Kim kimle aşk yaşamalı?

Aşk, sevginin daha tutkulu halidir. İki ayrı yapıya sahip olan insanların birbiriyle uyumu astrolojik anlamda Sinastri dediğimiz haritalarda ön görülebilmekte… Kişilerin burçları, element nitelikleri, haritalarındaki açılar bize hangi Burçların birbiri ile daha uyum ve ahenk içinde ve hangi Burçların ise uyumsuz, gerginliğe yatkın olduğunu belirlememizde destek olmakta. Şimdi hep beraber hangi Burçların aşktan yana şanslı, hangi Burçların da birbiriyle uyumunu astrolojik açıdan ele alalım.

KOÇ BURCU

SAVAŞMA SEVİŞ…

Bağımsızlık duygusu ön planda olan siz sevgili Koç Burçları ateşli, hareketli, hızlı düşünen-davranan ve sürekli heyecan duygusunu taze tutabilecek ilişkilere çekilirler. Kendileri ile aynı burca sahip Koçlarla biraz üstünlük savaşları söz konusu olsa bile tutkulu bir aşk yaşayabilirler. Boğa burçları huzur arayışında olduğundan dengeli bir ilişki yaşamaları öngörülebilir. Başak Burçları gündüz daha disiplinli bir hayat tercih ederken siz sevgili Koçlar gece yaşamına verdiğiniz önemden dolayı biraz çekişmeli ve sürtüşmeli bir ilişki yaşayabilirler. Terazi Burçlarıyla uyum, ahenk ve dengeli bir beraberlikleri yakalarken hayal dünyasının gerçeğini yaşamak isteyen hassas ve alıngan Balık Burçlarıyla pek anlaşamazlar.

BOĞA BURCU

HÜP DİYE İÇİNE ÇEK BENİ…

Huzur arayışlarının ardında hareket, coşku ve tutkuyu seven siz sevgili Boğa Burçları için en ideal partner Terazi, Oğlak ve Aslan burçlarıdır. Başına buyruk davranmaktan hoşlanan Koçlarla cinsel çekim bitince ilişkileri de mazi olabilir. Eros’u bile kıskandıracak aşk masalı partneri Terazilerle duygusal anlamda daha çok güzel günler geçirebilirler. Çok sevimli, eğlenceli Yaylarla başınız tatlı belada olabilir muhtemelen çünkü sizi ele geçirmesi an meselesidir. Telepatik anlamda çok uyumlu olduğu burç ise Yengeçlerdir. Aranızdaki güven sorununu ortadan kaldırdığınız takdirde çok uzun soluklu bir ilişkiye merhaba diyebilirsiniz sevgili Oğlak Burçlarıyla. Israrla aradığım sevgili sensin dememeniz gereken burçlardan bir diğeri de Başak Burçlarıdır.

İKİZLER BURCU

AŞIK DEĞİLİM OLABİLİRİM YÜZDE ELLİ SEVEBİLİRİM…

Kendi burcundan bir partnerle çok iyi anlaşabilen İkizleri karşıt burçları olan Yaylar da çok mutlu edebilir. Birlikte seyahat edebilir, saatlerce sohbet edebilirsiniz. Kıskançlığı abartmadığınız sürece ilişkiniz uzun soluklu olabilir. Terazi burçları ile de uyum ve ahengi yakalamanız muhtemeldir. Hem kendinize hemde çevrenize ışık saçabilirsiniz. Espri kabiliyeti yüksek kişilerden hoşlanacağınız için Oğlak Burçları sizlere biraz kasvetli gelebilir. Aslanlar sizin gururunuzu kırmazsa tatlı sözlülüğü ile sizi baştan çıkarabilir. Aranızda fiziksel çekimin dayanılmazlığını yaşayabileceğiniz partnerinizin burcu ise kesinlikle Akreptir. Hareketli yapınıza çok kolay uyum sağlayamayacak ve çok çabuk küsecek partnerinizin burcu ise Balıklar.

YENGEÇ BURCU

ONU ALMA BENİ AL

En az sizin kadar ateşli ve duygulu, sizi saracak olan Koç insanları başlangıçta sizleri çok cezbetse de daha sonra sizden türlü bahaneler uydurarak uzaklaşabilirler. Güzel bir ev ve aile sahibi olmak isteyen Boğa Burçları ise tıpkı sizin gibi çocuklara da düşkün olduğundan bu beraberlik uzun ömürlü olabilir. Sevgi, yuva, maddi güven duyguları her iki tarafında isteği olduğundan kendi burcunuz olan Yengeçler ile örnek bir beraberlik sürdürebilirsiniz. Özgürlükçü ve başına buyruk yapısı ile her ne kadar ilginizi çekse de sonradan örtüşemediğinizi anladığınız burç ise kesinlikle Yay olacaktır. Oğlak ise sizin zıt burcunuzdur. Tıpkı sizin gibi inatçı ve kuşkucudur. Sizin kadar duygusal olmasa da zamanla onun her şeyi olacaksınız.

