Çeşme marka değeri çok büyük!

Aylardır dünyanın bir ucundan yazdım durdum. Şimdi çok mutluyum. Aynı havayı, aynı sıcaklığı hissediyor ülkemde olmanın mutluluğunu sizlerle paylaşıyorum.

Yurdumuzun en güzel tatil beldelerinin başlarında gelen Çeşme’den yazıyorum. Çeşme’nin marka değeri büyüdüğü gibi Dünya ve Türkiye’deki markalarda bu şirin tatil bölgesinde olmak için adeta yarışıyor. Tek eksimiz Bodrum, Antalya’daki marka otellerin Çeşme’yi daha keşfetmemeleri…

Her gün çalıştım;

Bayramın birinci günü itibarı ile çalışmaya başladım. New York’tan dönemye hazırlanırken Şenayım beni aradı. (Şenay Düdek) Alaçatı’da Cahide açılıyor. Sen benim abimsin, İzzet Çapa benim kardeşim.  Yirmi yıllık İzmirli olarak ekibe katıl dedi. İzzet Çapa ile beş dakika yüz yüze konuştuktan sonra bende Cahideli oldum. Eski işim olan eğlence dünyasına geri dönmek beni çok mutlu etti.

Şu an herkes ama herkesin birleştiği nokta Alaçatı’nın, Çeşme’nin hatta İzmir’in en güzel, en eğlenceli mekanı haline geldi. Dekoru, yemekleri, servisleri de bir harika.

Mekan daha yeni olmasına rağmen, Fatih Ürek, Linet, Berkay, Ali Poyrazoğlu, İrem Derici gibi isimler sahne aldı. Hatta Demet Akalın yeni klibini çekmek için burayı tercih etti. Sizleri de bu güzel eğlenceye davet ediyorum.

Rocket Man;

İzmir’e iki günlük kaçamak yaptım. Şenay Düdek ve Mirç Şenyuva ile birlikte, yedi ay boyunca New York’ta reklamlarını seyrettiğim “Rocket Man” harika bir film mutlaka seyredin derim.  Geçtiğimiz yıl Elton Jhon ile Las Vegas’ta karşılaşmış ayak üsttü sohbet etmiştim. Bundan böyle zamanını eşi ve çocuklarına harcayacağını söylemişti. Ama yeni gördüm ki Amerika, Avrupa, Avustralya turnelerini kabul etmiş. Sanatçılık böyle… Sahnenin tozunu yuttuysan asla o sahneden inemezsin.

İzmir’de tura devam;

İzmir’e gitmişken benim klasiklerim My Rook, Reyhan ve Angelina’ya gittim tabii ki. Listeme bu kez Lozan Pastanesi’ni de ekledim. Ama favorim Leone’yi daha sonra bıraktım. Sebebi İzzet’e krossan götüreceğim. Bir tatsın dedim.

İzmir’e yolunuz düşerse Alsancak’ta bu beş favori mekan haricinde sabah kahvaltısı için Tuzu Biberi’ne mutlak uğrayın. Pişi ve kavurmalı yumurta yiyin. Besim demişti dersiniz.

Alaçatı’da bir oteller prensi ile tanıştım. Bursa’nın tanınmış ailelerinden Buldağ’ların büyük oğlu Erdener… Six Rooms, ve Four Rooms adında otelleri var.

Ben Four Rooms’da yani 4 Oda’da kalıyorum. Havuzları yok ama dünya tatlısı biricik kızım Rahşan Orhan var. Bizim kahvaltılarımız ve de sohbetlerimizi duyarlar diye ödüm kopuyor. Duyan gelir diye. Gece yemek muhabbetlerimiz yıkılıyor. Cidden çok iyi geliyor işten sonra muhabbet…

Beachlerde son durum;

Beachler ise her zamanki gibi birbirinden güzel, birbirinde başarılı servis, müzikleri ile yarışıyorlar. Her ay birini anlatacağım. Bu ay Ergun Yıldız’ın işlettiği Alaçatı’da da restoranı olan Esnaf Beach. Öğle vakti bu kadar çeşitli ve lezzetli menüsüneye ek, beach’in rahatlığı ve şıklığı kayda değer. En güzel ve özeliği de pek bulunamayacak denizi. Pırıl pırıl serin ve çok temiz.

Çeşme’yi hele Alaçatı’yı saatlerce anlatsam zaman yetmez. Tek anlayamadığım böyle bir cennette çoğu İzmirlinin evinin olması ama sadece Haziran sonundan Ağustos sonuna gelmeleri… Ben olsam yılın her günü fırsat buldukça kaçarım.  Şehir merkezine iki saatlik yol mesafesinde…

Önümüzdeki ay görüşmek dileği ile kalın sağlıcakla…

Besim Kazado

Besim Kazado

Famous / besimkazado@gmail.com

DİĞER YAZILARI