İstanbul’da moda rüzgarı esti

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul İlkbahar/Yaz 2020 sezonu İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin (İHKİB) organizasyonuyla Zorlu PSM’de gerçekleşti. İstanbul’da moda haftasının 10. yılını da onurlandıran etkinlik bu sezon”Together” teması ile moda endüstrisinin tüm paydaşlarını güçlerini birleştirmeye ve tek bir moda platformu etrafında yaratıcılığı paylaşmaya davet etti.

Her moda etkinliğinde olduğu gibi Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’da da büyük bir keyifle tüm defilelere katılmaya özen gösterdim. Her zaman söylediğim gibi biraz daha bu konuda destek olmalıyız. Heyecanı yitirmeden tüm markalar bu organizasyona destek vermeli.   Çünkü çok değerli markalarımız, çok değerli modacılarımız var. Bende bu etkinlik nedeniyle sayfamın sayfasını artırsam da kullanamadığım marka ve modacılardan şimdiden özür dilerim.

–Her gün ortalama 5.000 ziyaretçi olmak üzere hafta boyunca toplam 20.000’den fazla ziyaretçi defile ve sunumları takip etti.

–Türk tasarımcıların hazırladıkları, sınırlı sayıda tasarımı da sektör profesyonelleri ile buluşturdu.

–Londra, Milano, Varşova, Riyad ve Madrid gibi farklı şehirlerden Harvey Nichols Riyad, Studio Zeta ve Rainbowwawe gibi dünya çapında prestijli mağaza ve showroom’ları temsilen gelen uluslararası satın alma sorumluları, 2 gün boyunca Türk marka ve tasarımcılarla tanışma fırsatı buldular.

–Bu sezon ilk defa “Pioneering Designers” seçkisi ile genç ve yetenekli tasarımcılar, karma defileler ile koleksiyonlarını sundular.

–Mercedes-Benz Lounge bu sezon toplamda yaklaşık 4.000’in üzerinde davetliyi ağırladı. Ayrıca Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul araçları, tüm hafta etkinlik misafirlerinin ulaşımını kolaylaştırmak için İstanbul sokaklarındaydı.

–Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul resmi sponsorlarından AliExpress, All Stylish All Turkish söylemiyle hafta boyunca standında ziyaretçilerini karşıladı ve Türk modasını dünyaya tanıtmak için yurt dışından davet ettiği global moda fenomenlerini ağırladı.

Verda Penso

Verda Penso

verdapensomoda@gmail.com

DİĞER YAZILARI