ASLAN BURCU

LÜKÜS HAYAT

Partnerlerine son derece gösterişi ve lüksü sunmaya hazır olan siz sevgili Aslanlar Koç, Boğa, İkizler burçları ile dillere destan beraberlik yaşayabilirsiniz. Krallara layık bir ilişki, karizmatik, sizi şımartacak ve yönetmeye kalkışmadığınız sürece size problem çıkarmayacak doğru insanınız Koç burçları olacaktır. İnatçı yapılarınız her ne kadar cinsel çekim olsa da sizi birbirinize bir küs bir barışık yaşamaya alıştıracak olan partnerinizin burcu ise Boğadır. İlk bakışta aşık olacağınız ancak üstünlük savaşının tavan yapacağı partnerinizin burcu ise İkizlerdir.  Seçkin bir kişiliğe sahip olan sevgili Oğlaklar ile kişisel çatışmalarınızı bir kenara koysanız da beklediği ilgiyi göremeyen Oğlaklar ilişkiden vazgeçecektir.

BAŞAK BURCU

BİN DEREDEN SU GETİRSEN YARANAMAZSIN

Temizlik, takıntı ve hijyen sahibi olan siz sevgili Başak burçları eleştirici yönlerinize dayanabilecek burçların başında Koçlar gelecektir. Kendinizden daha akıllı bir insana tahammül etmeniz kolay olmayacağından İkizler burçları ile yol yakınken dost kalmanızda fayda olacaktır. Yengeçler daima kalplerinin sesini dinlerken sizin detaycılığınız onun hoşuna gidecek ta ki kıskançlığını körüklemediğiniz müddetçe. Duygusal iflasın ta kendisi diyebileceğiniz partnerinizin burcu Aslan olabilir. Yıldızların desteğini pek tabi ki de kendi burcunuz olan Başaktan alabilirsiniz. Alıngan olan Balıklarla geçinmeniz hiç kolay olmayacaktır çünkü aynı kafa yapısına sahip değilsiniz.

TERAZİ BURCU

ÖLÜRÜM SANA

Sevgisiz yaşamaktan korkan Terazi burcu insanları için en uygun partner yine kendi burcundan çıkar. Cömert eğlenceli ve sevgi dolu olan Aslanlarda aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Çevrenizde hayranlık yaratırken kıskanılabilirsiniz. Akrep insanı derin duygulara sahip olduğundan ve cinsellik onun yaşamının bir parçası olduğundan sizi çok sever, sahiplenir ve bir daha asla bulamayacağınız bir aşkı size sunabilir. Neşeli çekici, yeniliklere açık olan Yaylar ise başlangıçta sizin ilginizi çekse bile kısıtlanmaya gelemeyen yapılarından dolayı sizden çabuk soğuyabilirler. Ayaklarınızın yere sağlam basacağı kaliteli zevklere sahip olan Oğlaklar ise güven duygunuzu kabartabilir. Kıskançlığı, renkli yapısıyla sizi sevgiye boğmasına rağmen bıkma olasılığınızın en yüksek olduğu burçlardan ilki Balık olacaktır.

AKREP BURCU

VERMEM SENİ ELLERE VERMEM

Duygu ve hislerini kolaylıkla dışarıya belli etmeyen ve saklayan Akrepler Koçlarla benzeyen çok özelliği olmasına rağmen gizemli tavırlarınıza her zaman tepki verebilir, cinsel çekicilik dışında fazla ortak noktanız olmayabilir. Tıpkı sizin gibi ateşli ve ihtiraslı olan Boğa burçlarının fazla kıskanç ve sahiplenici özelliği sizi sıkmaz ise enteresan bir aşk sizleri bekliyor. Birbirinizi sürekli denetler ve kıskanırsınız ancak ayrı durmaya dayanamayacağınız partnerinizin burcu ise Yengeçtir. Çok özel bir ilişki tıpkı kral ve kraliçe… Aslan burcu partneriniz sizin ayaklarınızı yerden kesecektir. Size asla benzemeyen arkadaş kalmanızın faydalı olabileceği yegane burç ise Yaydır. Kıskançlığı ile sizi geri adım atmanızı destekleyen marjinal partneriniz Kova burcundan başkası değildir elbet.

