilgiler içerir. Aynı ebeveynler tarafından Dünyaya gelen gerek ikiz, gerekse iki kardeşin bazen gece ve gündüz kadar farklı olmaları sizleri şaşırtmamalı. Sizlere keyifle okuyabileceğiniz, okurken kendi çocukluğunuzu da hatırlayabileceğiniz ve aynı zamanda klasik masal kitapları eşliğinde çocuklar ve burçları kaleme aldım.

KOÇ BURCU – KURŞUN ASKER

Koç Burcu bebeği ateş ve öncü nitelikler taşıdığından son derece aktif, enerjik, sabırsız ve dikkat çekmeyi seven bir kişiliğe sahip olarak Dünya’ya gelirler. Özellikle bebeklik döneminde istediği yemeği yeme, ilgisini çeken oyuncaklarla oynamaya ve dikkati üzerine çekme eğilimdedirler. Hakimiyet adeta sizde değil ondadır. Şimdiden ‘’ önce ben ‘’ demesine alışmalısınız.’’ Hayır, bunu böyle yapamazsın ‘’ gibi cümlelere direniş gösterecektir. Oldukça meraklı bir yapıya sahip olduklarından etrafı pek toplu göremezsiniz, sürekli bir şeyleri, bir yerleri karıştırma çabasında olurlar. Koç Burcu vücutta Baş bölgesini temsil ettiğinden kafa bölgesinden yara almalarına alışmalısınız. Sivri ve keskin aletlere karşı da merakları geliştiğinden ortada bu ve buna benzer şeyleri bırakmamalısınız. Çocuğunuzun başarısına ortak olmanızın yolu onu takdir etmekten geçmektedir.

BOĞA BURCU – GÜZEL VE ÇİRKİN

Boğa Burcu bebeği toprak ve sabit nitelikler taşıdığından küçükken yaşamış oldukları deneyimleri hafızalarında kalıcı bir şekilde tutabilirler. Diğer çocuklara göre Boğa Burcu bebekleri hayatı beş duyu organıyla daha yoğun deneyimler. Koku, ses, dokunmak, tat alma duyusuyla hareket ettiklerinden lezzetli yemek yemek isterler, oyuncaklarının görseli bile onlara güzel, dikkat çekici olanını arzularlar ve haz ve de keyif hisleri kuvvetli olduğundan onlara dokunarak temas etmenizi isteyecekler. Ya tamamen sakin, huzurludur yapıları yada ortalığı darmadağın eden bir enerjiye sahiplerdir. Fiziksel anlamda daha güçlü ve kas sistemi çabuk gelişir dolayısıyla kendilerine karşı son derece güvendiklerinden zaman zaman arkadaşlarıyla kavga ederken bulabilirsiniz. Onu hayata hazırlarken tatlı dilli, naif yaklaşımlar içinde olmalısınız.

İKİZLER BURCU – CİN ALİ

İkizler Burcu bebeği hava ve değişken nitelikler taşıdığından hayatınızın akışı hızlanarak çok çabuk büyümek isteyen bir çocuğa sahip olacaksınız. Hayatı keşfetmeye karşı duydukları ilgiden sebep emeklerken siz bile peşinden yetişemeyebilirsiniz. Uslu uslu bir köşede oturan bir çocuk hayal etmeyin. Odasını çok özenle hazırlamış olsanız bile kapalı ortamlarda değil dışarıda açık havada kendini daha rahat hissedecektir. Büyüdükçe son derece zeki ve becerikli olduğuna şahit olurken sizin biraz tahammül sınırlarınızı da zorlayabilir. Marifetleri ellerinde olduğundan küçük yaşlardan itibaren müzik becerilerini elleri sayesinde geliştirebilirler. Yabancı dil öğrenme açısından da oldukça güzel başarıları olacaktır. Evde bozulan şeyleri tamir etmek isteyebilirler oldukça yüksek merakları bu tarz konuları içerdiğinden.

YENGEÇ BURCU – PAMUK PRENSES VE 7 CÜCELER

Yengeç Burcu bebeği su ve öncü nitelikler taşıdığından anne babasına sarılma ve bağlanma, kendini güvende hissetme istediği oldukça yüksektir. Aya benzer şekilde yuvarlak yüz hatlarına sahip olabilirler ve adeta duygularını gözlerinden anlayabilirsiniz. Yengeç Burcu astrolojide beslenme ve barınma temalarını içerdiğinden annesinden oldukça fazla etki alırlar. Hatta karşı cinse bakış açısını anne ile arasındaki bağdan sebep oluşturacaktır. Evinize bir Ay doğdu düşüncesinden yola çıkacak olursak değişken bir ruh halinde olmalarına da şaşırmamalısınız. Özellikle dolunay öncesi ve sonrası bu duyguların tavan yaptığı süreçler olabilir. Sevgiyi hissedemediğinde kendi içine kapanma eğilimi artabilir ve yemek alışkanlığında bozulma görülebilir, kolay kilo alabilirler. Müzik, sahne sanatları, resim gibi konularda da doğuştan yeteneklidirler.

