Eylül ayı burç yorumları

Eylül ayı burç yorumları

KOÇ BURCU

21 MART – 20 NİSAN

Öfkenizi kontrol altına almanız gereken süreçlerden geçiyorsunuz sevgili Koç ve yükselen burcu Koç olanlar. Birtakım karışıklıkları geride bırakarak geçtiğiniz süreçleri iyi değerlendirmeye çalışacaksınız. Kendinize küçük ödüller vererek duygusal anlamda suiistimale uğradığınız yaralarınızı da sarabileceksiniz. Ortak iş yapanlar uyumsuzluklar içinde çalışma şartlarından zorlanarak yol ayırımına gelebilirler. Bu ay sağlıklı beslenmek, düzenli spor yapmak ve meditasyona yer vermelisiniz. Beklenmedik kazalara karşı dikkatli olmanızda fayda var. Karşılaşacağınız yeni bir kişi ile fiziksel çekim gücünüz artabilir. Hayattan tat almaya yeniden başlayabilirsiniz. Evli bir koç burcu iseniz kendinizi baskı altında hissedebilirsiniz. Bekar Koç burçları yeni bir aşka yelken açabilir, sosyal medya üzerinden yada telefon konuşmaları ile kendinizi yenileyebilirsiniz. Sağlık açısından baş, boyun, sinir sıkışması gibi konulara dikkat etmenizde fayda var. Aynı zamanda aile büyüklerinizin de sağlık sorunları ile ilgilenebilirsiniz.

BOĞA BURCU

21 NİSAN – 21 MAYIS

Sonbahar tüm zarafeti ile size kucak açıyor sevgili Boğa ve yükselen burcu Boğa olanlar. Genel anlamda aklınıza ilk geleni hemen söylemeyen bir yapınız olsa da biraz asi ve dik başlılık söz konusu olacak. Siz yine de aklınıza geleni düşünmeden ve acele ederek söylememenizde fayda var.  Sevdiğiniz kişileri ve ailenizi her zamankinden fazla koruyor ve sahipleniyorsunuz. Ruhsal anlamda onlar ile yakından ilgilenmek size iyi geliyor. Çevrenizde ani kayıp ve ayrılıklar söz konusu olabilir, özlem duygusu ağır basabilir. Çocukları olan Boğa burçları Eylül ayında onların eğitimi ile ilgili ekstra çaba gösterecekler. Ağır spor yapmaktan kaçınmalısınız, sağlığınıza ekstra özen göstermelisiniz bilhassa ayak ağrılarına ve bileklerinizde ağrılar yaşayabilirsiniz. Sizden saklanan bir konuyu ya da parayı açığa çıktığını görerek hesaplaşmak isteyeceksiniz. Ayın son günlerinde ayağınıza gelen aşk fırsatlarını değerlendiriyorsunuz. İşleriniz ile ilgili daha önceden yapılandırmış olduğunuz bir borcunuz var ise yeni gelen fırsatlar sayesinde ödemelerinizi kolaylaştırabilirsiniz.

İKİZLER BURCU

22 MAYIS – 21 HAZİRAN

Bu ay gökyüzü siz sevgili İkizler ve yükselen burcu İkizler olanlara adeta sihirli bir değnek gibi dokunarak yenilenmenize, güçlenmenize, öz güveninizin artmasına destek oluyor. Beklentileriniz artmış olsa bile sistematik ilerleyerek pratik ve hızlı düşünceleriniz sayesinde birkaç işi bir arada toparlama gücüne sahip olacaksınız. Beslenme alışkanlıklarınızı yenilemekte ve spora başlamak için çok uygun zamanlardasınız. Ani işten çıkarılmalar gündeme gelirken kariyer planlarınızda da değişiklikler yapıyorsunuz. Sürpriz hamilelikler gündeminizde olabilir çocukları olan sevgili ikizler sizler de eğitimleri ile ilgili kararlar verebilirsiniz. İlişkiler konusunda beklentileriniz yoğunlaşmakta partnerinizden daha fazla ilgi görmek isteyecek, yazın son zamanlarında baş başa tatile çıkmak isteyeceksiniz. Cilt problemlerine karşı, deri, diz ve dişlerinize ekstra özen göstermenizde fayda var. Aile içinde miras konuları yüzünden gereksiz gerginliklere karşı tedbirli olmanız gerekebilir. Yeni bir eğitime başlamak istiyorsanız bu ay çok verimli olacaktır.

