Burçları ideal tatil yerleri ve zevkleri

Malum yaz geldi, havalar ısındı, insanlar tüm kış yoğun iş tempolarından yorularak dinlenmek ve tatile çıkmak isteyecekler. Deniz, kum, güneş üçlüsü, doğa, nehir akıntısı, kuş sesleri hangimizi mutlu etmez değil mi? Peki hangi Burçlar nasıl tatillerden ve tatil partnerlerinden hoşlanır. Gelin hep birlikte bakalım.

KOÇ BURCU

Mars Gezegeni yönetimindeki Koç Burçları doğa ile iç içe olabilecekleri, adrenalin duygusunu sonuna kadar hissedebilecekleri, rutin olmayan aksine heyecan dolu zamanlar yaşayabilecekleri yerleri ve tatil arkadaşlarını tercih ederler. Hareketli yapılarıyla girdikleri ortamın enerjisini yükseltmeleriyle bilenen Koçlar  daha önce gitmedikleri yeni yerlere gitmekten ve içerisinde hareketli aktiviteler barındıran tatillerden çok hoşlanırlar. Her zaman yeni şeylere ihtiyacı vardır, daha önce gezip gördüğü yerler ona fazla heyecan vermez. Enerjik yapıları nedeniyle rafting, yamaç paraşütü, dalış ve dağcılık gibi aktiviteler her yönüyle onlara hitap eder. Bu nedenle yaz tatili için yamaç paraşütü ve dalış gibi aktiviteleri bol bol yapabilecekleri, kamp tatillerini tercih ederler.

BOĞA BURCU

Boğa insanı tatilde gevşemek ister, lükse ve güzelliklere düşkündür. Boğa Burcu için  tatil demek, günlük hayatın dışında farklı zevkleri tatmak demektir. Boğa burçlarının bilinen en temel iki özelliği, doğaya olan tutkuları ve yemeğe olan düşkünlükleridir.  Kendine özgü tatlarını bol bol yiyecekleri, denizinin ve koylarının manzarasından gözlerini alamayacakları şık bir tatil köyü veya otel Venüs Gezegeninin yönetimindeki Boğa Burçlarını son derece tatmin edecektir. Kadın boğalar güzellik ürünleri ve bakımı ile kendini şımartmak ister. Gittikleri tatilde ilk işleri Spa dan randevu almak olacaktır. Güzel kokulu yağlardan masaj yaptırmayı da ihmal etmezler. Akşam yemeğinde lezzetin ve şıklığın yanısıra masadaki yanan mum onları çok mutlu kılabilir.

İKİZLER BURCU

Çift bedenli bir burçtur İkizler bu nedenle de tatilinde iki ülkeye, iki şehre birden gitmek isteyebilir. Kendileri gibi değişken, şartlara kolayca uyum sağlayabilen, adapte yeteneği olan tatil arkadaşları seçerler kendilerine. Yani sessiz, sakin bir yere gitmektense onların hem alışveriş yapabilecekleri hem bol bol eğlenecekleri hem de yepyeni yerler keşfedebilecekleri, aynı zamanda kitap okumaya ve araştırmaya da vakit ayırabilecekleri yerlerden mutlu olabilirler. Tatil demek dinlenmek olmamalı, diline düşmeden hoşlanacağı şeylere eşlik etmekte fayda var.

YENGEÇ BURCU

Hem evlerine düşkünlükleri hem de geçmişine bağlılıklarıyla bilinen Yengeçleri mutlu edebilmek için gideceğiniz yerin bir geçmiş tarihi ve yaşanmışlığı olmalı ve tıpkı kendi evlerindeki gibi rahat hissedebilmelidirler bu iki formülü iyi bilmeniz gerekiyor. Duygusal ve duyarlı olan ailesine bağlı Yengeç Burcu, büyük dedelerinin doğduğu yerlere gidip köklerini araştırmaktan heyecan duyabilir. Anılarla yaşamayı seven bir burç için tatilde nereye gittiği ne yaptığından ziyade neler hissettiği, neler yaşadığı çok daha önem taşımaktadır. Memnun kaldıkları bir tatil rotasını tekrar da edebilirler.