ASLAN BURCU  – KURBAĞA PRENS

Aslan Burcu bebeği ateş ve sabit nitelikler taşıdığından aktif, hareketli, kendi kendine yetebilen bir yapıya sahip olarak Dünya’ya gelirler. Güneşin çocuklarıdır onlar elbette ki parlayacaklar. Evin kralı ve kraliçesi ilan edecekler kendilerini ve buna da alışmanız gerekecek. Oturdukları yerden ayaklarına bekleyebilirler her şeyi ve bunu gerçekleştirmediğiniz zaman da yaygarayı koparırlar. Doğal liderlik vasıflarına sahip olduklarından gerek aile büyüklerini gerekse arkadaş çevresini de bu özelliğinden sebep yönetip, yönlendirmek isteyebilir. Tıpkı ormanların kralı gibi kendini kanıtlama ve gösterme hatta gösterişe eğilim gösterme huyları olabilir. Ancak bu doz aşımı durumuna giderse egolarının esiri olmaktan da kurtulamazlar. Pençelerini çıkarmasını istemiyorsanız sevgi ve şefkat konusunda çok dikkatli davranmalısınız.

BAŞAK BURCU – ÇİZMELİ KEDİ

Başak Burcu bebeği toprak ve değişken nitelikler taşıdığından doğuştan prensipleri olan ve huyunu bildikten sonra sizi hiç yormayacak çocuklardır. Onlara istemedikleri yemeği zorla yediremezsiniz, istemediği oyuncağı reddederler, inatçı değil ancak çok net tavırlıdırlar. Diğer çocuklara oranla analitik zekaya sahip olduklarından oyuncaklarını bile gruplara ayırabilirler. Hayattan hep daha iyisini beklediklerinden sebep, istekleri gerçekleşmediğinde hayal kırıklığı yaşayabilirler. Bu konuda çocuklarınıza rehberlik etmenizde fayda var. Tıpkı diğer çocuklar gibi Başak Burcu çocuklarına verilebilecek en güzel hediye evcil bir hayvan olmalıdır. Kendilerini adayacak kadar çok severler. Ayrıca çocuğunuzla mutfakta ufak denemeler yapabilirsiniz keza büyüdükleri zaman sağlıklı beslenmeye duyacakları önem küçüklük yaşlarında edindikleri tecrübelerle pekişecek.

TERAZİ BURCU – ALİS HARİKALAR DİYARINDA

Terazi Burcu bebeği hava ve değişken nitelikler taşıdığından neden-sonuç ilişkisini çok çabuk kavrayacaklar. Evinize adeta bir güzellik tanrı yada tanrıçası doğmuştur, güzelliği ile herkesi etkileyecektir. Estetik ve güzellik yetileri çok küçük yaşta gelişeceği için eşyaları görüntülerine bakarak ayıracaklardır. Sakin ve huzur arayışları sebebiyle çevrelerinden gelebilecek her türlü haksızlığa tepki verebilirler. Zihnindeki adalet kavramına uymayan her söze, duruma karşı hızlı tepkiler verebilir. Onları bir yere giderken erken uyandırmanız gerekebilir çünkü saçına, kıyafetine, uyumuna mutlaka özen göstermek isteyecektir. Bir sıkıntısı olduğunda ona karşı duyarlı davranmanızı isteyecek aksi taktirde huysuzluk çıkaracaktır. Görsel sanatlar, resim, moda gibi konulara yönlendirirseniz çocuğunuzla gurur duyabilirsiniz.

AKREP BURCU – KÜL KEDİSİ

Akrep Burcu bebeği su ve sabit nitelikler taşıdığından onunla nasıl başa çıkabileceğini ilk başta anlayamayabilirsiniz. Unutmayın savaşmadan kazanmanın yollarını bulmalısınız. Çevrenize baktığınızda ilk dikkatinizi çekecek olan özelliği gözleridir, Akrep çocuklarının gözlerinde saklıdır tüm derinlikleri, bakışlarıyla her şeyi anlatabilecek bir yeteneğe sahiptir doğuştan onlar. Hayata o kadar sıkı ve sağlam tutunurlar ki onların bu mücadelesi siz yetişkinleri bile şaşırtabilir. Fazla sıkıştırılmaktan hoşlanmazlar hatta odalarında tek başına rahatlıkla kalabilirler nede olsa keşfedecek çok şeyleri vardır. Perili, cadılı hikayeler okumak mı? Hiç çekinmeyin çünkü doğuştan derin konuları ve mistik konuları çok severler. Gizemli hareketleri sizi endişeye düşürmemeli çünkü tam bir sır küpüdür, kendilerine ait bazı şeyleri kendilerine saklar ve paylaşmazlar.

