Ekim ayı burç yorumu

KOÇ BURCU

21 MART – 20 NİSAN

Son zamanlarda uykularınızın kaçmasına sebep olan motivasyonunuzu düşüren her ne varsa geride bırakmanın zamanı geldi siz sevgili Koç ve yükselen burcu Koç olanlar. Sezgileriniz sayesinde sıkıntı yaşamış olduğunuz ilişkinize netlik kazandıracaksınız. Yakın çevre ve iş partnerinize abartılı eleştirilere son vererek biraz kafanızı dinlemek isteyebilirsiniz. Lüks tüketime yönelerek evinizdeki bazı eşyaları değiştirebilir veya arabanızı da değiştirebilirsiniz. Nafaka, miras, boşanma, mal paylaşımı gibi konularda şanslı zamanlardasınız. Ek iş arayışları içinde olan siz sevgili Koçlar çalışkan ve verimli zamanlardan geçiyorsunuz. Baş ve boyun ağrılarına dikkat etmenizde fayda var. Çocukları olan sevgili Koçlar kafanız biraz eğitimle ilgili karışabilir sakin hareket etmenizde fayda var.  Ortaklı işlerde alım satım konularında inisiyatif alırken imzalamanız gereken evraklarınızı dikkatli bir şekilde okuyarak imzalamalısınız.

BOĞA BURCU

21 NİSAN – 21 MAYIS

Ekim ayı çözüm odaklı ve analitik düşünmeniz gerekebilir siz sevgili Boğa ve yükselen burcu Boğa olanlar. Kaygıları ve kuruntuları geride bırakarak sevdiklerinize karşı fedakâr yaklaşacağınız şu zamanlarda aranıza sınır koyduğunuz kişilerle de daha sık bir araya geliyorsunuz. Ortak iş yapan siz sevgili Boğalar kafanızın karışıklığını kontrolü elden bırakmayarak, önemli evraklarınıza dikkatli imzalar atarak giderebilirsiniz. Kıymetli eşyalarınıza, değerli takılarınıza, kapı kilidine ekstra dikkat etmelisiniz. Fiziksel görüntünüzde ani değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz çekiciliğinizi ön plana getirerek ikili ilişkilerde egonuzu yükseltebilirsiniz. Egzersiz, yoga gibi ağır olmayan sporlar yapmanızda da fayda var. Finansal konularda da gerekli iş ve bütçeyi kolaylıkla elde edebileceğiniz zamanlardasınız. Bekar olan siz sevgili Boğa burçları arkadaş referansı ile yeni kişiler ile tanışma fırsatı yakalayabilirsiniz.

İKİZLER BURCU

22 MAYIS – 21 HAZİRAN

İş hayatınızla ilgili bazı verilen sözlerin gerçekleştirilmemesi sizlerin motivasyonunuzu biraz düşürebilir siz sevgili İkizler ve yükseleni İkizler burcu olanlar. Uzun süredir bir ortağınız varsa ilişkinizi sonlandırmak isteyebilirsiniz. İş arayan sevgili İkizler burçları fırsatlar sizin kapınıza gelebilir. Kariyer eviniz bu dönemlerde oldukça hareketli emeklerinizin boşa gitmediğini göreceksiniz. Sağlık olarak vücudunuzu dinlemelisiniz, uykusuzluğunuz tetiklenebilir iştahınız artabilir ve üst solunum yollarınız kronikleşebilir. Negatif düşüncelerinizi meditasyon yaparak kolaylıkla atabilirsiniz. Aile bireylerinizin küçük ev kazalarına karşı tedbirli olmalarında fayda var. Biraz kilo vermek isteyebilir, bu sebeple dış görüntünüzde bir takım estetik müdahaleler yaptırabilirsiniz. Bu tarz değişiklikler sizlere çok iyi gelecek. Yeni eğitimler almak içinde oldukça uygun bir dönemdesiniz.

YENGEÇ BURCU

22 HAZİRAN – 23 TEMMUZ

Sizin ve sevdiklerinizin mutlu olması için efor sarf ediyorsunuz siz sevgili Yengeçler ve yükselen burcu Yengeç olanlar. Aile içindeki erkek figürleri sizi biraz gerilime sürüklese de öfkenizi rahatça kontrol ederek üstesinden geliyorsunuz. Bütçe ile ilgili yeni planlamalar yapmak durumundasınız. Miras konuları gündeminizde olabilir. Eşiniz ya da sevgiliniz ile iletişimdeki kopukluklardan kaynaklanan gerginlikler söz konusu. Egonuza yenik düşerek istemeden de olsa karşınızdakinin kalbini kırabilirsiniz. Sağlıkla ilgili mide hassasiyetiniz oluşabilir, iştahınız açılabilir. Yaşam kalitenizi arttırabilmek için bu dönem diyet ve sporu birlikte yapabilirsiniz. Uzun zamandır diş ve diş etleriniz ile ilgili uğraşıyorsanız güzel sonuçlar elde edeceksiniz. Eski flörtler yeniden gündeminize oturabilir, sosyal medya üzerinden buluşma teklifi alabilirsiniz. Duygularınızı yanlış yönlendirmemeye özen göstermelisiniz. Beklentileriniz gelecek ile ilgili ilerlemeli. Yurt dışı ile ilgili konularda ufak tefek sorunlar yaşayabilirsiniz.