YENGEÇ BURCU

22 HAZİRAN – 23 TEMMUZ

Kendinizi baştan aşağıya yenilediğiniz bir aydasınız siz sevgili Yengeç ve yükselen Yengeç burçları olanlar. Sonbaharın ılık havası yaratıcılığınızı arttırırken sizi rutininizden çıkarıp daha fazla meraklandırıyor. Sanata olan merakınız ve yeni eğitime olan merakınız artıyor. Yakın çevrenizden hiç beklenmedik dedikodular duyabilirsiniz. Ruhunuzun huzursuzluğunu bastırmaya çalışarak kısa zamanda toparlıyorsunuz. Beğendiğiniz kişiye karşı kendinizi daha rahat ifade edebiliyor, iş yerinde sizi yok sayan insanlara karşı daha ciddi konuşmalar yapıyorsunuz. Borç verirken iki kere düşünmenizde fayda var. Ev veya ofis ile ilgili yenileme boya gibi tadilatları yaparken de arkadaşlarınızdan da destek alıyorsunuz. Çok değer verdiğiniz bir eşyanızın bulunması sizi çok mutlu edecek. Saç stilinizde değişiklikler yapmak istiyor, estetik operasyon ve uygulamalara da çok sıcak bakıyorsunuz. Spor alışkanlığı edinmek için yeni bir dönem sizler için başlıyor. Hobileriniz ile amatörce ilgilenirken para kazanmaya başlayabilirsiniz. Kalp çarpıntılarına biraz dikkat etmenizde de fayda olacak.

ASLAN BURCU

24 TEMMUZ – 23 AĞUSTOS

Zorlukların üst üste geldiği bir dönemi kapatarak adeta sosyal kelebek gibi her yere yetişmeye çalışıyorsunuz sevgili Aslan ve yükseleni Aslan burcu olanlar. Açık düşmanlıkları görüyor ve kendinize yakın tutarak oluşturduğunuz strateji ile olayların üstesinden geliyorsunuz. Hırsların artıyor. Başkaları ile kendinizi karşılaştırarak ekonomik koşullarınızı yükseltmek istiyorsunuz. Ailenize ve sevdiklerinize kol kanat gererek onlar ile daha fazla vakit geçirmek istiyorsunuz. Spora başlamak için ve diyet yapmak için çok uygun zamanlardasınız. Bireysel hareket etmek istiyorsunuz. Sonbahar çocuğu olarak sırtınızdaki yükleri atarak kendinizi şımartmak isteyeceksiniz. Sağlık açısından çarpıntılara ve kronik rahatsızlıklara dikkat etmelisiniz. Yurtdışı ve yabancılar gibi konularda her ne kadar belirsizlik yaşasanız da gelirlerinizi arttırıyorsunuz. Evli olan Aslan burcu iseniz aile içindeki gerginlikler yerini huzur ve berekete bırakıyor. Bekar olan Aslan burçları katıldığınız sosyal çevreler sayesinde yeni biri ile tanışma fırsatı yakalayabilirsiniz.

BAŞAK BURCU

24 AĞUSTOS – 23 EYLÜL

Bu ay sizin yaş aldığınız, kendinizi daha iyi hissettiğiniz dönemler sevgili Başak ve yükselen burcu Başak olanlar. İç dünyanınız karartmaktan vazgeçmelisiniz artık. İlişkinizde sürprizlere hazır olun partneriniz sizi adeta başka bir planete taşıyor. Ancak etrafınızda kalabalık çok olduğundan arkanızdan birtakım sinsi planlar yapan kişilere de dikkat etmelisiniz. Hukuksal sıkıntılar yaşayanlarınız bu ay itibari ile hayırlı haberler alabilirsiniz. İş yerinizde rakiplerinize karşı mücadeleci tavırlar sergiliyorsunuz. Sizler disiplinli, çalışkan, hırslı kişilersiniz unutmayın ki haksızlıkların üstesinden bir şekilde gelirsiniz. Sporu ve diyeti hayat rutininiz gibi yapmaya devam etmelisiniz, Sağlık açısından dolaşım sisteminize dikkat etmenizde fayda var. Çocukları olan bir Başak burcuysanız eğitimleri için ikilemde kalabilirsiniz, acele etmeden karar vermenizde fayda olacaktır. Bekar Başak burçları da sosyal ağlar üzerinden flörtleşebilirsiniz. Bu dönem aile içindeki sağlık sorunları yaşayan büyüklerinizle de yakından ilgilenmeniz gerekebilir.

