BURCUNUZA GÖRE EV DEKORASYONU

BURCUNUZA GÖRE EV DEKORASYONU

Bizim korunaklı alanımız evimizdir, bu anlamda evimiz ne kadar kendimize uygun dekore edilmişse, doğru bir alanda yaşıyorsak kendimizi o derece huzurlu hissederiz.

Güneşin geçtiği alanlar kendinizi göstermek istediğiniz, parlamak istediğiniz alanlardır, ön plana çıkarmak istediğiniz eşyalarınızı bu hatta koyabilirsiniz. Merkür ün geçtiği hatlar kitaplığınız, çalışma odanız, çizimleriniz, resimleriniz için oldukça uygun alanlardır.

Venüs ün geçtiği hatlar bereketli alanlardır, aşk köşeniz için oldukça uygundur, keyif alacağınız köşenizdir.

Ayın geçtiği hatlar suyun geçtiği alanlardır, kendimizi daha korunaklı hissederiz bu alanlarda.

Mars’ın geçtiği hatlar hareketimizin, eylemlerimizin hızlı olduğu alanlardır, spor aletlerimizi bu alanda bulundurabilir, günlük sporumuzu da bu alanda yapabiliriz. Jüpiter in geçtiği hatlar bolluk bereket hattıdır, sertifikalarımızı koyabiliriz, baklagillerimizi bu alanda tutabiliriz, seyahate gitmek istediğimiz yerlerin resimlerini yine bu alanda yerleştirebiliriz. Bu anlamda Burçlara uygun dekorasyon, renkler ve objeler:

KOÇ BURCU

Cesur ve girişimci Koç burçlarının dekorasyondaki tercihleri biraz iddialı renklerden oluşabilir, kırmızı, kırmızının tonları, turuncu, parıltılar gibi. Klasik mobilyalar, motifli ve desenlerden keyif alırlar, mumları çok severler. Yatak odalarında saten yastıkları tercih ederler, cesur ve atak olduklarından aynalarla araları da oldukça iyidir. Sıcak bir ortam elde etmek önemlidir; odaya yayılmış büyük halılar bu sebeple koçlar tarafından çok kullanılır.

BOĞA BURCU

Toprak grubu burç olduğundan düzen, konfor, rahatlık oldukça ön plandadır. Az eşyalarla şıklık elde etmeyi tercih ederler ancak lüksü severler. Geleneksel ve sade ortamlarda da kendilerini oldukça rahat ifade ederler. Ahşap favorileri arasında yer alır. Cam objeleri çok severler. Güvene, huzura çok önem veririler bu nedenle de yeşil, yeşil tonları, mavi, denizi ve doğayı temsil eden renkleri tercih ederler. Farklılıktan hoşlanan, hep kendini geliştirmeye çalışan ve favori renkleri arasında toprak tonları yer alan Boğa burçları için sade ama bir o kadar da dikkat çekici bir dekorasyon stili uygun olacaktır.

İKİZLER BURCU

Modern çağın insanı olan İkizler ferahlık ve konforu sever. Tüm canlı renkler onun renkleridir. Konuşkan ve samimi olan İkizlerin en önemli özellikleri iletişim yetenekleridir. Evde vakit geçirmek, evlerini ve arkadaşlarını çok seven İkizler burçları için yapılacak en güzel etkinliklerden biridir! Bu durum ise elbette onların dekorasyona oldukça önem vermelerini de beraberinde getirir. Renkli perdeler ve pastel tonlarda sade bir halıyla tamamlanmış rahat koltuklar ve fonksiyonel sehpalar, bu burcun aradığı davetkâr salon görünümü oluşturur. Ferahlık ve konforu çok sevdiklerinden modern duvar kâğıtlarını da tercih ederler.

YENGEÇ BURCU

Evine aşık ve gayet evcil bir yaşam tarzını benimseyen Yengeç burçları abartısız ama şık bir dekorasyon tercih ederler. Kendileri gibi samimi ve sıcakkanlı bir dekorasyon stili uygun olacaktır. Nötr renkleri bol bol tercih eden Yengeç burcu insanı, bu içten etkiyi oluşturabilmesi için ise açık tonları tercih edebilir. Dekorasyonda en fazla tercih ettikleri renkler mavi, yeşil, açık kahve tonlarıdır. Zeminde kullanılacak ahşap döşemeler salonda aranan doğallığı verirken, klasik çizgilere sahip yumuşak ve geleneksel mobilyalar, geçmişine bağlı yengeç burcunun aradığı huzurlu şıklığı sağlamaya yardımcı olur. Mum, çiçek ve fotoğraflar bulundurmaktan ve ev dekorasyonunda perde kullanmak onlar için çok önemlidir. Yatak odalarında onları hiç şüphesiz bembeyaz bir yatak örtüsü üzerinde pastel tonlarda yastıklar beklemektedir.

