Lüleburgaz 18 km altyapı çalışması yapıyor

Lüleburgaz 18 km altyapı çalışması yapıyor

 Lüleburgaz 18 km altyapı çalışması yapıyor

Lüleburgaz Belediyesi geçtiğimiz yıl başlattığı altyapı harekatına bu yıl kaldığı yerden devam ediyor. Geçtiğimiz yıl toplam 10 kilometre kanalizasyon, yağmur suyu ve içme suyu hattı çalışması gerçekleştiren Lüleburgaz Belediyesi bu yıl vites yükseltti. Çalışmalara başlayan ekipler bu yıl yaklaşık 18 kilometre yağmur suyu, kanalizasyon ve içme suyu hattı çalışması gerçekleştirecek.

Pandemi döneminde gerek Sevgi Mağazası gerek Sevgi Mutfağı ve gerekse gerçekleştirdiği nakdi ve erzak yardımlarıyla vatandaşına destek veren Lüleburgaz Belediyesi yatırımlarına da hız kesmeden devam ediyor. Türkiye’nin borçsuz ender belediyelerinden biri olan Lüleburgaz Belediyesi bu yıl altyapıda vites yükselterek dev çalışma gerçekleştirecek. Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekiplerinin, kent genelinde belirledikleri noktasal tespitler sonucunda altyapı çalışmalarında izleyecekleri rota belli oldu.

7 kilometre kanalizasyon ve yağmur suyu

Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün bu yıl belirlediği yatırım programı çerçevesinde kent genelinde toplam 7 kilometre uzunluğunda kanalizasyon ve yağmur suyu hattı çalışması yer alıyor. Ekipler bu doğrultuda Zafer Mahallesi Vatan Caddesi, Siteler Mahallesi Gonca 1 Sokak ve Kent Ormanı gibi önemli noktaların da yer aldığı bölgelerde kanalizasyon ve yağmur suyu hattı çalışmaları gerçekleştirecek.

10 bin 570 metre içme suyu hattı

Tüm bunların dışında ekipler fiziki ömrünü doldurmuş içme suyu hatlarını da yenilemeyi sürdürüyor. Ekipler bu kapsamda Lüleburgaz’ın çeşitli noktalarında toplam uzunluğu 10 kilometre 570 metreyi bulan içme suyu hattını yenileyerek sağlıklı ve kullanışlı hale getirecek.

O menfez yenileniyor

Tüm bunların dışında belediye, Kocasinan Mahallesi Acı Çeşme 1. Ara Sokak’ta kapsamlı bir menfez çalışması başlattı. Ekipler, yeraltından geçen Bülbül Deresi’nin bulunduğu menfezin 250 metrelik kısmını baştan aşağı yenilecek. Bununla birlikte fiziki ömrünü tamamlamış 500 metre uzunluğundaki kanalizasyon hattı da baştan aşağı yenilenecek. Sokakta yapılacak söz konusu çalışmayla birlikte kanalizasyonda kayıp kaçak oranı en aza indirilmiş olunacak. Bu sayede Lüleburgaz Deresi’ne giden atıklar en aza indirgenmiş olacak.