Eylül Yeni Başlangıçlarla Gel

Şehre dönüş, okula dönüş, yaz tatillerinin noktalandığı artık son bahar planlarının yapıldığı sarı sıcaklı dönem. Yazın sonu sonbaharın başlangıcı… Her son yeni başlangıçlar öncesine geçiş süreci diye tanımlarsak yanlış olmaz herhalde.

Eylül’ü, bu yeni dönemi merakla karşılayalım.

Her türlü sinir bozucu dünya ve ülke gündemlerine rağmen; kendi kendimizi kendi düşüncelerimizle korkutmadan, hayallerimizi yaşamaya gayret edelim.

Değerli okurlarımız var mısınız bu dönemi beraber karşılayalım?

Gezelim, görelim, dolaştığımız yerlerin hikayelerini öğrenelim. Fırsat yakaladıkça şehre dönüş döneminde keşfe çıkalım. Konfor alanlarımızdan uzaklaşalım, yeni bir şeyler deneyelim.

Dünya insanları gerçekten zorlayan dönemlerde seyrederken; araştırmalara bakıldığında “merak ve zorlukların içsel motivasyon için önemli olduğunun” altı çiziliyor.

Merak olursa, öğrenmeye açık olunacağı bilim adamlarının, psikologların son yıllarda ortaya koyduğu ortak uyarı gibi. Hayat pratikleri okuyarak öğrenilebilecek bir şey olmadığı için merak ettiklerimizin ya da bilmediklerimizin dünyasında dolanmak problem çözmenin ta kendisi gibi konumlanıyor. Her bir çözüm yeni bir beceri geliştirmeye açılan kapıya giden aydınlık bir basamak gibi iç dünyamıza dolayısıyla da çevremize iyi gelecektir. Her deneyimle yeni tecrübeler edinip, beceriler kazanırken, diğer taraftan da müthiş bir pratik yapılmış olunacaktır.

Sevgili Pause dergi ekibi ve kıymetli yazarlarımızla birlikte, bizler de her ay yeni meraklarımızın üzerine giderek, öngörülerimizin peşine düşüyor, konfor alanımızdan uzaklaşıyoruz.

Sizlere renkli, tempolu, dolu dolu bir yayın içeriği hazırlamaya gayret ediyoruz.

Her okuduğunuzda yeni bir bilgi kazandırmak için bu uğraşlarımız.

Seyahatten, Festivale, Yeni Açılan Mekânlardan yenilenenlere, Otellere, Alışverişten, İş Dünyasına, Şef Şefe’den Teknolojiye, Sağlıklı Yaşamdan, Ekonomiye, Modadan, Astrolojiye ve daha neler neler diyebileceğim zengin güncel bir içerik bekliyor.  Sizler için hazırladığımız Pause dergimizin bu ayki yayınında yine her incelediğiniz sayfayı yerinde yaşıyormuş, deneyimliyormuş hissini geçirmeye çalışıyoruz. Mutlu bir yeni ay olması dileğimle, bizimle kaldığınız için teşekkürler

Ebru Arzu Çağdaş

Ebru Arzu Çağdaş

Editör / ebruarzucagdas@gmail.com

DİĞER YAZILARI