New York’ta yeni yıl

New York’ta yeni yıl

Hepinize mutlu, başarı ve sağlık dolu yıllar temennilerinle New York’tan sevgilerimi yolluyorum.

New York’ta özel günler bitmiyor;

Aralık ayı New York’ta hayli renkli geçti. Şükran günü, Kara Cuma derken Noel tatili derken New York en zirve zamanını yaşadı. Yeni yıl girerken New York’ta yaşayanlar aileleri ile birlikte olmak için şehri terk etti. Şehir bana ve turistlere kaldı. Noel tatili boyunca Amerika’da 112.5 milyon kişi yer değiştiriyormuş. Ne büyük rakam değil mi?

New York bana emanet;

Bana ve turistlere kalan New York sokakları Noel boyunca hep renkliydi. İnsan kalabalığı hiç bitmedi. Renkli ve ilginç kıyafetleri ile sokakta dolaşan insanlar. Hınca hınç dolu mağazalar. Hele o vitrinleri bir görseniz hepsi birer sanat eseri gibi.  5. caddedeki ünlü Saks&Fifth’in meşhur ışık gösterilerini izlemek için binlerce kişi mağaza önüne yığılıyor. İnsanlar, Rockefeller binası önündeki yılbaşı ağacını ziyaret etmek için saatlerce kuyruklarda bekliyor. Bu arada paten yapmak isteyenler, patenlerini giyip kar gösterilerine katılıyor.

Alışveriş zamanı;

Mağazalardaki indirimler tabana inmiş durumda. Bu fırsatı kaçıranlar ajandasına not alsın. Önümüzdeki yıl bu tarihlerde New York’ta olsunlar. Bu indirimler kaçmaz.

Brodway’den haberler;

Bu arada her yıl aynı tarihte sahne alan şovların başında David Kohl gösteri merkezindeki “Fındıkkıran Balesi”, Radio City’deki “Christmas Spectacular” ünlü The Rockets gösterileri dışında, Madison Square Garden’da Andrea Bocelli yine süper konser verdi.

İlginç bir sergi;

  1. Caddede tesadüfen girdiğim bir sergiye hayran kaldım. Kendi çantanızın üzerindeki desenleri kendiniz yapıyorsunuz. Dünyanın en ünlü tablolarını (la jakond gibi) deli gibi değiştirmişler. Heykelleri apayrı şekillere sokmuşlar, Dolarları bile… Her şeyi kendi görmek istediğiniz gibi görüyorsunuz.

Bizden Haberler;

The Marmara Park Avenue’de tertiplediğimiz şov gecesi ve Orhan Yeğen’in restoranı Şipşak’daki özel eğlence gecesi. Yılbaşında San Diego’daki Türk kardeşlerimizle geçirdiğimiz geceyi de önümüzdeki sayıda sizlerle paylaşacağım.

Besim Kazado

Besim Kazado

Famous / besimkazado@gmail.com

DİĞER YAZILARI