ASLAN BURCU

Gold rengi hayranlığı olan Aslan burçları normal yaşamlarında da olduğu gibi dekorasyon konusunda da oldukça cömerttirler. Aslan yattığı yerden belli olur misali Aslan burçları her zaman en iyisini sever ve ister. Aslan Burcunun simgesi haline gelmiş leopar ve deri ev dekorasyonunda da önemli bir yere sahiptir. Lider özelliğiyle bilinen ve ilgi odağı olmayı, dikkat çekmeyi seven Aslanların rengi; turuncu, sarı ve mordur. Görkemli eşyalara bayılırlar. Arkadaşlarıyla bir araya geldiği yemekler ve partiler oldukça önemlidir. Bu nedenle geniş ve konforlu bir yemek odası olan bir ev tercih etmeni öneririz. Estetiğe önem veren ve bunun yanı sıra gösterişli detayları seven Aslan burcu için dikkat çekici dekoratif ürünlerin bulunduğu bir ev en ideali olacaktır. Altın rengi varaklı aynalar, lüks halı ve tablolar da, aslanı yansıtacak salonu tamamlayan ögeler arasındadır.

BAŞAK BURCU

Temizlik ve düzene çok önem veren başka burcu, salon dekorasyonunda da uyumlu ve düzenli bir atmosfere sahip olmak ister. Mantıklılığı ve titizliğiyle bilinen Başak burçları, düzenli ve tertipli olmayı severler. Bu yüzden bol dolaplı ve raflı dekorasyon parçalarını tercih ederler. En mutlu oldukları renkler ise; krem, bej, beyaz ve kahve tonlarıdır. Bu renklerle oluşturacakları yaşam alanı, Etrafındaki insanlara yemek yapmaya bayıldıkları için favori odaları mutfak veya misafir ağırladıkları teraslarıdır. Hatırlatmak gerekir ki Başak burcu için en az dekorasyon kadar önemli konu da temizlik ve düzendir. Fazla aksesuar kullanmayı ve sentetik ürünleri sevmeyen başaklar doğal çiçek, sabun ve dekoratif mumlarla salona canlılık ve hareket katabilirler.

TERAZİ BURCU

Burçların en dengelisi Teraziler rahatlık ararlar. Nefes alabilecekleri bir dekorasyonu tercih ederler. Birbiriyle uyumlu objeler onları rahat hissettirir. Terazi Burcu ev dekorasyonunda desen ve renkte kontrast arar. Abartılı dekorasyon objeleri, fırfırlı perdeler ve fazla gösterişli aydınlatma ürünleri asla ona göre değildir. Teraziler genellikle uçuk yeşil, mavi ve sarının tonlarını tercih ederler. Lüks yaşam tarzlarıyla bilinen Terazi burcu insanları rezidanslar içerisinde yaşamayı oldukça severler. Enerjik bir burç olan Terazi burcu aynı zamanda farklı, yaratıcılık gerektiren işlerden hoşlanır ve genellikle renkli detayları tercih eder. Teraziler, incelik, zarafet konusunda oldukça ustadırlar ve renk seçiminde pastel renklere ağırlık verirler.

AKREP BURCU

İddialı burçlardan olan ve koyu renklere düşkün olan Akrepler, sürprizleri ve gizemi severler. Özel kokular vazgeçilmezleridir. Dekorasyonda mumları, sabunları, özel kokulu yağları, duvarda asılı portre resimleri kullanmaktan zevk alırlar. Koyu renkli örtüler, mobilyalar ve egzotik kokular kullanabilirler.  Şık kadife kumaşlar ve saten kumaşlar ev dekorasyonunda geniş yer tutar. Akrep burçları, fazla ışık almayan, ışığın düşük olduğu romantik ve loş aydınlatmaları tercih ederler. Yatak odalarında kırmızı kadife yada saten yatak örtülerini tercih ederler. Ayrıca koyu renkli perdeler vazgeçilmezleri arasındadır.

