Burcunuzun kokusunu ne?

Burcunuzun kokusunu ne?

İnsanlar birçok şeyi unutsa da o kişinin kokusunu asla unutmaz. Bazı kokular bazı insanlarda bambaşka duygular yaratırlar. Size çok çekici gelen bazı kokuları başkaları beğenmeyebilir. Size çok itici gelen bir kokuyu bir başkası severek kullanır. Tenimizdeki kokular aslında bizim kendi karakterimizi yansıtan ve bizi özel kılan kokulardır. Bu noktada aslında tercih ettiğimiz parfümler çok ama çok önemlidir. Burçlarımız da bizim karakter özelliklerimizi belirlediğinden tercih etmemiz gereken kokuları bir noktada kolaylaştırıyor. Burcun sahibinin kendi uğurlu kokularını kullandığında daha pozitif bir ruh haline bürüneceği ve çevresindeki insanlar üzerinde daha olumlu bir etki bırakacağı gözlemlenmekte. Her burcun,  her yıldızın;  bir kokusu vardır. Bazen bir burç, birden fazla kokuyu temsil eder.  Bunun nedeni burcu yöneten Yıldızlar (Gezegenler) ve burçlarda güçlü olan yıldızlardır.  Yıldız haritanızda hangi yıldız güçlüyse o yıldızın temsil ettiği kokuyu diğerlerine göre daha çok tercih edersiniz. Şekerli, meyveli, çiçekli ya da baharatlı… Peki, sizin parfümünüz hangisi? İşte burçlara göre parfüm önerileri…

KOÇ BURCU:

Ateş grubu sevgili Koç burçları baharatlar ve egzotik kokulara bayılırlar. Baharatların ateşli doğası Mars yönetimindeki Koç burçlarını gün boyu aktif ve dinamik kılacaktır. Ortamın her zaman lider ruhlu, girişken ve ilgi çekmeyi seven yanınızla her zaman iddialı olmayı tercih edersiniz. Bundan dolayı sizin teninize hafif kokulardan ziyade, ortama girdiğinizde herkesi etkiniz altına alacak kalıcı ve ağır kokuları tercih etmelisiniz. Aynı zamanda sabırsız tavırlarıyla öne çıkan sevgili Koç burçlarına biraz sakinleşmeleri adına Lavanta, Manolya, Itır da oldukça uyumlu olabilir.

BOĞA BURCU:

Toprak grubu sevgili Boğa burçları kişilerinin koku tercihlerinde de, güçlü ve tatlı toprak kokuları olduğu düşünülür. Paçulinin bu grubun vazgeçilmez notası olduğunu söyleyebiliriz. Paçulinin doygun, zengin ve baş döndürücü etkisi toprak burcunu kendisine çeker. Sizin diğer burçlardan çok farklı bir auranız var. Etrafınızdaki insanlara güven veren, başarılı, yardımsever ve sıcakkanlı bir yapıya sahipsiniz. Sizin teninize gidecek ve kokusunu aldığınızda kendinizi huzurlu hissettirecek kokuları tercih etmelisiniz. Boğa burcunun yöneticisi Venüs’dür.  Venüs yıldızının kokusu ve çiçeği güldür. Boğa burcundan olanların ruhunu gül kokusu ve gül çiçeği rahatlatır. Ay Boğa burcunda yüceldiğinden vanilya ve hindistancevizi esansları da oldukça teninize uyacaktır.

İKİZLER BURCU:

Hava grubu sevgili İkizler burcu kişilerine temiz ve doğal aroması en yoğun olan doğadan tenlerine esinti etkisi yaratacak kokuları tercih ederler. Muhtemelen sandal ağacının klasik ve odunsu etkisini çok seversiniz. Sandal, yeşil dokunuşlarla hava grubu burçlarını cezbeden bir notadır. Yarı spor yarı abiye giyinir. Bu tarzına uyabilecek çiçek kokuları tercihidir. Limon ve portakal çiçeği ona uygundur. Pratik zekalı, çekici, nazik, mantıklı, değişken, espritüel. Gardenya, yasemin, sümbül kokuları bu burcun uğurlu kokularıdır. İkizler burcunun yönetici gezegeni Merkür iletişimin ön plana çıkmasından dolayı doğada ön plana çıkmış ağaç kokuları da tenleriyle son derece uyumlu olacaktır.

