Hataylı depremzede çocuklar bayramı Kadıköy’de kutladı

Hataylı depremzede çocuklar bayramı Kadıköy’de kutladı

Hataylı depremzede çocuklar bayramı Kadıköy’de kutladı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Kadıköy Belediyesi tarafından hem Kadıköy’de hem de Hatay’da gerçekleştirilen etkinliklerle coşkuyla kutlandı.

Kadıköy Belediyesi, her 23 Nisan’da olduğu gibi bu yıl da atölyeler, oyunlar, konserler, yarışmalar ile çocukları gönüllerince eğlendirdi. Çocukların kendilerine armağan edilen bayramı doyasıya yaşaması için dopdolu bir program hazırlayan Kadıköy Belediyesi, 23 Nisan’da Selamiçeşme Özgürlük Parkı, Sahrayıcedit 23 Nisan Parkı, Fikirtepe Jandarma Er Çağlar Mengü Parkı ve Bostancı Tren İstasyonu meydanında çocuklar için gün boyu süren birbirinden farklı etkinlikler düzenledi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda depremden etkilenen Hataylı çocukları da unutmadı. Belediye, çocukların 23 Nisan’ı doyasıya kutlayabilmesi için Hatay’da üç gün süren oyunlar, atölyeler ve yarışmalar düzenledi. Belediye ayrıca günler öncesinden yapılan çağrılarla Kadıköylülerden topladığı binlerce oyuncağı, Hatay’a götürerek her yaştan çocuğa hediye etti.

Kadıköy Belediyesi’nin depremzede çocuklar için hazırladığı etkinliklerden bazıları şöyle; Geri Dönüşüm Atölyesi, Duyu ve Dikkat Geliştirme Atölyeleri, Çocuklar İçin Ritim Atölyesi, futbol kursu, spor yarışmaları, geleneksel sokak oyunları.