Zirvedeki yalnızlık

Zirvedeki yalnızlık

Zirvedeki yalnızlık

Bu ilginç otel Cube Aletsch, pek çok yönden tek seferlik bir deneyim sunuyor. İsviçre’de deniz seviyesinden 2.869 m (9.413 ft) yükseklikte uzak bir yerde bulunan bu çift kişilik saklanma yeri, Alpler’deki en büyük buzulun yanında yer almaktadır.

Cube Aletsch

 

Doğa güzelliği ilginç b, deneyim olması nedeniyle çok ciddi talep görüyor. Bu nedenle, özellikle bu yıl (2023) için biletleri tükenecek kadar popüler. Cube Aletsch’in benzersiz mini dağ kulübesi için en kısa sürede rezervasyon yaptırmayı düşünmelisiniz. Belki önümüzdeki yıla…

İki kişilik rahat prefabrik dağ kulübesi, böyle bir yükseklikte beklenmedik bir lüks sunuyor. Duşlu banyo, masa ve sandalyeli oturma alanı ve çekyat var.

Mutfak gerekli tüm olanaklara sahiptir: buzdolabı, su ısıtıcısı ve kahve makinesi. Böylece sabah güneşinin tadını terasta bir fincan sıcak kahve eşliğinde çıkarabilirsiniz.

Cube Aletsch

480 dolardan başlayan fiyatlar

Ulaşımı çok rahat. Bir teleferik sizi Eggishorn dağının zirvesine manzaralı bir yolculuğa çıkaracak. Bazıları, Eggishorn’un Alpler’in tamamındaki en seçkin panoramalardan birini sunduğunu söylüyor. Jungfrau-Aletsch dağ manzarası UNESCO Dünya Mirası alanı olduğu için bu şaşırtıcı olmaz.

Zirvedeki terminal binası, ahşap ve taştan rahat bir verandaya sahip bitişik bir restorana sahiptir.

Ancak, sınırlı çalışma saatleri nedeniyle Horli-Hitta’nın varlığı konaklamanızın mahremiyetine müdahale etmeyecektir.

Cube Aletsch

Günbatımı içeceği

Küp, akıllara durgunluk veren güzellikteki Aletsch Buzulu’nun yanı sıra çevredeki Alp zirvelerine bakan küçük bir terasa sahiptir ve bu da onu bir kadeh şarap içmek için mükemmel bir gün batımı noktası yapar.

Ev sahipleriniz, Alpenlodge Kühboden restoranında hazırlanan bazı geleneksel Valais lezzetlerini ve yanınıza alacağınız bir piknik sepetine bir şişe kaliteli şarap koyacaklar.Cube Aletsch

Başka neler var?

Avrupa’nın en uzun buz nehirlerinden birinin panoramik manzarası eşliğinde Alpler’in bu irtifasında ıslanmak, hafızanıza kazınacak bir şeydir.

Alplerde Küp Aletsch Jakuzi keyfi.

Büyük Aletsch Buzulu’nun dünyevi olmayan görünümü, görülmesi gereken bir manzaradır.

Gece çöktüğünde, sıfır ışık kirliliği, yüksek rakım ve kristal berraklığında hava yerini muhteşem bir manzaraya bırakıyor.