Burcunuza göre sosyal medya platformunuzu belirleyin

Devir teknoloji devri… Gideceğimiz yeri navigasyondan bulmak, bir yemek tarifi için Google a bakmak, alışveriş yapmak için online alışveriş, market alışverişimizi bile telefondan yapabilirken yüz yüze iletişimin zayıfladığı dönemdeyiz. Ne düşündüğümüz kadar özgürüz ne de kendimizi olduğumuz gibi gösteren bireyler. Her burcun karakterine ve yaşam tarzına uyan sosyal medya platformu farklıdır.

KOÇ BURCU

Her konuda olduğu gibi sosyal medya kullanımında da aktif olan Koç Burçları özellikle gündemdeki konuları tartışmak için Twitter’ı tercih ederler. Asabi ve tartışmacı yönü ağır basan Koçlar genellikle sahte hesaplardan Tweet atarlar. Çok inatçı olmalarından dolayı bazen kendileriyle bile inatlaşabilirler ve eski sevgililerini stalklayıp kendilerine öfkelenirken görebiliriz. Paylaştıkları gönderiler genellikle eğlenceli parçalardır, paylaştıkları hikayeler ise eğlenceli videolar.

BOĞA BURCU

Yemek yemeye düşkün olan Boğa Burçlarımız genellikle yediği şeylerin resmini çekip paylaşmaya bayılırlar. Gelenekçi yapılarından dolayı Facebook’u daha yaygın kullanan Boğa Burçları aile ve akrabaları ile sosyal medyada aktiftir.  Genellikle stalk yapmayan Boğalar birine bakmak istiyorsa bakar , bakmıyorsa da zaten umurunda bile değildir. Doğa ve sanat düşkünü Boğalar manzarayı asla kaçırmazlar. Eğer attığınız hikayeye yanıt veriyorsa bilin ki orayı beğenmiştir ve mutlaka oraya gidecektir.

İKİZLER BURCU

Çok hızlı düşünen iletişim yeteneği gelişmiş olan İkizler Burçları meraklı yapılarından dolayı sosyal medyayı aktif kullanan burçlar arasındadır.  Trend topic konuların bir numarası tweet atan İkizlerdir. Tutarsız olmalarından dolayı bir sabah stalk yapmaktan kendilerini alamazken bir sonraki sabah hatırlamazlar bile.  Sosyal medyada arkadaşları ile sohbet muhabbet halinde olan İkizler burcunun mutlaka Whatsappta bulunduğu bir grup vardır.

YENGEÇ BURCU

Stalk yapma konusunda sinsi olan Yengeç Burçları maalesef bu konuda başarılı değildir. Stalk yaparken mutlaka yanlışlıkla beğenme butonuna basar ya da hikayenizi izleyip kendisini ele verebilir. Çok anaç ve aile canlısı olmalarından dolayı paylaşımları genelde kendisi ve ailesi üzerinedir. Sosyal sorumluluk kampanyalarına katılır , yardım gönderilerini beğenir ve paylaşırlar. Geçmişle bağını koparamayan Yengeçler ilk göz ağrıları olan Facebook’u tercih ederler.

ASLAN BURCU

Sosyal medya Aslanlar için olmazsa olmazlarındandır. Kendilerini beğenmek ve beğendirmek onlar için çok önemlidir.  Yaptıkları paylaşımlar genellikle ilgi çekici olur. En belirgin duygusu gururlarıdır. Bu nedenle stalklamazlar stalklanırlar. Yakalanmamak için her şeyi yaparlar ancak vurdumduymazlıkları onları ele verebilir.  Vazgeçilmez sosyal medya uygulaması kesinlikle İnstagramdır.  Eğlence , moda ve lüks onların takip ettiği sayfalar arasında yer alır. Genelde özenle fotoğraflarını çektirirler ve paylaşımlarının etkileşimini sıklıkla takip eder.