TERAZİ BURCU

24 EYLÜL – 22 EKİM

Bu dönem ikili ilişkileriniz, evliliğiniz ve ortaklığınız gibi alanlarda sabırlı olmanızda fayda olacak siz sevgili Terazi ve yükselen burcu Terazi olanlar. Evli olanlar evde birtakım gerginlikler söz konusu olurken, bekar olanlarda partnerlerinin telefon bilgilerine kadar ulaşmak isteyecek ancak unutmayınız ki bu sorgulamaların sonu pek de hayırlı olmayabilir. İş ortaklarınız varsa profesyonel olmanızı öneriyor gökyüzü sizlere, imzalanacak evrakları iki kere gözden geçirmek gibi, alıngan tavırlardan uzak durmak gibi. Yanlış anlaşılmaların yüksek olduğu bu dönemlerde aile içindeki gerginliklerin önüne geçmenizde fayda olacaktır. Ödeme ile ilgili yeni planlar oluştururken ailenizden gelen sürpriz destek sayesinde de rahatlıyorsunuz. Aileden miras yada arazi gibi bir mülkün satışı yüzünüzü güldürüyor. Sağlık olarak sinir sisteminize dikkat etmelisiniz, kendinizi yorgun hissedebilirsiniz vitamin gibi ek takviyeler almanızda fayda olacaktır. Bekar Terazi burçları sosyal çevrenizden beklenti içindesiniz, yeni ilişkiler bu dönem sizi biraz yorabilir.

AKREP BURCU

23 EKİM – 22 KASIM

Sonbaharın çocukları siz sevgili Akrep ve yükselen burcu Akrep olanlar köklü değişimler içine girmeye hazırlıyor gökyüzü sizi adeta. Yapmam dediğiniz şeyleri yaparken bulursanız kendinizi hiç şaşırmayın. Yarım kalan tüm işlerinizi sonlandırma fırsatı yakalıyorsunuz. İş yerinizde çok göz önündesiniz, tüm yaptıklarınız mercek altında adeta. İşinizi gereken titizlikle yapıyor ve rakiplerinize pek de prim vermiyorsunuz. Aile büyüklerinizin sağlık kontrollerine destek oluyorsunuz. İkili ilişkilerinizde kıskançlığınız artmış durumda, gereksiz başınızı ağrıtmamanızda fayda var. Partnerinizin telefonunu karıştırmak, sosyal medya hesaplarını sorgulamak gibi… Sağlık açısından hem kendi hem de varsa evcil hayvanlarınızın sağlığına dikkat etmelisiniz. Ev yada ofis ortamınızda birtakım tamirat ve değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz ancak ustaların tutumu sizi çok fazla gerebilir, bu dönem sakin kalmanızda fayda var. Evli Akrep burçları biraz iç dünyanıza kapanmak isteyebilirsiniz, çift olarak değil de biraz daha bireysel kalmaya ihtiyacınız olabilir. Eğitimle ilgili evrak konularınızı da daha sıkı takip etmelisiniz.

YAY BURCU

23 KASIM – 21 ARALIK

Sizler özgür ruha sahip olduğunuzdan sorunlardan, sizi yoran gereksiz yorgunluklardan adeta uzaklaşarak gamsız bir ruh haline bürünmek istiyorsunuz sevgili Yay ve yükselen burcu Yay olanlar. Uzun zamandır kimseye şans vermediyseniz, hayatınıza kimseyi almadıysanız yeniden değerlendirip beraberliğe adım atabilirsiniz. İş yerinizde çok güvendiğiniz, sağ kolum dediğiniz kişilerle yollarınızı ayırmaya karar verebilirsiniz. Eğer aile şirketinde çalışıyorsanız sizden habersiz alınan kararlara sert tepkiler gösterebilirsiniz. Aile içinde bir takım gerginlikler yaşayabilirsiniz günlük hayatınızda elektronik aletleriniz ve arabanız bozulabilir gökyüzü bu konuda da sizleri sınıyor. Sağlık kontrollerinizi geç olmadan yaptırmalısınız özellikle sert sporlardan kaçınmalısınız. Kas ağrılarınız olabilir. Evli bir yay burcuysanız ev değişikliği ya da tadilat yapabilirsiniz, partneriniz ile adeta aşk tazeliyorsunuz. Çocukları olan Yay burçları aile büyüklerinizin çocuklarınız üzerindeki baskıcı fikir ve düşüncelerinden biraz rahatsızlık duyabilirsiniz.