YAY BURCU

En özgürlükçü ve gezgin burç olan Yay, bu özelliğini ev dekorasyonuna da yansıtır. Bu nedenle ev dekorasyonunda son derece pratik ve kullanışlı olmalıdır. Kullanışlı ve pratik mobilyalar, büyük yemek masaları, gezdikleri yerlerden aldıkları ürünleri sergileyebilecekleri bir köşe mutlaka evlerinde yerini almalıdır. Seyahat fotoğrafları, rahat yastıklar Yay burcunun vazgeçilmezleri arasındadır. Misafiri ve misafir ağırlamayı çok seven Yay Burçları için büyük yemek masaları olmazsa olmazları arasındadır. Keşif yönü baskın olan Yaylar, dekorasyonda kitapları, haritaları kullanmak isteyebilirler. Gezmeyi, dışarıda zaman geçirmeyi çok seven yaylar için bir evin vazgeçilmezi bahçe ve balkonlardır. Ufak bir balkonu bile özenle tasarlayabilirler. Yeşil ev bitkileri, çiçekler modunu kolaylıkla değiştirebilir.

OĞLAK BURCU

Oldukça çalışkan, disiplinli ve mükemmeliyetçi bir burç olan oğlak burcunun aynı zamanda geleneksel detaylara düşkün bir yapısı da var. Hem olgun görünümlü hem de lüks detaylar doğrultusunda dekore edilmiş bir ev tam da oğlak burçlarının evi olabilir. Vintage objelere her zaman evinin bir köşesinde yer vardır. Oğlak burçları, dekorasyonda gri, siyah, kahverengi, yeşil ve koyu toprak tonlarını severler. Doğal ahşap bir dolap ve eski kitaplarla dolu bir kütüphane tam onların zevkine göredir. Kendi kendilerine zaman geçirmeye bayılan Oğlakların evlerinin bir köşesinde mutlaka özel hobilerine dair bir köşe bulunur.

KOVA BURCU

Yaratıcı bir ruha sahip olan Kova Burcu, evini sürekli olarak yenilemekten büyük bir haz duyar. Gerek salon, gerek yatak odasında kendine ait hep özel bir köşenin olmasını isterler. Yenilik ve değişiklikten yana olan dâhilerin burcu olan kova bunu evine de yansıtır. Teknolojik eşyaları kullanmaktan keyif alırlar. Soyut imgeleri dekorasyonda kullanmak isteyebilirler. Rahatlığa önem veren kova burcu için modern izlere sahip mobilyalar, dekoratif aksesuarlar olmazsa olmazdır! İşte, tam da bu nedenle konforu, modern çizgilerden yardım alarak sunan ve şıklığın en sade hâllerinden oluşan dekorasyon stilleri tam da onlara göredir. İdealist ve hayalperest kişilikleriyle herkesi kendine hayran bırakan kova burcu insanları için en ideal ev, elbette bu özelliklerini yansıtacak bungalov tarzı evlerdir. Bazen tek bir rengin farklı tonlarıyla da tüm evlerini döşeyebilirler. Ancak genellikle mavi tonlarını severler.

BALIK BURCU

Sanatçı ruhlu balıklar estetiğe büyük önem verir. Birbiriyle uyumlu eşyalar olmazsa olmazlarıdır. Yaratıcı yönüyle bu eşyaları kendi zevklerine göre değiştirmekten zevk alabilirler. Hassas ve derin bir yapıya sahip olan balık burcu insanları için suya yakın olmak önemlidir. Bu nedenle bir deniz veya nehir kenarında bulunan evler, onlar için oldukça ideal olacaktır. Deniz manzaralı evler ile içindeki romantizmi ortaya çıkarabilir, huzur dolu zamanlar geçirebilirsin. Balık burçlarının salonları sizi değişik tablolar, mumlar ve farklı kokularla karşılar. Kendilerini daha huzurlu ve mutlu hissetmek için yumuşak, rahat ve dinlendirici pembe tonlarını kullanırlar. Yatak odaları ve mutfaklarına sığınmayı pek severler.

Sündüz Taş

Sündüz Taş

Editör / pausedergi@gmail.com

Astroloji

DİĞER YAZILARI