Veeeeee sımsıcak yaz günler geldi

Havalar ısındı ve hepimizi pozitif olarak etkiledi. Ben yaz itibari ile neler yaptım. Biraz anlatıyım istiyorum.

1 ay önce sevgili Ahu Aysal’ın Bodrum Gündoğan’daki malikanesini alan arkadaşlarım ile birlikte burayı beach ve restorana çevirdik. Çok sevdiğim ve yazları burada geçirmekten çok mutlu olduğum Bodrum’da hem çalışıp hem de tatilimi bir arada yapacağım.

Alışık olduğum Bodrum’a dönmüş oldum böylece.

Magazin dünyası

Bu arada devamlı beach ile ev arası mekik dokuduğumdan sevgili kızım Selin’den ve de Fatih Ürek’in menajeri ve en iyi dostu Mert’ten hepimizi çok ilgilendiren tv haberlerini alıyorum. Mesela ‘Maraşlı’ dizisi ile büyük bir atak yapan Burak Deniz yılın oyuncularından biri olarak imzasını attı. Ve de başarısının ödülünü yine sanat ile aldı… Dünya çapındaki sinemacılarımızdan Ferzan Özpetek’in son filminde başrol oynayacakmış. Candan kutluyorum.

Benim elime doğan dünya tatlısı Zeynep’im bir süredir Marmaris’te çekimi yapılan ‘Andropoz’ Netflix dizisinde Engin Günaydın, Derya Karadaş, Tamer Karadağlı gibi sanatçılar da yer alıyor.

Dozo beach’te tanıştığım ve bu tanışmadan büyük bir haz duyduğum ‘Camdaki kız’ da da oynayan Feri Baycu Güler  İle minik bir sohbet yaptık, tiyatro kökenli… 5 dil konuşan, çeviri yapan, tiyatro yapımcılığı yapan çok sempatik sanatçıyla bol kahkaha attık.

Ayşe Kazancı’nın yeri olan Yalıkavak’taki Cookshop’da harika bir yemekte ‘Yasak Elma’nın başarılı çok sempatik sanatçısı Melisa Doğu ile aynı masada oturmak mutluluğunun tattım. Dizinin 3 başrol hanım sanatçısı çıktıkları Ege gezisinden yeni dönmüşler. Dinlenmek için geldiği Bodrum’dan Çeşme’ye devam edecek. Doğu, dizi başlayana kadar Bodrum-Çeşme arası mekik dokuyacağa benzer. Bekliyoruz yeni sezonu.

Kalbim Cahide’de

Ben de Bodrum-Çeşme arasındayım. Devamlı Bodrum Gündoğan Dozo Beach’te de olmama rağmen tabii ki 2 sezon işletmesinde bulunduğum Alaçatı Cahide tabii ki her zaman kalbimde. Temmuz 1 itibarı ile Kenan Doğulu ile başlayarak Serkan Kaya, Volkan Konak gibi sanatçıların her akşamki gösteri ile devam edecek… Candan başarılar diliyorum…

Bodrum’da neler oluyor

Bodrum… Bodrum… Klasik mekanları dışında Hakkasan, Park Şamdan, Papermoon, Luca gibi flaşlar eklendi, benim işletmesinde bulunduğum Dozo gibi.

Dozo, sabah tertemiz denizi ve rakipsiz kruasanlı kahvaltısı ile güne başlıyor, öğlen başarılı İtalyan şef Luca’nın her birini mutfağında yarattığı makarna, ravioli, pizzalarıyla devam ediyor.  Akşamları “Türkiye seyahatinden en beğendikleriniz diye sorulduğunda yemeklerden Bayram Usta diyen Oprah Winfrey’in hayranı olduğu “ Bayram Usta’nın rakipsiz mutfağı…

Partisiz, havai fişeksiz, anonssuz sadece açıldık… Bence bilen bilmeyene, tadan tatmayana, gören görmeyene metodu en iyisidir… Biz de bunu yaptık. Pek te güzel oldu…

Beklerim….

Bu arada canım Selma Türkeş’imi oğlu gelini ve torunlarıyla geçireceği Londra seyahatinden önce göreyim diye gittiğim Mandarin’in her seferinde ayrı birkaç köşesini ziyaret ettim. Tekrar kutluyorum Vedat Aşçı’yı… Yarattığı cennet için.

Bu arada canım eskimeyen dostum Seyhan Sapmaz’ımın canım kızı Gülseren’in yine Mandarin’deki malikanesinde Şebnem’im (Bursalı) geçirdiğimiz saatlere ‘A day in Phuket’ dedik.

Bodrum hele benim gibi İstanbul’a hiç gitmeyenler için dostlarına kavuşma yeri olabiliyor, geçen akşam çok sevdiğim Ayşe Kazancı ile kendi mekanı Cookshop Yalıkavak’ta yediğimiz yemekte kavuştuğum, masayı kahkahalara boğduğumuz gibi.

Kafeler, restoranlar, beacler dışında sergiler ve sergilerin en renklilerinden Mandarindeki Pilevneli Sergisi son olarak Refik Anadol, Johan Creten, Ali Elmacı, Daniel Firman, Tarık Töre, Erdoğan Zümrütoğlu gibi sanatçıların eserlerinden bir demet sunmuş…

Yine muhteşem…

Besim Kazado

Besim Kazado

Famous / besimkazado@gmail.com

DİĞER YAZILARI