YAY BURCU – SİNDİRELLA

Yay Burcu bebeği ateş ve değişken nitelikler taşıdığından daha gözlerini Dünya’ya açar açmaz evinize neşe ve mutluluk saçacaktır. İçinden geldiği gibi hareket etmeyi sevdiğinden sevilmek ve herkesin dikkatini çekmek isteyecektir ancak daha sonraları özgürlük ruhunun bir parçası olduğundan kolaylıkla sizden bağımsız hareket edebilecektir. Oldukça canlı ve hareketli bir yapıya sahip olduklarından onları uyuturken zorluk çekebilirsiniz. Kalabalık ortamlarda, arabada gezerken karışan sesler arasında mışıl mışıl uyutabilirsiniz. Sıradan klasik masallar yerine onları maceraya sürükleyen ve hayal dünyalarını genişletecek masalları okumanız gerekecektir. Oyun parkı ve açık havada diğer çocuklarla sosyalleşerek mutlu olabilirler. Fazlasıyla dağınık ve rahat tavırlar sergileyebilirler.

OĞLAK BURCU – RAPUNZEL

Oğlak Burcu bebeği toprak ve öncü nitelikler taşıdığından sanki büyümüş de tekrar küçülmüş bir bebeğe sahip olduğunuzu size hatırlatacaktır. Yaşı ilerledikçe gençleşip eğlenceli ve neşeli bir kişiliğe bürünür. Kararlı ve inatçı yapısı sizleri bir hayli zorlayacaktır. Sonuç odaklı yaşamak istediklerinden grup çalışmalarında aldıkları not ve statü çok önem taşımaktadır. Gerçeklerden uzak hayal ürünü hikayeler yerine gerçekçi öyküler okumanız gerekmektedir. Sizin sözünüzü dinlemediğini ve kendinizi perişan ettiğinizi çocuğunuzun kararlı ve inatçı yapısı sayesinde edineceksiniz maalesef. Dışarıda arkadaşlarıyla oynadığı kadar aile büyüklerinin yanında olmaktan da hoşlanırlar. Sizden çok dede yada büyük anne gibi büyüklerinden hikaye dinlemeyi sevecektirler.

KOVA BURCU – ALAADDİNİN SİHİRLİ LAMBASI

Kova Burcu bebeği hava ve sabit nitelikler taşıdığından Dünya’ya küçük bir dahi olarak doğarlar. Genlerinde özgürlükçü, sıra dışı, devrimci özellikler taşır. Dar ve sıkı kıyafetlere gelemezler. Olabildiğince rahat hareket edeceği kıyafetler giydirmeye özen gösterin. Merakları sayesinde boylarından büyük laflar ile sizleri şaşırtabilirler. Elektronik aletlere son derece meraklıdırlar. Evdeki prizleri de kurcalamak isteyeceklerinden önlem almanızda fayda var. Kendi fikirleri ve düşünceleri o kadar oturmuştur ki söylediğiniz bir şeyi yaptırmakta zorluk çekebilirsiniz. İcatları anlatan, sıra dışı kitaplardan hoşlanırlar. Eşyalarını kaybetme onların biraz dalgın yapılarından ileri gelmektedir.

BALIK BURCU – KÜÇÜK DENİZ KIZI

Balık Burcu çocukları su ve değişken nitelikler taşıdığından güvene ihtiyaç duyan, son derece hassas yapıları olan bebekleri kundaklamak onların bu gereksinimlerine cevap verir. Güzel bir banyonun arkasından masajla dokunmanız onları rahatlatacaktır. Canı istediği gibi yaşama ihtiyacından sebep yemeği de uykuyu da istediği saatte gerçekleştirecektir. Deniz kenarında gezdirmenizden çok mutlu olacaktır. Üzüldükleri zaman içlerine kapanmaya ve melankoliğe eğilim gösterebilirler. Aranızdaki bağı kuvvetlendirmek için sizin onun ihtiyaçlarını görmeniz gerekmektedir. Doğuştan sanatsal yeteneklere sahip olduklarından bale, dans, müzik, şiir alanlarına mutlaka teşvik etmelisiniz. Sorumluluk almak istemeyecektirler. Özgüvenleri biraz eksik kalabilir bu konuda destek vermeniz yerinde olacaktır.

Sündüz Taş

Sündüz Taş

Editör / pausedergi@gmail.com

Astroloji

DİĞER YAZILARI