ASLAN BURCU

Lükse olan düşkünlükleriyle ve Lider özellikleri ile bilenen Aslanlar için seyahate çıkmak oldukça önemlidir. Onların bir tatilden beklentisi kesinlikle her ihtiyaçlarının karşılandığı, konforlu bir tatildir. Bu nedenle genellikle lüks yerleri tercih ederler ve tatile çıkarken eğlenceleri için hiçbir harcamadan kaçınmazlar.  Aslan insanı nereye giderse gitsin parasının yettiği en lüks otelde en iyi servisi ister nasıl yaşayacağını iyi bilirler. Cömert, eli açık bir burçtan bahsediyoruz o yüzdendir ki tatil arkadaşlarının bile masrafını üslenebilir. Kendilerini gösterebilecekleri, hava atabilecekleri, eğlencenin sürekli olduğu yerleri tercih ederler.

BAŞAK BURCU

Gideceği yer ile ilgili ne kadar çok bilgi toplayıp, ekonomik anlamda hazırlık yaparsa tatile çıkarken o kadar çok mutlu olur. Uzun uzun her aşamasını planlamayı çok sevdikleri için çoğunlukla son dakika planları onları rahatsız eder. Aslında en iyi tatil programı yapan burçlardır. Araştırmacı ruhu ve pratik zekâsı sayesinde tüm detayları önceden planlayarak işlerini şansa bırakmazlar. Sağlığına düşkün başak burcu,  egzersiz yapabileceği, doğa içinde yürüyebileceği, masaj, sauna, çamur, parafin maskeleri ile baştan aşağı yenilenebileceği,  dinlenerek ve kendilerini iyi hissedecekleri doğa ile iç içe yerleri tercih ederler.

TERAZİ BURCU

Bazı burçlar sakinliği tercih ederken Terazi Burçları ise tercihini hareketli bir seyahatten yana yapmaktadır. Dışa dönük ve sosyal olmalarıyla bilinirler dolayısıyla onların bir yeri sevebilmesi için yanında sevdiği arkadaşlarının olması ve eğlenceli bir gece hayatına sahip bir yerde olmaları yeterlidir.  Konforlu ve rahat bir ortamda olmayı sevdiğinden, çadırda bir tatil ona göre değildir. Terazi’ye kamp yapmaktan bahsederseniz faksı ve kablolu televizyonu olmayan bir otel demek istediğinizi zannedebilir ve istemeyebilir. Tatilde çok uyumlu, dengeli, birçok şeye hızlı adapte olabilen kişilerdir bu yüzden tatil arkadaşı olarak da yanınızda rahat edebileceğiniz burçlardandır.

AKREP BURCU

Akrep Burçları bir su grubu olmalarından sebep seyahatlerinde denizden kopamamaları anlamına gelir. Kafa dinleyecekleri, gürültüden uzak bir sahil kasabası, belde, tekne yada ada en ideal tatil yerleridir.  Yoğun duygulara ve tutkulara sahip olduklarından zaman zaman yalnız kalmaya ihtiyaç duyar. Kaldığı yerde televizyon ve telefon olmasa da olur ama oda servisi e hijyen ihtiyacı vardır, şampanya içebilmeli ve kendi müziğini dinleyebilmelidir. Günlük hayatta enerjisini çok yoğun kullanan Akrep Burçlarının  sahilde uzun yürüyüşlere ve araba ile küçük gezilere çıkmaya ihtiyacı vardır. Kaldığı otelin güzel ve konforlu olmasını arzu eder.

