Pause Food, Pause Dergi

Şef Kolektifi projesi hayata geçti

Şef Kolektifi projesi hayata geçti

d.ream, sektöre farklı bir vizyon katan projelerine “Şef Kolektifi” programı ile bir yenisini daha ekliyor.

Programın ilk konuğu Doğuş Yeme-İçme, Turizm ve Perakende çatısı altında Roma’da hizmet veren Michelin Yıldızlı Assaje restoranın dünyaca ünlü şefi Lorenzo di Gravio, İstanbul’da d.ream şefleriyle bir araya gelerek keyifli bir atölye çalışması gerçekleştirdi.

d.ream, Türkiye’de olduğu gibi global arenada da hızla büyümeye devam ediyor. 16 ülkede faaliyet gösteren 42 farklı marka ve 142 restoranıyla uluslararası şef networkünde iddiasını ortaya koyan d.ream, bünyesinde yer alan yeteneklerin gelişimi için önemli projeleri hayata geçiriyor. Son olarak Doğuş Yeme-İçme, Turizm ve Perakende çatısı altında yer alan Michelin Yıldızlı Assaje restoranın dünyaca ünlü şefi Lorenzo di Gravio ile Türk şefleri keyifli atölye çalışmalarıyla bir araya getiren d.ream, şeflerinin kariyer ve mesleki gelişimini desteklemeye devam ediyor. Değişen dünyaya adapte olabilen, yeniliklere açık ve kendini sürekli geliştiren bir yetenek ekosistemi yaratmak için yola çıkan d.ream, Şef Kolektifi programı ile bu konuda güçlü bir adım atıyor.

d.ream Şef Kolektifi

Bir d.ream projesi olan d.ream Şef Kolektifi, d.ream’in global ölçekte sahip olduğu yetenek havuzunu değerlendirerek ortak projeler, menü tasarımları ve atölye çalışmaları tasarlıyor. Proje kapsamında şefler bir araya gelerek birlikte ürettikleri, hem kişisel gelişimlerine hem de sektörel bilgi birikimine katkıda bulundukları çalışmalar gerçekleştiriyorlar. Proje sayesinde hedeflenen; d.ream’in kurumsal ve global yapısı içerisinde barındırdığı farklı mutfaklarda birikime sahip geniş yetenek havuzunun, deneyim aktarımları ile çalışanlarını ve markalarını sürekli geliştirmeye devam etmesini sağlamak. Bu kapsamda grup içinde Roma’da hizmet veren Michelin Yıldızlı Assaje restoranın dünyaca ünlü şefi Lorenzo di Gravio, İstanbul’da d.ream şefleriyle bir araya gelerek keyifli bir atölye çalışması gerçekleştirdi ve d.ream Şef Kolektifi projesinin de ilk adımını gerçekleştirmiş oldu.