YENGEÇ BURCU :

Su grubu sevgili Yengeç burçları duygusal ve güçlü insanlardır bu nedenle de vazgeçilmez kokuları çiçek notaları barındırır. Su burçları, doğanın bu çiçeksi dokunuşunu tenlerinde hissetmeyi severler. Güzel olmaktan çok dokunaklı ve etkileyicidir. Yengeç’in koku tercihi, baharatlı veya sabunumsu kokulardır. Duyguların, sadakatın ve en önemlisi aşkın insanı… Doğalıyla her zaman insanları etkileyen bir tarafınız var. Bu parfüm kokunuza da öyle bir yansıyor ki adeta yürürken bile buram buram sevgi kokuyor teniniz de. Misk, müge, leylak kokuları bu burcun uğurlu kokularıdır. Yönetici gezegeninin Ay olmasından sebep vanilya ve hindistancevizi esansları da oldukça teninize uyacaktır.

ASLAN BURCU:

Ateş grubu sevgili Aslan burçları baharatlı ve egzotik kokuları tenlerine çok yakıştırırlar her ortamda fark edilmeyi ve gösterişi çok severler. Frapan ve feminen dokulu, baharatlı kokuları tercih ederler. Kokunun sürekli onları anımsatmasını benimseyip aynı kokuyu yıllarca kullanabilir ve sürdükten sonra buram buram kokması en önem verdikleri konu olur. Sürdükleri kokuda kendileri gibi ateşli ve çekici olmalıdır. Piyasaya çıkan yeni kokuları hemen alıp deneler ve özellikle vanilya esanslı kokulara bayılırlar… Giyim tarzında her zaman ağır olmayı tercih eder. Kullandığı parfümler de bu yapısına uyum sağlar. Tercihi daha çok lavanta, sıklamen ve narenciye ağırlıklı parfümlerdir. Yönetici gezegeni Güneş tıpkı etrafına saçmış olduğu ışık gibi sizde fark edileceğiniz, dikkatleri üstünüze çekebileceğiniz esansları tercih edeceksiniz.

BAŞAK BURCU:

Toprak grubu sevgili Başak burçları sade ve elegan giyimlerine ve tenlerini tamamlayacak, uyacak pek ağır olmayan ancak kalıcı kokuları tercih edeceklerdir. Özellikle yasemin, sümbül, akasya, gardenya bazlı parfümler onun için ideal.  Kır çiçeklerini ve kır çiçeklerinin kokusunu severler. Turunç, Limon ve portakal ağaçlarının çiçekleri ve bu çiçeklerin kokusundan da huzur duyarlar. Derin duygulara sahip, detaycı, nazik ve doğal olmayı seven Başak burçları hijyen konusunda da oldukça takıntılı olduklarından temiz kokmayı ilke edinirler. Sardunya, leylak, bergamot kokuları bu burcun cezbedici kokularıdır. Başak burcunun yönetici gezegeni iletişimi seven Merkür’dür. Özellikle sabunsu kokular severler.

TERAZİ BURCU:

Hava grubu sevgili Terazi burçları çam, sandal, reçine gibi keskin kokuları kendi zarafetinizle taçlandırabilirsiniz. Fazla abartı olmayan, ama kesinlikle klasik de olmayan modern, hızlı ve sportif, rahatlatıcı özellikle limon ve çiçek esanslı kokular tercihleridir. Genellikle pahalı ve aynı zamanda hafif ve klasik kokuları sever. Terazi burçları ikili ilişkilere önem verdikleri için karşısındaki kişilerin onların gerek kıyafet gerekse parfümlerini de beğenmelerini isterler. Yönetici gezegenleri Venüs güzelliği de temsil ettiğinden kokular, esanslar, güzel kokmak, kokuları ile hatırlanmak bir kez daha önem kazanabilir. Gül kokusu sakinleşmek ve huzur aradıkları dönemlerde çok kullandıkları esanslar arasındadır.

AKREP BURCU:

Su grubu sevgili Akrep burçları doğanın tüm canlılara sunduğu güzel olan ne varsa koku olarak kullanabilirler. Romantizm ön planda olduğundan kalıcı ve unutulmaz kokuları tercih edeceklerdir. Misk ve amber, baharatlı parfümler tutkuyu seven Akrep burçları için vazgeçilmezdir. Gizemli halinizle de insanların ilgisini üstünüze çekiyorsunuz. Size hafif kokular değil daha kalıcı ve iddialı kokular yakışır. Çünkü kişiliğinizi yansıtan seksi kokular olmalıdır. Düşünce tarzınızda yönetici gezegeniniz Mars gibi hızlı olduğundan yoğun temponuza sizi siz yapan kalıcı kokularla tamamlayacaktır. Yorgunluğunuzu atmak istediğinizde ise lavanta ve limon kokularını tercih edebilirsiniz.

