Sevcan Orhan’dan yaza veda

Sevcan Orhan’dan yaza veda

Sevcan Orhan’dan yaza veda

Türk Müziğinin en başarılı kadın solistleri arasında yer alan başarılı sanatçı Sevcan Orhan, İstanbul Sancaktepe Belediyesi tarafından organize edilen ”Yaza Veda Konserleri” kapsamında muhteşem bir sahne performansına imza attı.

2 Ekim’de gerçekleştirilmesi planlanan ancak hava muhalefeti nedeniyle önceki akşama ertelenen konserine ”Ömür Urhan” imzalı ‘siyah güpür detaylı bir kıyafetle çıkan Sevcan Orhan, esen kuvvetli rüzgara rağmen etkinlik alanını dolduran binlerce müzikseveri seslendirdiği şarkılar ve türkülerle ısıttı.

MÜZİSYENİN HALİNDEN MÜZİSYEN ANLAR…

Konserinin ortalarına doğru ”Oldukça zorlu bir pandemi dönemi geçiren müzisyen arkadaşlarımızın Kıbrıs’ta yaşadıkları olay bizleri de ziyadesiyle üzdü. Hiç yaşanmaması gereken bir hadiseydi. Bence bu yaşananlardan herkes alması gereken dersleri almıştır. Bizlerse müzisyen kardeşlerimizin bir an önce işlerine ve aileleri kavuşmalarını arzu ediyoruz.” sözleri ile Kıbrıs’ta tutuklanarak cezaevine gönderilen müzisyenlere desteğinide açık açık ifade eden başarılı sanatçı, ”Müzisyenin halinden müzisyen anlar. Sesimiz oralara ulaşır mı bilemem ama ben sıradaki iki eseri onlar için söylemek istiyorum” diyerek ”Mağusa Limanı ve Aldırma Gönül şarkılarını alanı dolduran binlerce kişilik koro ile birlikte hep bir ağızdan seslendirdi.

Yaklaşık iki saat süren performansında sahnede adım atmadık yer bırakmayan güzel sanatçı, son bölümde hareketli türkülerle tempoyu yükselterek sevenlerinin coşkusunu ikiye katladı. ”” şarkısı ile muhteşem gecenin finalini yapan Sevcan Orhan, sahneyi alkışlar eşliğinde terk etti.