İKSV 50. yılını kutluyor

İKSV 50. yılını kutluyor

İKSV 50. yılını kutluyor

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) 50. yılında, festivallerde yer alacak genç sanatçıların üretimlerini desteklemek ve vakfın, Türkiye’nin kültür-sanat yaşamını zenginleştiren çalışmalarına güç vermek amacıyla bir gala gecesi düzenledi.

24 Mayıs’ta Four Seasons Hotel İstanbul at the Bosphorus’un desteğiyle gerçekleştirilen İKSV 50. Yıl Özel Galası’na, iş, sanat ve medya dünyasından pek çok isim katıldı.

50 yıldır kültür-sanatın gelişimi için kâr amacı gütmeden çalışmalarını sürdüren İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), 2022’de 50. yaşını özel etkinliklerle kutluyor. İKSV bu özel yıldönümünde, sanat üretimini desteklemeye yönelik çalışmaları için kaynak geliştirmek amacıyla özel bir gala gecesi de düzenledi.

Halit Ergenç’in özel sunuşuyla başlayan İKSV 50. Yıl Özel Galası’nda dünyanın önde gelen müzayede evlerinden Christie’s tarafından, Venedik Bienali Türkiye Pavyonu’na katkı sağlamak amacıyla bir destek yarışı da yapıldı. Cem Yılmaz’ın da katılımıyla renk kattığı destek yarışının ardından Kenan Doğulu, İKSV 50. Yıl Gala Orkestrası eşliğinde sahne aldı.