Hepinize iyi bayramlar, mutlu bir yaz dilerim

New York’tan son haberler;

Yedi ayın nasıl geçer derken New York’tan dönüverdim. Amerika’dan size anlatamadığım çok şey kaldı. Aralarından bir ikisini anlatmak istiyorum.

Son günlerin en trend olan şeyi ‘The Vessel’… Hudson Yards’da çok ünlü emlak firmalarının birlikte inşa ettikleri bir yapı. En üst katına tırmanıp aşağı iniyorsunuz. Anlatınca çok keyifli görünmüyor belki ama yaşarsanız kesin tat alçağınıza eminim.

Hemen karşısındaki ‘The Shops’ a geçin. Dev bir mağaza ve içi ünlü markalarla dolu… Meraklısına duyurulur! Binanın etrafı New York’un en pahalı bölümü oldu.

Buraları ziyaret ederseniz High Way’den yürüyüp 15 cadde köşesinde ‘Starbucks R’ ye gitmeyi ihmal etmeyin. Böyle hediyelik eşyası olan, böyle değişik pizzaları olan, böyle kahve çeşitleri, tatlıları ve süper servisi olan en iyi Starbucks’ı görmek istersiniz sanırım.

İzmir’ime kavuştum!

Dolu dolu geçen yedi ayın ardından İzmir’ime kavuştum. Sevgili dostlarımla teker teker kahvaltılarda yemeklerde buluştum. Sonra İzmir’in göz bebeği Alaçatı’da aldım soluğu… Bu yaz sizlerle olacağım Alaçatı Cahide’ye geçtim. Sevgili dostum İzzet Çapa ile toplantımızı yaptık.  ‘Cahide’ çok büyük yenilikler ve sürprizlerle  açılıyor. Dükkanda ana renk pembe. İki katlı, dev sahnesi, müthiş bir ışık tesisatı, lounge’ı barı ve mutfağı sizleri bekliyor. Zengin ve çok renkli şovlarını da unutmamak gerek.

Yoğun isteklere dayanamadım;

Türkiye’ye döndüğüm duyan dostlarım hemen beni aramaya başladı. Sevilmek sevmek güzel bir şey… Hemen bir uçak hop İstanbul’dayım.  Yıllardır göremediğim Selin Kök kızımla Nişantaşı turumuz süperdi.

Heal in, vegan menüsü, dekoru ve iyi servisi ile başa güreşenlerden. Oradan çıkıp Heal in alt sokağında bulunan ‘Kruasan’a geçtik. Ben kruasan hastasıyım. İzmir’deki Leone’a rakip tanımam ama İstanbul’da bu dükkan da en iylerimden oldu. Somonlu avokadolu, peynirli proshiutolu ve ananaslıya kadar daha çok çeşitleri var. Kruasan menülerinin yanı sıra kahvaltı, menemen ve birçok yumurta çeşitleri var. Bu arada kibarlığı, çalışkanlığı, şıklığı ile servisin başında olan eğitimini Paris Cordon Bleu’de almış Denizhan Ügümü’yü ayrıca tebrik ediyorum. Erzurum menşeili ünlü Hünkar lokantasının sahibinin torunu olan Denizhan’ın abisinin başında bulunduğu Sıhhat Yemekleri lokantası da Kruasan’ın tam karşısında.

Bu arada akşam evime dönerken tabii ki nostaljim olan Saray Muhallebicisi’ne uğrayıp su muhallebisi yemeyi ihmal etmedim.

Dostlarla bir aradayım.

İstanbul final çok özlediğim canım Fatih Ürek ve arkadaşlarımla oldu.

Fatih, canlı yayından alelacele çıkıp Zorlu’ya gelene kadar biz dostlarla buluşup onu beklemeye başladık. Mesude Öztanık, Nam-ı Diğer “Cihanna” yani Cihan Şensözlü ve Sinem Ayan ile akşam yemeği yaptık. Güzel neşeli sohbetin ardından bu yaz tüm dostları, ben Çeşme Cahide, Cihan ise Bodrum Mandarin’e davet etti.

Bodrum’dayım şimdi;

Sizlere çok hızlıyım demişiydim. Şimdide Bodrum’dayım.  Eski dostları görüp bir kahve içip maziden bahsetmek beni mutlu ediyor. İlk kahvemizi en eski arkadaşımla içtim. Bodrum hayranı modacı Cemil İpekçi ile bol bol mazi, bugün hatta yarınları konuştuk. Bu yaz öğrenci yetiştireceğini söyledi. Bilgi birikimlerini deneyimlerini gençlerle paylaşıp ufuk açmayı hedefliyor.  Cemil bu ülkenin en büyük değerlerinden…

Hepinize tekrar iyi bayramlar…  Ve hepinize süper bir yaz diliyorum…

Besim Kazado

Besim Kazado

Famous / besimkazado@gmail.com

DİĞER YAZILARI