HANGİ BURÇ NASIL BABA OLUR

Babalar gününü kutlayacağımız bu değerli ayda sizlere burçların özelliklerine göre, doğası gereği erkeklerin baba olmayı, nasıl bu rolü üslendiklerini yazmak istedim. Astrolojide Güneş Baba’yı temsil etmektedir. Pek tabi ki tek başına güneş yani öz burç değil, buna ek birçok faktörde vardır. Birazdan okuyacağınız yazımda kendi öz burcunuza göre değerlendirmenizi tavsiye ederim. Tüm değerli, kıymetli babalarımızın da bu anlamlı günlerini kutluyorum.

KOÇ BURCU

Macerayı ve eğlenmeyi seven Koç burcu babaları çocuklarıyla çocuk olurlar. Koç burcu babaları liderlik yapmayı sevdiklerinden dolayı çocuklarını da hayat boyu koçluk yapabilecek içgüdüye sahip olmaları için desteklerler, zaman zaman bunun dozu biraz arttığında çocuklarıyla çatışmaya ve gerginliğe neden olabilir. Her ne kadar sıcak ve eğlendirici babalar olsalar da hükmetme huyu çocuklarının hayatına müdahale etmesinden dolayı biraz sıkıcı gelebilir. Dışarıdan ani çıkışları olsa da sıcak gururlu babalardır. Çocuklarıyla gezip dolaşmak, eğlenmek gibi birçok aktiviteyi bir arada rahatlıkla yapabilirler.

BOĞA BURCU

Boğa burcu babaları sıcak, samimi, dokunmayı seven, çocukları ile temas halinde olmayı tercih eden babalardır. Çocukları için konforlu bir gelecek hazırlamak istediklerinden hem maddi hem manevi konuda güvene çok önem verirler. Büyük ihtimalle erkek çocuğu sahibi olmak isteseler de kız çocuklarına karşı özel bir koruma ve şefkatle yaklaşacaklardır. Çocuklarıyla arasındaki ilişkiyi arkadaşlıktan öte baba çocuk tarzında tutmak isteyeceklerdir. Sabırlı ve bir o kadar da sakin olmalarına rağmen bir anda öfkelenince yıkıcı bir ilişki yaratabilirler. Fazla kontrollü halleri bazen çocuklarının sıkıcı gelebilir.

İKİZLER BURCU

Kendileri rutin bir yaşamdan hoşlanmadığı için çocuklarına baskı yapmadan, arkadaş ve sırdaş tarzında ve eğlenceli bir ilişki geliştirir İkizler burcu babaları. Kendi hayatlarında sıradan şeyleri sevmedikleri için ani hareket etmeleri karşılarındaki çocuk tarafından zaman zaman dengesiz, hızlı ve hareketli olarak algılanabilir. Bu durumda çocuğunu disipline etmekte zorluk çekebilir sevgili İkizler burcu babaları. Çocuklarıyla beraber kitap okuyarak, sosyal etkinlikler yaparak, kültürel faaliyetlerde bulunarak kendilerinin her şeyi ilk öğreten kişi olmasını arzu ederek, çok renkli bir baba kişiliği sergilerler. Genel açıdan çocukları ile ilişkileri sırdaş arkadaş ve eğlencelidir.

YENGEÇ BURCU

Genel yapıları nedeniyle ailesine en düşkün babalar Yengeç erkekleridir. Adeta ikinci bir anne gibi olurlar çocuğuna karşı. Çok duygusal ve çok hassastır. Ailesiyle zaman geçirmekten, onlara alışveriş yapıp eve getirmekten, yemek yapıp beslemekten son derece haz alırlar. Sevdiklerine karşı çok fazla koruyucu odaklı olduğu için ilgisiz kaldıklarında ve o sevgiyi göremediğinde çok fazla hırçınlaşabilir ve çok aksi tutumlar sergileyebilir. İçgüdüleri kuvvetli olduğundan çocuklarının gelişiminde çok fazla müdahale ettiklerinden güvenle ilgili sorunlar neden olabilir.

ASLAN BURCU

Aslan burcu lider, sahne önünde olmayı seven ve gururlu bir yapıya sahip olduğundan Aslan burcu babaları bir çocuğu olduğunda çocukları onun için gurur kaynağıdır. Eğitiminden, disiplinine,  okul hayatına kadar bununla ilgili birçok şeyle çok fazla ilgilenir, hatta karşı taraf açısından bazen çok sıkıcı bir hale dönüşebilir. Liderlik vasfı olduğu için güçlü bir otorite gören çocuk sürekli kendini beğendirmeye ve onaylama eğilimi yaratabilir. Buna rağmen Aslan babaları çok korumacı ve çocuklarına sahip çıkma konusunda çok başarılıdırlar. Çocuklarını şımartmaya meyillidirler. Sıcak, hoşgörülü ve mükemmel babalardır.