OĞLAK BURCU

22 ARALIK – 20 OCAK

İçsel ve duygusal dünyanızı tamamen değiştirmeye hazırlanıyorsunuz siz sevgili Oğlak ve yükseleni Oğlak burcu olanlar. Alışkanlıklarınızı, bağımlılıklarınızı değiştirmeye hazırlanıyorsunuz. Aile bağlarınız oldukça kuvvetli ve aile içinde sorumluluk sahibi ve fedakârsınız. Bu aralar özellikle aile içindeki tavır ve davranışlarınızdaki gerginliğiniz sözel olarak aşırıya kaçabilir ve çevrenizde alınganlık yaratabilir. Hassas dönemlerden geçiyoruz biraz sakinleşmek gerekebilir. Kurumsal bir yerde çalışıyorsanız rakiplerinizin arkanızdan iş çevirdiğini öğrenebilir ve bu biraz canınızı sıkabilir. Unutmayın ki siz zirvelerin insanısınız, her şeyin üstesinden gelebilirsiniz. Sosyal anlamda aktif olacağınız günlerden geçiyorsunuz bu da size yeni insanlar ve yeni aşklar getirebilir. Kardeşiniz varsa biraz daha yakından ilgilenmeniz gerekebilir. Boşanma sürecinde olan bir Oğlak burcuysanız kararınızı tekrar gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Sağlık açısından dişlerinizin kontrolünü yaptırmanızda fayda var. Ağır sporlar yerine yürüyüşü tercih etmelisiniz.

KOVA BURCU

21 OCAK -19 ŞUBAT

Kendinizi tekrar baştan yaratmak, revize etmek isteyeceğiniz bir dönemden geçmektesiniz siz sevgili Kova ve yükselen burcu Kova olanlar. Zorlukların üstesinden gelebilecek gücü kendinizde hissediyorsunuz. İnişli çıkışlı bir ilişkiniz varsa sevgilinizin sizi kıskanmasından ve kısıtlamasından bunalabilirsiniz. Evli bir kova burcuysanız, eşinizin ailesi ile ilgili sağlık sorunları ile ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Evlenme sürecinde olan bir arkadaşınızın aniden anlaşamayarak ayrıldığını duyabilirsiniz. Yoğun çalışan bir kova burcuysanız kısa yolculuklarınız artabilir ani plan değişiklikleri yaşayıp bazı seyahatlerinizin tarihini ertelemek zorunda kalabilirsiniz. Kas ve kemik yapınız ile ilgili bir takım sakatlanmalar gündeminizde olabilir. Çevrenize karşı tahammül gücünüz azalabilir. Sezgileriniz çok daha fazla sizi doğruyu görmeye yöneltirken kimin size dost kimin çıkar için yaklaştığını rahatça görebiliyorsunuz. Eviniz ile ilgili tadilat yapmak isteyebilir ancak sürenin uzaması sizi biraz gergin bir hale getirebilir.

BALIK BURCU

20 ŞUBAT – 20 MART

Sizler için hayatınızın akışını değiştirecek adeta devrim yaratacak zamanlar kapınızda siz sevgili Balık ve yükselen burcu Balık olanlar. Kendiniz için yeni bir yol haritası çiziyorsunuz. Haksızlığa asla gelemeyen yapınız olduğundan annenizin ailesi ile ilgili sorunlarına el atarak destekliyorsunuz. Rekabetin yüksek olduğu kurumsal bir yerde çalışıyorsanız arkanızdan dedikodunuzun yapıldığını duyabilirsiniz. Çok yoruldunuz çok emek verdiniz çıtanızı yükselttiniz maaşınızın yenilenme konusunda beklentiler içerisindesiniz. Kendinizi anlatırken ve ifade ederken etrafınızdaki kişiler zaman zaman sizi anlamakta güçlük çekebilir. Korkularınızla yüzleşerek kendinizi daha net ifade etmelisiniz. Kendinizi sorgularken zaman zaman yalnız kalmak isteyeceksiniz, takıldığınız konularda insanların sizleri anlamadığını düşünebilirsiniz. Yeni başladığınız bir ilişkiniz varsa partnerinizin zekasına hayran kalabilirsiniz. Evli bir balık burcuysanız alınganlık yapmaktan vazgeçmelisiniz. Sağlık açısından ayak ve topuk ağrılarınızın nüksedeceği dönemlerdesiniz. Masaj sizlere iyi gelecektir.

Sündüz Taş

Sündüz Taş

Editör / pausedergi@gmail.com

Astroloji

DİĞER YAZILARI