İçim çok yandı

İçim çok yandı

Merhaba dostlar… Çok uzakta da olsam da içim çok ama çok yanıyor. Elazığ ve Malatya’da yaşanan depreme çok üzülürken, Kobe Bryant’ıın ölümü beni çok yıktı. Ülkem insanları için dua ederken Türkiye’de de çok sevilen hatta Galatasaraylıyım diyecek kadar bizleri seven Kobe Bryant hayatının kaybetmesi tüm dünyada şok etkisi yarattı. Hele Grammy Ödüllerinin dağıtıldığı geceye denk gelmesi ve sporcunun 20 yıldır başarıyla oynadığı Staples Center’da anıldı. Gecenin hostluğunu yapan güzel şarkıcı Alicia Keys muhteşem açılışında ünlü sporcuya yaptığı methiyelerden sonra muhteşem gece başladı.

Her yıl bir öncekinden daha güzeli yapılan bu tören hakikaten süperdi. Genç istidatlardan Billie Eilish 4 ayrı dalda ödül aldı. Hakikaten sunumlarıyla, eserleriyle, konuklarıyla, gösterileriyle muhteşem bir gösteri idi Grammy 2020…

New York sokaklarından Başkan Donald Trump maskesi ile dolaşan ve başkanı tiye alan bir adam. Birlikte fotoğraf çektirdim ama başkana fazlasıyla kızmış bu adam.

Broadway şovlarım kruasanlarımla çok iyi geçiyor;

Buradaki günlerime şükürler olsun dostlarım, Broadway şovlarım  kruasanlarımla çok iyi geçiyor. Broadway deyince en iyilerinden biri ile başlamak istiyorum ‘TİNA’ … Tina Turner’in hayat hikayesini anlatıldığı müzikal. Rakipsiz şarkılar, sahne şovları, kostümler, Tina’nın haytaını anlatan acısıyla tatlısıyla muhteşem bir müzikal. İnanılmaz bir müzikal. Müzikali izlemeye gelen yaş grubu 50 ile 70 arasındaydı. Ama kimse yerinde oturamadı. Ne coştuk ne coştuk. New York’a gelirseniz mutlaka gidin.

Türk-Amerikan filarmoni orkestrası

New York’taki Türkleri ilgilendiren çoğu sanat faaliyetlerini idare ve lanse eden İbrahim Yazıcı bu kez de büyük bir evente imzasını attı. İlk kez 44 kişilik Türk-Amerikan filarmoni orkestrasını Gürer Aykal gibi bir değerle kurdu. 8 Şubat’ta Carnegie Hall’de dünya ünlü modacı Armani’nin de katılacağı büyük bir konserle New Yorkluları kendilerine âşık edecekler. Bu arada İzmirli Başkonsolosumuz Alper Aktaş’ı makamında ziyaret ettim. Çok güzel mevzular görüştük. Her şeyin başında sanat geliyordu. Sağ olsun çok güzel de fikirler verdi. Yakında sizlerle paylaşacağım.

Refik Anadol

Abd’de yaşayan medya sanatçısı Refik Anadol’un New York’taki “Makine Halüsinasyonu” adlı dijital sergisini gezme fırsatı buldum. İlk önce çok şaşırdım. Çünkü sıra dışı bir sergi… Sonra çok gururlandım bizim toprağın insanı olması.  Bu arada sergi final tarihi yoğun ilgi nedeniyle iki defa uzatıldı.

Ahumda New York’ta

Son günlerde beni en çok mutlu eden şey canım dostum Ahu Aysal Kerimoğlu’nun ailesi ile buraya gelişi oldu. Bol bol sohbet edip hasret giderdik. En güzel restoranlar, müzeler, sinemalar,  müzikaller sezonum yeniden başladı. Dostlarla bir şeyler yapmak ne kadar tatlı ne kadar güzel. Dostlarınızı, sizi seven ve saygı duyan insanlara insanlara asla sırtınızı dönmeyin. New York herkese sevgilerimi iletiyorum. Kalın sağlıcakla…

Besim Kazado

Besim Kazado

Famous / besimkazado@gmail.com

DİĞER YAZILARI