YAY BURCU

VAZGEÇTİM

Özgürlüğüne düşkün ve vizyon sahibi siz sevgili Yaylar için deneme yanılma yöntemi ile Boğalara doğru bir çekim gücü hissedebilirsiniz. Şaşılacak derecede keyifli ve uyumlu partneriniz ise İkizler burcundan başkası değildir. Enerji dolu bir beraberlik ve neşeli günlerin habercisi ise Aslan burçlarından gelebilir. Aklını son derece hızlı ve pratik kullanan Yay ve Başaklar akıl savaşları yaşayacakları için bu ilişki çok yorucu olacaktır. Her şeyi ile zıt bir ilişki Oğlak burcu partneridir. Birbirinizi kırmadan en başta dost kalmanız en hayırlısı. Birbirini bu kadar tamamlayan, çok nadir görülebilecek uzun vadeli bir ilişkinin adımlarını atabileceğiniz partneriniz ise Kova burcundan başkası değildir.

OĞLAK BURCU

SIFIR TOLERANS

Birlikte yaşamanın çok zor olduğu Oğlaklar üstünlük savaşları ve yönetici ruhlarının çatışacağı ancak sen olmazsan ben olmazdım diyebileceği partneri Aslan olacaktır. Kusursuz bir beraberlik güzel bir iletişim ve ihtiraslı bir yaşam Başak burcundan başkası değildir. Her şeyi ile dengeli bir beraberlik, ahenk ve uyumu bir arada yaşayabileceği partnerinin burcu ise elbette Terazi olacaktır. Akrep’in ne kadar zıt görünse de Oğlağın donmuş yüreğini ısıtacak kadar sıcak bir birliktelikleri devam edebilir. Emin adımlar ile yürüyebileceğiniz, ideallerinizi gerçekleştirebileceğiniz ve geleceğinizin parlak olduğu partnerinizin burcu pek tabi ki de kendi burcunuzdur. Balık burcu güvensizliğini siz sevgili Oğlak sayesinde yenerken aranızda duygusal bir paylaşım söz konusu olacaktır.

KOVA BURCU

SENİNLE BAŞIM DERTTE

Özgürlük düşkünü Kova insanları pek fazla burçla anlaşamıyor olsa bile Koç burçlarının o hareketli ve kızgın yapısı her zaman dikkatlerini çekecektir. Değişikliklere merakı olan, marjinal, hareketli Kova burçları tam tersi olan hayatı daha fazla ciddiye alan huzur arayan sevgili Boğalarla birleşseler bile ansızın yollarını ayırırlar. Biri özgürlük derken diğeri kısıtlı ve hapsolmuş hissedeceğinden Yengeç burcu ile anlaşamayacaklardır. Birbirine zıt iki kişi tam da Kova-Aslan doğası. Güç çekişmesi partnerleri oldukça yoracaktır. Duygusal ve romantizmin üst seviyeye çıktığı ideal bir çift diyebileceğimiz Terazi Kovaya en iyi eşlik edebilecek kişidir.

BALIK BURCU

GÜL DÖKTÜM YOLLARINA

Hayal gücü yüksek duygu dolu siz sevgili Balıklar kendi dünyanızı en iyi anlayacak, yaşamı zorlaştırmak yerine kolaylaştırmayı tercih edecek kendi burcunuz olan Balıklar ile son derece uyumlu ve ahenk içinde anlaşabilirsiniz. Gece ve gündüzü anımsatan zıt kişiliklerin buluşması gibidir Aslan bir partnerinizin olması. Hiç yabancılık çekmeyeceğiniz, konuşmadan anlaşabileceğinizin yıldırım hızıyla çekim gücü sağlayabileceğiniz partneriniz Yengeç burcu olabilir. Biraz cinsel ağırlığı olan, kıskançlık duygularının tavan yapacağı ve bol bol gözyaşının mutluluktan daha fazla olacağı ancak kopamayacağınız tek burç Akrep burcu insanları olacaktır. Ters koordinasyonların ve hayal kırıklıklarının bolca yaşanacağı bir partner ise Başak burcundan başkası değildir.

Sündüz Taş

Sündüz Taş

Editör / pausedergi@gmail.com

Astroloji

DİĞER YAZILARI