Burcunuzun gizemli taşları

Evrende her yaratılan başka bir şeye hizmet eder, denge ve ahenk içindedir. Değerli ve yarı değerli taşlar, kristaller, organitler binlerce yıl içinde oluşan bu dünyanın yüksek enerji içeren ve manyetik enerjisine sahip maddelerdir. Kendi kişisel haritalarınızda eksik olan elemente, yükselen burcunuza göre ve ay burcunuza göre hangi taşın enerjisinden faydalanabileceğinizi tespit edebiliriz. Taşları dönemsel olarak da kullanabilirsiniz. Yeni ay, dolunay ve haritanızın zorlu transitlerinde size uygun taşlar ve kristaller sizi güçlendirir, enerjinizi dengeler ve ruhunuzu iyileştirir. Evrenin en küçük yapı taşlarını ve değerli minarelleri barındıran, enerji titreşimi yayan varlıklardır. Her geçen gün doğal şifa kaynağı olan dünyanın reçetesinden faydalanmaktayız.

Öncelikle yükselen ve ay burcunuza göre bakmalısınız. Bilmiyorsanız Güneş yani kendi öz burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim.

KOÇ BURCU

Kırmızı Mercandır, antik çağlardan beri kullanılmıştır. Hematit Taşı demir oksit minarelleri içerdiğinden azim ve enerjiyi temsil etmekte ve sizlere en uygun taşlardandır. Yakut canlılık, tutkuyu ve cinsel enerjiyi cesaretlendirir. Herkimer Elması kişisel gelişiminiz ve olgunlaşmanızda yardımcıdır. Şeffaf Kuvars stres, sinir ve gerginliğinizi atmanızda destekleyicidir. Topaz, Akuamarin Kan taşı, Sitrin, Zümrüt, Akik, Lal taşı, Jasper diğer yardımcı taşlarıdır.

BOĞA BURCU

Mavi Akik, Turuncu Akik, Kalsit, Sarı Opal dengeleyici taşlarıdır. Özellikle inatçı ve sabit yönleri güçlü olan sizler Kuvars tercih edebilirsiniz. Kendinizi güvende ve sevgi dolu hissetmenizde Zümrüt Taşı sabrınızı arttırmak, olumsuz duygulardan uzaklaşmak için Yeşim Taşı toprakla bağınızı daha güçlü ve kendinizi şifalanmış hissetmek için Malakit duygusal yaralarınızı aşmanızda Rodonit destekleyicidir.

İKİZLER BURCU

Zihin ve aktive açısından Civa, güven ve cesaret destekleyici Yemen Taşı ve Turmalin faydalıdır. Birden fazla farklı şeyleri birleştirebilme yeteneğini Akik Taşı ile, enerjinizi boşaltmanıza Mavi Turmalin, duygularınız ile zihniniz arasında bağlantı kurmanızda Kalsit Taşı destekleyicidir. Kendinizi daha iyi ifade edebilmenizde Kaplan gözü, zihninizi sakinleştirmenize Akuamarin uyku problemi için Hovlit, solunum sistemi sorunlarınızda Krizokol oldukça faydalıdır.

YENGEÇ BURCU

Sezgilerinizin güçlenmesini Ay Taşı ile meditasyon ve duygusal çalışmalar yaparken İnci ve Akuamarin taşlarından destek alabilirsiniz. Hedeflerinize ulaşabilmek için başarınızı ve azminizi arttıracak Rubelit kullanabilirsiniz. Evinizin negatif enerjisini temizlerken Siyah Turmalin, kaygılarınızla başa çıkmanız gerektiğinde Kunzit ile kendinizi destekleyebilirsiniz. Miğdeniz ile ilgili sorunların giderilmesinde Kehribar da faydalı olabilir.

ASLAN BURCU

Enerjinizi, coşkunuzu ve motivasyonunuzu yükseltmek için Kaplan gözü itibar kazanmanıza ve sahneden olma arzunuzsa Pirit Taşı destekleyicidir. Karizmatik, kendinizi doğru bir şekilde ifade etmeniz için Altın Topaz, aşkı ve saf sevgiyi kendinize çekebilmek için Kunzit, uyarıcı taşlardan biri de Lal’dır. Dolaşım bozuklukları için Kan Taşı kalp ritmini dengeleyen Rubelit kullanabilirsiniz. Sevgi frekansınızı yükseltmek agresif durumlarda yatıştırıcı rol oynayan Sitrin de taşınızdır.