ASLAN BURCU

24 TEMMUZ – 23 AĞUSTOS

Aile ilişkileri, sosyal faaliyetler, eğitim ve iletişimin yoğun olduğu dönemler yaşıyorsunuz siz sevgili Aslanlar ve yükselen burcu Aslan olanlar. Günleriniz oldukça yoğun ve koşturmalı geçiyor. Ailenize ve dostlarınıza daha fazla vakit ayırmak istiyorsunuz. Çevrenizde tanık olduğunuz bazı olaylar sizi kıskançlığa ve şüpheye itebilir, ilişkinizde kısıtlanmış hissedebilirsiniz. Aşkta gözünüzü karartmadan sakin hareket etmenizde fayda var. Sağlık açısından baş ağrılarınız artabilir. Çocukları olan Aslan burçları onların dikkat dağınıklığı ile ilgili sorunlarını gidermek için uğraşabilirsiniz. Sadece evinizde düzenlemeler yapmakla yetinmeyip hayatınızda enerjinizi düşüren, şikâyet eden, sizin motivasyonunuzu bozan kişilerden de bir nevi temizlik yaparak uzaklaşacaksınız. Sizin arkanızdan iş çeviren, yalan söyleyenler tek tek ortaya çıkıyor. Ortakları olan aslan burçları sorunlarınızı çözerek refaha çıkıyorsunuz.

BAŞAK BURCU

24 AĞUSTOS – 23 EYLÜL

Bu aralar sevilmediğinizi, size ilgi gösterilmediğini düşünebilirsiniz

Siz sevgili Başak ve yükselen burcu Başak olanlar. Çok detaycı ve analitik düşünmeniz ve sürekli kusur bulmanızdan dolayı bazı sorunları büyütebilir ve dramatik bir hale getirebilirsiniz bu da sizi yıpratabilir, bağışıklık sistemi ile ilgili bir takım sorunlar yaşatabilir hatta uykusuzluk çekebilirsiniz. İş yerinizde nakliye gibi işlerinizde çeşitli aksamalar yaşayabilir, deniz ulaşımı ile ilgili gecikmeler ile karşılaşabilirsiniz. Aile içinde kuşkucu ve alıngan davranışlardan sakınmanızda fayda var. Vergi ödemeleri konusunda ani ve beklemediğiniz haberler alabilirsiniz. Yabancılarla iş yapmak, yabancı dil öğrenmek, yabancı bir ülkeye öğrenci olarak gitmek gündeminizi oluşturabilir. Sosyal medya kullanan Başak burçları yazılı ve sözel iletişiminize dikkat etmenizde fayda var. Kardeş, komşu, kuzen gibi yakınlarınız sizlerden ilgi bekleyebilir.

TERAZİ BURCU

24 EYLÜL – 22 EKİM

Özgüveniniz sınırları zorluyor siz sevgili Terazi ve yükselen burcu Terazi olanlar. Hiç kimsenin önünüze geçmesine izin vermiyorsunuz. Teknolojiyi son derece iyi kullanıyor ve iş partnerlerinizi yeniliyorsunuz. Eşiniz yada partnerinize kaygı ve endişelerinizi fazlasıyla belli edeceksiniz. Eski sevgililerden mesajlar gelebilir. Bazı sırlarınız deşifre olabilir, dikkat edin. Hem kendi aileniz ile hem de eşinizin ailesi ile ilgili koşturmaların arttığı dönemlerdesiniz. Maddi kaygılarınızın yavaş yavaş azaldığı, ek gelir kaynakları elde edeceğiniz bir dönemdesiniz. Dış görünüşünüze oldukça özen gösteriyor, giyim dolabınızda yeniliyorsunuz. Sağlık açısından gerginliklerden kaynaklı baş ağrılarında kronikleşme görülebilir.

AKREP BURCU

23 EKİM – 22 KASIM

Bakış açınızı değiştireceğiniz bir dönemdesiniz siz Akrep ve yükselen burcu Akrep olanlar. Sahiplenici davrandığınız bazı konularda gözünüze inen perdelerin aralandığını fark ederek, çevrenizi gözlemlemeye başlayacaksınız. İnsanları anlamakta güçlük çekebilirsiniz onların ilginç olaylar yaşadığını görebilirsiniz. Hamile olanlar biraz hassas süreçlerden geçiyor olabilirsiniz. Sevgilinizden ayrıldıysanız ona tekrar şans vermek isteyebilirsiniz. Uzun süredir birlikteliği olanlar ise ilişkinizi evlilik ile taçlandırabilirsiniz. Aile gündeminizde miras konuları tekrarlanmakta. Statünüz, çevreniz, hayatınızın değişime uğrayacağı bu süreçlerde şehir değişikliği bile mümkün. Biriken işlerinizi hızla toparlayacak, yeni eğitimler almak için fırsatlar yakalayacaksınız. Sağlık açısından ufak tefek operasyonlar geçirebilirsiniz.