YAY BURCU :

Ateş grubu sevgili Yay burçları meraklı, çok yönlü, ilerici, ütopik düşüncelerin insanlar, sportif, rahat ve şık giyinmeyi seven Yay’ın kullanacağı parfüm, bir o kadar tarzına uygun olmalı. Sandal ve sedir ağacı, limon bitkilerinin kullanıldığı parfümler tam Yay’a göre. Kendi bildiğini okuyan, dik başlı ve özgür ruhlu yay burçları her zaman farklı olmayı tercih eder. Aynı zamanda seyahat etmeyi seven, maceraperest bir yanınıza da var. Özgürlüğüne düşkün kişiler genelde daha fresh ancak kendilerini anımsatacak tarzda parfüm ve esansları tercih ederleri. Yönetici gezegeni bolluk, bereket ve şansı da kokuların esansına yansıtarak nergis, karanfil ve zambak kokularını da tenlerine oldukça yakıştırırlar.

OĞLAK BURCU:

Toprak grubu sevgili Oğlak burçları her zaman kendisine verilen bir işi büyük bir sorumlulukla yerine getiren, sürekli çalışan ve her zaman kafasında belirlediği planlar çerçevesinde hareket eden oğlak burcu insanı için kesinlikle özgün kokular tercih etmeli. Geleceği planlayan, ciddi, tutucu, çalışkan, saygı uyandıran, geleneklerine bağlı, hırslı olan sevgili Oğlak burçları kamelya, siyah gül, kadife çiçeği kokuları sizler için oldukça uygundur. Yönetici gezegeniniz Satürn olgunluğu da temsil ettiğinden eskiyi andıran, Retro veya sürekli beğenerek kullandığınız, maliyeti de biraz yüksek parfümlerden vazgeçemediğinizi de göstermekte.

KOVA BURCU:

Hava grubu sevgili Kova burçları akılcı, sezgisel, dürüst, özgürlüğünden taviz vermeyen, insancıl, sosyal, eşitlikçi kişiliklerini yansıtan: sümbül, menekşe, yasemin kokularıdır.

Kova burcu fantastiktir. Modern ve pratik giyinmeyi sever. Kova’nın parfümü, sonsuz hayal gücüne uyum sağlayabilecek ve birazda özgürlüklerinin tadını tenlerinde de hissedebilecekleri kokulardır. Kova burçları sıra dışı, marjinal ve uçlarda yaşadıkları için her zaman kendilerini etkileyecek ve son derece de heyecanlandıracak kokulardan hoşlanırlar. Fakat sürekli ruh halleri değişken olduğu için sabit kokulardan da etkilenmezler. Bugün etkilendikleri bir kokuyu yarın unutabilirler. Bu yüzden dolayı da kesin bir koku algıları olduğu söylenemez. Yönetici gezegenlerinden Uranüs tıpkı bir şimşeğin çarpması, yıldırımın düşmesi misali aniden etkilemeli geçtikleri yeri, kişileri.

BALIK BURCU:

Su grubu sevgili Balık burçları ruh halleri naif ve kırılgan olduklarından genellikle fresh ve romantik kokulardan oldukça fazla etkilenirler.

Her burcun insanlarda duygusal bir yansıması vardır, bu yansıma hangi kokuyu sevdiğimizi de etkiler. İstisnalar kaideleri bozmasa da herkes burcunun özellikleri içerisinde bazı kokulardan hoşlanmakta. Erkek yada kadın olması bir şeyi değiştirmiyor, ruh haliniz ve burcunuz hangi parfümden hoşlandığınızın ipucunu veriyor. Yönetici gezegenlerinden Neptün mitolojide de denizlerin Tanrısı olarak adlandırıldığından deniz kokan her şey sevgili Balık burçlarını son derece memnun edecektir. Fazla dikkat çeken şeyleri sevmez. Çiçek ve meyve karışımı kokuları yasemin, gül ve portakal çiçeğinin ağırlıkta olduğu parfümler Balık için ideal. Sabırlı, cömert, sadık, uysal, hayalperest, romantik, şefkatli… Kiraz çiçeği, zambak, limon çiçeği kokuları vazgeçilmezlerindendir.

Sündüz Taş

Sündüz Taş

Editör / pausedergi@gmail.com

Astroloji

DİĞER YAZILARI