BAŞAK BURCU

Titiz ve detaylara önem veren Başak burcu babaları ilk başta baba olmak için deli divane olmazlar. Küçük aileleri olmasını tercih ederler, ancak çocukları olunca çocuklarına çok düşkün olurlar, sorumluluklarını ihmal etmezler. Çocuğunun her yaptığını ince ve detaylı bir şekilde doğru olup olmadığını kontrol eder. Zeki ve kültürlü bir baba olarak çocuklarının gerek arkadaş çevresi gerek eğitim hayatı ile ilgili birçok konudan yakından ilgilenir. Özellikle de çocuğunun sağlığı ile ilgili konulara karşı çok fazla duyarlıdır. Sıkça eleştiri yaptıkları için zaman zaman çocuklarının sıkılmasına sebep olabilir. Başak burcu babaları sevgisini gösterme konusunda pek fazla başarılı olmayabilir, bunun için biraz gayret sarf etmesi gerekir.

TERAZİ BURCU

Sakin ve en önemlisi adaletli babalardır Terazi burçları. İlla çocuk sahibi olmayı beklemez ama çocukları olduktan sonra çok düşkün bir baba profili ortaya çıkacaktır. Teraziler için önce eşleri sonra çocukları gelir. Terazi burcu babaları eşlerinin çocuklarıyla daha fazla vakit geçirdiğinde kıskanabilecek bir yapıya da sahiplerdir. Çocuklarının güzel, bakımlı, hoş, nazik birisi olması için küçük yaştan itibaren ince ince işlerler. Bir sorun karşısında öfkelenseler bile çocuklarını bir birey olarak görerek onların da fikirlerini dinlerler.

AKREP BURCU

Hayatlarının birçok alanlarında tutkulu tavırlar sergileyen Akrep burçları baba oldukları zaman da bu tutkuyu mutlaka çocuklarına yansıtırlar. Akrep burcu babaları otoriter ve dediğim dedik tavırlarıyla zaman zaman çocukları ile arasındaki bağ da kriz yaşanmasına sebep olabilir. Biraz sertlik mevcuttur mizaçlarında ve tembellikten hoşlanmazlar. Çocuklarının kendi ayakları üzerinde durabilmesi için gereken birçok öğreti vermeye hazırdırlar. Eğer biraz duygusal bir çocuğa sahipse zaman zaman kırıcı ve sert tutumları çocuklarının içe kapanmalarına ve psikolojik sorunlar yaşamasına sebep olabilir, biraz daha yumuşak tavırlı olmalarında fayda var.

YAY BURCU

Sırtında, omuzunda çocuklarını gezdiren bir baba gördüğünüzde muhtemelen Yay burcu babasıdır. Yay burcu babaları çocuklarıyla çocuk olabilecek, eğlenebilecek tarzda karakterlere sahiptirler. Hataları bile eleştirirken bunu eğlenceli bir hale getirmeyi bile bilirler. Bütün bilgilerini çocuklarıyla paylaşır, çocuklarına öğretmekten zevk alır. Çocuklarını ufak tefek kusurlarında bile onları anlamaya çalışarak, eğitmeye çalışarak yaklaşım sergilerler.

OĞLAK BURCU

Oğlak burcu babaları geleneksel ve klasik bir yapıya sahiptirler. Çocuklarını çok sevmelerine rağmen disiplin konusunda eksiklik hissettikleri anda çocuklarını cezalandırmaktan çekinmezler. Saygı ve itaat fedakârlık ve dürüstlük olmazsa olmazlarıdır. Çocuklarına da kendileri gibi güvenilir olmasını empoze ederler. Hatta Oğlak burcu babaları ileriki yaşlarda dede olduklarında da çok genç görünmelerine rağmen torunlarıyla çok güzel diyalog kurabilirler.

KOVA BURCU

Kova burcu babaları biraz sorumsuz olabilirler. Baba-çocuk ilişkisinde mesafeli davranabilirler. Çocuklarından koşulsuz bir şekilde dürüstlük beklerler. Evlatlarının yetenekleri için destek olurlar hatta derslerini bile oturup beraber yapıp çözebilirler. İyi bir dinleyicidir, çocukları olduktan sonra çocuklarıyla değil eşleri ile sorun yaşayabilirler. Tamamen sorumluluğu kabul edebilecek ve bunların üstesinden gelebilecek bir yapıya sahip olmamalarından kaynaklanır genelde çıkan sorunlar.

BALIK BURCU

Daha çocukları doğmadan önce anne karnındayken bile onlarla konuşup telepati yapmayı seven burçlardan bir tanesi de Balık burcu babalarıdır. Çocuklarına çok düşkün olurlar, çocuklarıyla oyun oynamayı, gezmeyi, dolaşmayı, spor yapmayı, kültürel faaliyetlerde bulunmayı çok severler. Özellikle anneleri çocuklarına kızdığı zaman Balık burcu babaları her daim çocuklarına karşı daha şefkatli ve koruyucu bir tutum sergilerler. Bunaltıcı bir ebeveyn değildirler. Çocuklarının hayal gücünün gelişmesine destek olur ve çocuklarını güldürür.

Sündüz Taş

Sündüz Taş

Editör / pausedergi@gmail.com

Astroloji

DİĞER YAZILARI