YAY BURCU

23 KASIM – 21 ARALIK

Sezgileriniz, sözleriniz de eyleminiz bu dönemlerde siz sevgili Yay ve yükselen burcu Yay olanlar. Kendinize bolca vakit ayırırken sosyal hayatınızı da ihmal etmiyorsunuz. Özellikle kişisel gelişiminiz ile ilgili çeşitli eğitimlerden bilgi alabilir hatta yeni eğitimlere de başlayabilirsiniz. Maddi güvence arayışınızla birlikte maddi kaynaklarınızı standartta oturmak isteyebilirsiniz. Geçtiğimiz aylara oranla daha fazla sosyal olmak isteyeceksiniz, çok kalabalıklara karışmadan fiziksel mesafenizi koruyarak gideceğiniz yerlerden kendinizi esirgemeyeceksiniz. Oturduğunuz ev yada iş yerinden memnun değilseniz değişiklik yapmak isteyebilirsiniz. Bu dönem önünüze gelen fırsatları ertelememekte fayda var, motivasyonunuz oldukça yüksek. Evli olanlar rutinden çıkarak sürprizler yapabilir, bekar olanlar ise yeni ilişkilere kendinizi hazır hissedebilirsiniz. Kemik ağrıları hissedebilirsiniz, meditasyon yapmanız oldukça yararlı.

OĞLAK BURCU

22 ARALIK – 20 OCAK

Sorunlar karşısında daha olgun davranacağınız bu dönemlerde sezgilerinizin kuvvetlendiğini ve öngörülerinizin doğruluğunu göreceksiniz siz sevgili Oğlak ve yükselen burcu Oğlak olanlar. Kardeşleriniz sizden destek görmek isteyebilir, koruma içgüdünüz bazen sınır ihlali olarak algılanabilir. Harcamalarınıza dikkat ederek birikim yapmak isteyeceksiniz. Babanızın sağlık kontrolleri ile ilgilenebilirsiniz. Çalışan Oğlak burçları terfi etmeye hazır mısınız? Yurtdışı bağlantılı işler yapanlar gecikmeler yüzünden ekstra çaba sarf edebilir. Sağlık açısından uykusuz kalabilir, ertelediğiniz operasyonlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Hemcinslerinizle aranızdaki gerginliğe de son veriyorsunuz. İlişkisinde yeni sonlanmalar yaşayan bir Oğlak burcuysanız tekrar şans vermek isteyeceksiniz.

KOVA BURCU

21 OCAK -19 ŞUBAT

Gece ve gündüz misali bir tarafınız aydınlanırken diğer taraftan da içinizi karartabilirsiniz siz sevgili Kova ve yükselen burcu Kova olanlar. Kariyeriniz ile güzel gelişmeler yaşarken hayır diyememeniz içinizde birikim yaparak ani öfke patlamalarına sebep olabilir. Aklınızla kalbiniz arasında arafta kalabilirsiniz kimseyi öfkenize yenik düşerek yargılamamaya dikkat edin. Kulağınıza gelecek dedikoduları umursamayacak önünüze bakacaksınız. Yurtdışına çıkma planlarınız varsa işlemleriniz pürüzsüz şekilde gerçekleşiyor. Aile arasında arabulucu olmak durumunda kalabilirsiniz. Aileniz ile ilgili sağlık sorunları olumlu haberlerle sonuçlanabilir. Bekar Kova burçları arkadaşınızın referansı sayesinde yeni bir ilişkiye adım atabilirsiniz. Evli Kova burçları haksız duruma düştüğünüzü düşünebilir ufak gerginlikler yaşayabilirsiniz, olayları abartmamakta fayda var.

BALIK BURCU

20 ŞUBAT – 20 MART

Bu aralar içiniz kıpır kıpır tatlı telaşlar içinde olabilir siz sevgili Balık ve yükselen burcu Balık olanlar. Sürekli ilgi bekleyen insanlardansınız, daha çok sevilmek ve ilgi görmek isteyeceksiniz. İş ortamınızda rekabet hızını arttırırken imzalamanız gereken evrakları tekrar tekrar gözden geçirmek isteyebilirsiniz. İlişkisi olanlar kıskançlık krizlerinden sebep gerginliğiniz artabilir. Dalgınlığınız sebebi ile dolandırılma ve kandırılmalara dikkat etmelisiniz. Aile içinde özelliklede kardeşlerinizle sudan sebepler yüzünden gerilebilirsiniz. Evli olan siz sevgili Balık burçları eşinizi kıskaç altına alarak bunaltabilirsiniz. Estetik için çok da uygun değil gökyüzü ancak ufak rötuşlar yaptırabilirsiniz. Sağlık açısından huzursuzluk sendromu yaşayabilir, ense ve boyun kısmında ağrılar hissedebilirsiniz. Yurtdışı ve hukuksal konularda iletişim sorunlarına dikkat etmenizde fayda olacak.

Sündüz Taş

Sündüz Taş

Editör / pausedergi@gmail.com

Astroloji

DİĞER YAZILARI