YAY BURCU

Her daim valizini aldığı gibi yola çıkmaya hazır olan Yay Burçları seyahat etmeyi bir tutku hatta bir yaşam biçimi olarak düşünürler. Atletik yay burcu, tatil programını fiziksel aktivitelerle doldurmalıdır. Bol aktiviteli, spor faaliyetleri olan tatil köyleri Yay insanı için idealdir. Doğada yürüyüşler, tenis oynamak, yüzmek, koşmak, at binmek ve spor salonunda aerobik dersleri ile çok mutlu olabilirler. Tutamıyorum zamanı tam da yayları temsilendir. Farklı kültürleri, egzotik yerleri merakları çok yüksektir. Daha önce gittiği yerler pek heyecan vermez o yüzden de Yay Burçları yeni yerler keşfetmeye bayılırlar.

OĞLAK BURCU

İşlerine düşkünlükleri ile bilinen Oğlak Burçlarını, işlerinden uzaklaştıracak şey ise kesinlikle öğrenecekleri yeni şeyler ve keşfedilecekleri tatillerdir. Bu yüzden yerinden kıpırdamadıkları bir tatil asla onlara göre değildir. Gittikleri yerde mutlaka yeni bir şeyler öğrenecekleri tarihi durak ya da bir doğal güzellik arayışı içinde olacakları ayrıca dağ evi ya da bir köy evini andıran konaklama yerlerinde daha mutlu olurlar. Oğlak insanı eski, büyük ve geleneklerini koruyan otellerde kalmaktan büyük zevk alırlar. Gittikleri yerlerden de magnet yada hediyelik eşyalar alıp saklamayı da çok severler. Eğlenirken bir şeyler öğrenmeyi, öğrendiklerini de arkadaşlarıyla paylaşmayı seven kişilerdir.

KOVA BURCU

Özgürlüğüne son derece düşkün bir burç olan Kovalar için son anda verilmiş bir kararla sırt çantasını alıp yola düşmek oldukça olağan bir durumdur. Bu nedenle turla tatile çıkmayı pek de tercih etmezler. Onlar her zaman daha özgür hareket edebilecekleri bir seyahatten yanadır ve oldukça da uyumlu bir yol arkadaşı olabilirler. Tatilden beklentisine gelecek olursak da Kova bugün şehirde gezmek istiyorsa yarın bir köye gidebilir ya da bugün çok lüks bir otelde konaklayacaksa ertesi gün bir hostelde kalabilir, anlık ve plansız hareket etmekten hoşlanır. Kalıpların dışına çıkmak ve sıradan olmamak hatta hiç tanımadığı bir yerde Tanrı misafiri bile olabilmek tam da Kova Burcu insanlarının gerçekleştirebileceği şeylerdir.

BALIK BURCU

Duygusal ve romantik burçlardan biri olan Balıklar, su grubu olmalarının da etkisiyle deniz olmadan yapamazlar. Bu sebeple, çoğunlukla deniz tatilini tercih ederler.  Onlar yaz ya da kış fark etmeden her zaman denize yakın olmak ister. Kışın denize giremese bile deniz kenarında yiyeceği bir yemek onu mutlu edecektir. Tüm bunların yanı sıra romantik olma özelliğine de sahip olan Balıklar, tatillerinde mutlaka romantik bir detay ararlar.  Dalga seslerinin duyulduğu, deniz manzaralı küçük bir otel, hassas balık insanını rahatlatacak ve sakinleştirecektir. Yüzmeyi, kürek çekmeyi, yelkenle açılmayı, şnorkelle dalmayı ve sahilde uzun yürüyüşlere çıkmayı tercih edecektir. Tekne kiralamak harika bir fikir olacaktır, fotoğraf makinesi ile artistik yaratıcı fotoğraflar çekecektir. Balık burcu ayakları temsil eder. Balık insanı özellikle romantik aşk şarkıları ile dans etmeyi çok sever. Spa, masaj, cilt bakımı yaptırmak Balık burçlarını son derece rahatlatacaktır.

Sündüz Taş

Sündüz Taş

Editör / pausedergi@gmail.com

Astroloji

DİĞER YAZILARI