BAŞAK BURCU

Bolluk, bereket ve refahlık titreşimlerini çeken Yeşil Yeşim taşıdır. Karar almakta güçlük çekiyorsanız Yosunlu Akik, önemli bir organizasyon yada düzenleme yapmanız gerektiğinde Selestit taşından faydalanabilirsiniz. İnce detaylarda boğuluyorsanız Sarı Safir tam size göre. Endişe ve kaygı gibi stresten kaynaklı sorunları Kehribar ile, sezgilerinizi geliştirmek için de Labradorit taşından, korkularınızı da azaltmak için Mavi Turmalin kullanabilirsiniz.

TERAZİ BURCU

Sanatsal yaratıcılığınızı ortaya çıkaran taşınız Opal, kafa karışıklığınızı ve kafa karışıklığınızı gidermek için süslü Jasper ve Lapis Lazuli de yardımcı olur. Huzur ve barışçı ortam sağlamanız konusunda her zaman ihtiyacınız olan dengeye Ametrin taşı desteklerken arzu ettiğiniz aşkı, sevgi dolu birlikteliği hayatınıza çekmenize yardımcı olacak taş Pembe Kuvarstır. Hormonlarla ve böbreklerle rahatsızlık hissettiğinizde Yeşim Taşı ve Ateş Opal’inden faydalanabilirsiniz.

AKREP BURCU

Psikolojinizi ve enerjinizi sağlam tutmak için Malakit taşı, derinlerde dolaşırken yükseklere bakmanıza destek olacak Ay taşı ve Labradorit sizleri destekleyecektir.  Kuvars, Aquamarin, Ametist, Siyah Turmalin kontrolünüzü dengelemeniz açısından çok faydalı olacaktır. Lal taşı sizi hayatta tutmaya yardımcı olurken Rubelit bastırdığınız duygularınızı serbest bırakmanızı sağlar. Aragonit taşı bağırsak rahatsızlıklarına iyi gelir. Rodokrosit geçmişi şifalandırmanıza yardım eder.

YAY BURCU

Seyahati seven vizyon sahibi sizler Yeşil Kiyanit ve Labradorit taşlarının da desteğiyle içsel benliğinizi, aydınlanmanızı, kişisel gelişiminizi güçlendirebilirsiniz. Patavatsızlığın önüne geçebilmek için Rubelit, mükemmelliği arayışınıza yardımcı olacak taşınız da Herkimer elmasıdır. Obsidenle dengelenebilir, Kan taşı ve Sarı Jasper ile de karaciğer rahatsızlıklarını iyileştirebilirsiniz. Apofilit taşı hakikatleri keşfetmenizi desteklerken Mavi dantelli Akik içgörürlerinizi aydınlatacaktır.

OĞLAK BURCU

Sağlamlık ve güvenilirliğe önem veren sizlere Oniks odak noktanıza ve dağılmalarınıza kendi merkezinize dönmenizde faydalı olacaktır. Sitrinse liderlik ve başarıya odaklanmada, Garnet mesleki kariyerinizde ,Florit kalıplaşmış inançlarınızdaki engelleri aşmanıza destek olacaktır. Eklem ve kemik ağrılarınıza Siyah Obsidiyen ve Krizokol, diz ile ilgili sıkıntılarda ise Azurit tavsiye edilir. Manyetiz taşı duygusal bağ kurmanıza ve sevgi eksikliği hissinize faydalıdır.

KOVA BURCU

Sakinleştirme özelliği olan Akuamarin stresi yönetebilmenizde ve hoşgörülü olmanızda son derece destekleyicidir. Ay taşı geleceğe yönelik ideallerinizi gerçekleştirmeniz de desteklerken Ametisteplan ve programlarınızda motivasyonunuzu arttırıcı özelliğe sahiptir. Moldavit  taşı yüksek frekans titreşimleriyle adeta şifalandırıcıdır. Çatışma halinde hissediyorsanız Mor Florit taşı çok uyumlu olacaktır. Sevgi alışverişi konularındaki dengenizi de Rubelit taşı sağlayacaktır.

BALIK BURCU

Pozitifi olduğu kadar negatifide üzerinize kolay çektiğinizden Turkuaz, Ay taşı, Florit, Aquamarin sizler için biçilmiş kaftan. Ametis bulunduğunuz ortamı temizlemekte birebirken Selenit duygusal karmaşalarınızı bastırmanızda destekleyicidir. Zümrüt taşı sizi kurban rolüne düşmeniz konusunda koruyucu etkilere sahipken Shungite taşı fizik bedeniniz ve auranızı güçlendirmenizde destekleyici olacaktır. Şişlik ve açık yaralarınızda ise Angelit kullanmanızda fayda olacaktır.

Sündüz Taş

Sündüz Taş

Editör / pausedergi@gmail.com

Astroloji

DİĞER YAZILARI