Markalar ve Duygular… 

Markalar ve Duygular… 

Markalar ve Duygular… 

Satın alma arzusu uyandıran lüks ürünlerin profesyonelliği sürekli izlemekteyim.  Lüks ürünlerin diğer var olan her şeyden ayrılmasında en önemli bir etken; sahip olmak isteyenlere sunduğu değerler ve onları ayrıcalıklı kılmaktadır. Lüks ve lüks olmayan markaların tüketici tercihine olan etkisi ve bu ilişkiye materyalizmin etkisini inceleyen çalışmalara merakım çok fazla… Mevcut çalışmalara baktığımda lüks mallara yönelik premium fiyat ödeme istekliliğine marka itibarı ve algılanan değerlerin etkisinin incelendiği araştırmaları incelediğimde, farklı markaların ortak özelliklerde buluştuğunu görüyorum. Lüks tüketicinin aradıkları özelliklerin bazılarını sizler için kısaca özetledim. Bunlar; lüks marka ürünleri, öncelikle göze hoş gelen, estetik, nadir ve benzersiz olmalıdır, bu hissi insanlarda uyandırmalıdır. Sahip olunduğu zaman lüks ürünler; sahibine dikkat çekicilik, ayrıcalık, statü ve prestij getirmelidir. Lüks marka ürünlerinin soyut faydaları fonksiyonel faydalarında daha ağırlıklı olmalıdır. Yüksek kaliteli, ikonik ve yüksek fiyatlı olmalıdır.  Bilinmelidir ama her yerden ulaşılmayan şekilde varlıklarını sürdürmelidir.  Lüks marka ürünlerinde algılanan değer çok önemlidir. İnsanlarda da premium fiyat ödeme istekliliği bu şekilde uyandığını söyleyebiliriz.  Gelelim Pause Dergi okurları için hazırladığım Top 5 by Dilek listesine;

Sanat Eseri Niteliğinde Yeni Bir Kalem Koleksiyonu

Montblanc, yeni kalem koleksiyonu ile dünyanın insan yapımı en uzun anıtı olan Çin Seddi’nin unutulmaz hikâyelerini, ustalarının sınırsız yaratıcılığı ve kusursuz becerileri aracılığı ile yeniden insanlığa aktarıyor. Montblanc High Artistry, Çin Seddi’ne Övgü (A Tribute to the Great Wall) koleksiyonundaki her bir kalem, adeta bir sanat eseri niteliği taşıyor. Montblanc High Artistry, Çin Seddi’ne Övgü koleksiyonunu oluşturan beş edisyonun her biri, duvarın uzun tarihi ile ilişkili, kültürel temalardan ilham alınarak yaratıldı. Yapım aşamasında da yine kuyumculuk, kakmacılık, vernikleme, mine ile kaplama, nakışçılık, değerli taş işlemeciliği ve telkâri gibi kadim el sanatları kullanılmış.  Çin’deki en saf ve en önemli sanat dallarından biri olan kaligrafi ya da diğer bir deyişle güzel yazma sanatını onurlandırmayı amaçlayan yeni koleksiyon; Limited Edition LE1, LE5, LE10 ve LE88 ürünleri ile işte bu kadim sanatı onurlandırmayı amaçlıyor. Mutlaka inceleyin derim.

Wellness deneyimine yeni bir soluk; L’Occitane’ın lüks Spa’ları Antalya’da açılıyor…

Doğadan ilham alan Fransız güzellik markası L’Occitane, “Me Spa by L’Occitane” konseptiyle Türkiye’deki ilk Spa’larını Antalya’nın turkuaz sahillerinde yer alan Nirvana Hotelleri’nin içinde açıyor. Wellness deneyimine yeni bir soluk getirecek olan SPA’lar zinciri Nirvana Cosmopolitan, Nirvana Mediterranean Excellence ve Nirvana Dolce Vita Luxury Otelleri’nin içinde yer alacak. Türkiye’de ilk kez Spa açan L’Occitane; Güney Fransa’nın güneşli topraklarından esinlenen, tamamen entegre bir well-being (sağlık) yolculuğunu misafirlerine sunuyorlar. Spa yolculuğu, yüzü ve vücudu L’Occitane’ın kapsamlı spa menüsünde yer alan bakımlara hazır hale getiren özel bir karşılama başlayan ritüel baştan aşağı yenilenmenize yardımcı oluyor.  Spa severlere kesinlikle tavsiye ediyorum.

York Yurtdışı Eğitim

Kuruculuğunu Burçin Önal Advani’nin yaptığı,  York’un uzmanlık alanları İsviçre Liseleri ve yaz okulları beraberinde İngiltere’nin önde gelen üniversitelerine ile Amerika’nın Top 10 üniversitesine öğrenci yerleştirmek. Çocukları için yurtdışında, en iyi lise ve yaz okullarını arzu eden ailelerin güvendiği York, on iki yıldır bu çalışmaları hayat geçirmekte. Ayrıca; kurumunun sunduğu hizmetler kapsamında; yurtdışında ev kiralama, araç ve şoför servisleri hatta bakıcı hizmetleri bulunmakta. Servisler şuan Online olarak da sağlanabilmekte…  Senede sadece 50 öğrenciye VIP hizmet sağlayan danışmanlık firması, öğrencilerin hangi sınavlara, yaz okullarına ve liselere girmesi gerektiğini, 3 yaş itibari ile takip ederek belirlemeye başlıyor.  

Işıltılı Kadınların Tercihi: Sofia’s Zoo

Bazen bir küpe takmak bile kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayabiliyorsa genel olarak aksesuarların verdiği enerjiyi düşününce; Sofia’s Zoo markası ‘21 koleksiyonunda herkesin enerjisini yükseltmeyi hedeflediği tasarımları muhteşem…  Özenle seçilmiş şifası olan doğal taşları ışıltılı swarovskilerle kombinleyerek ortaya harika bir koleksiyon hazırlanmış. Aynı zamanda uzun saatler rahatça kullanılabilsin diye küpelerin hafif olmasına özellikle dikkat edilmiş. El işçiliği kullanılarak hazırlanan farklı şık bir koleksiyon olmuş.

Doğal Ve Saf Bir Kolajen…

Kullanırken aranılan en önemli özellik; doğallık ve saflığına güven olmalı. Piar Genesis Kolajen, hidrolize edilmiş protein peptit formu sayesinde kolay sindirim ve emilim özelliğinde ve HELAL sertifikasına sahip sığır kaynaklı kolajen içermektedir.  Düzenli kullanımda kemik ve eklemlerde oluşan güç kaybı onarımı, saç ve tırnaklardaki kuvvetlendirici etkisi dünya çapındaki araştırmalar sonucu klinik olarak kanıtlanmıştır. Piar Genesis Hidrolize Kolajen, tatlandırıcı, koruyucu, şeker, glüten ve laktoz içermeyen formülüyle toz formunda üretilmiştir. İçeriğinde bulunan lipoik asit, çinko, biotin, B5 ve B12 gibi takviye bileşenlerle birlikte etkinliğini artırmanın yanı sıra vücudunuzun ihtiyacı olan vitamin desteğini de sağlar.  Arzu ettiğiniz gençlik etkisini hissetmenize yardımcı olacak  bu ürünü denemenizi öneririm.

“Top 5 By Dilek” Dilek Birgen