BAŞAK BURCU

Detaycılık ve titizlik konusunda uzman olan Başak Burçları stalk yapmakta da  en uzman burçtur. Çalışmayı sevdikleri için iş dünyasının sanal anlamda kalbinin attığı Linkedinde sık sık dolaşırlar. Çok kişiyle bağlantı kurup ağlarını genişletirler , kendilerini geliştirmeye çalışırlar. Şüpheci davranışlarından dolayı paylaşım yaparken iki defa düşünürler. Sosyal medya onlar için öğrenme ve öğretme amaçlıdır.

TERAZİ BURCU

Modanın en sıkı takipçileri olan Terazi Burçları İnstagramda sıkça vakit geçirir. Kendilerini beğenen Terazi burçları selfie çekmekte uzmanlaşmış hatta filtreleri de en iyi kullanabilen burçtur. Bazen bu durumu abartan Terazi burçları dışarıdan nasıl gözüktüğünü pek fazla umursamazlar. Estetik özelliği yüksek güzel paylaşımlarından ötürü takipçi sayıları fazladır. İlişkileri olduğu zaman sosyal medyada fazla paylaşım yapmazlar ama aktif kullanırlar.

AKREP BURCU

Sezgileri en kuvvetli olan Akrep Burçları stalk konusunda son derece başarılıdırlar. Karda yürüyüp izlerini belli etmezler. Kariyer anlamında işleri yaver giden Akrep burçları genelde Linkedin’I aktif olarak kullanırlar. Dikkat çekici olduklarından dolayı İnstagramdaki paylaşımları da beğeni alır. Sosyal medyayı genellikle iş odaklı kullanmayı tercih ederler. Hikayelerinde kısa ve öz sözler ve kişisel gelişim alanında paylaşımda bulunurlar.

YAY BURCU

Pozitif ve eğlenceli Yay Burçlarının favori sosyal medya uygulaması İnstagramdır. İnstagramı zevkle ve eğlence ile kullanırlar sık sık paylaşım yaparlar genellikle eğlenceli video içerikli sayfaları takip ederler.  Keşfetmeye olan tutkularından dolayı gezmeyi ve özellikle yurtdışı ile ilgili paylaşım yaparlar. Video çekip eğlenmek amacı ile Tiktok uygulamasını aktif kullanan burçtur. Laflarını esirgemez ve hikaye paylaşımlarında biraz eleştireldir.

OĞLAK BURCU

İşkolikliği ile bilinen Oğlak Burcu sosyal medyayı bazen zaman kaybı olarak görse bile bazen saatlerce vakit geçirebiliyor. Linkedin’ e gün aşırı bakan Oğlak Burcu İnstagramda da aktiftir.  Kendini değerli hissetmeyi sevdikleri için stalk yapmayı tercih etmez stalklanan taraf olurlar. Mutlu anlarını , düşüncelerini paylaşmak onlar için çok keyifli bir durumdur. İmaj onlar için önemli olduğundan dolayı kullandığı dil ve paylaşımlarına dikkat ederler.

KOVA BURCU

Entellektüel olan Kova Burcu sosyal medyada kritik konuları ele alıp tartışan , eleştiren ve ders çıkarma odaklı kullanılan burçtur. Zekasını sosyal medyada çok net bir şekilde ifade eden Kova Burçları genellikle Twitter kullanmayı tercih ederler. Espritüel tavırları ile çok sayıda takipçi toplayan Kova Burçları sosyal medyayı kişisel paylaşım alanı olarak kullanmak yerine bilgi paylaşım platformu olarak kullanır. İletişim yönü kuvvetinden dolayı Tweetleri dikkat çeker.

BALIK BURCU

Hayal dünyası geniş olan Balık Burçları sosyal medyayı eğlence amaçlı kullanmakla birlikte arkadaşları ile birlikteyken stalk yaptığı kişiler ile ilgili de çok eğlenirler. Duygusal olan Balık Burçları sosyal medyada üzgün oldukları zaman duygusal paylaşımlar yaparken eski sevgilisine göndermeli hikayede atarlar. Hatıralarının daha fazla bulunduğu genellikle Facebookta daha çok vakit geçirirler.

Sündüz Taş

Sündüz Taş

Editör / pausedergi@gmail.com

Astroloji

DİĞER YAZILARI