Denemeye Var mısınız?

Denemeye Var mısınız?

Denemeye Var mısınız?

Haziran enerjisi yazın canlılığı bu yazıyı kaleme alırken bile açıkçası bende hissettirmeye başladı. Hangi kuşak bandında ya da meslektesiniz bilemiyorum.  Aşılanma oranlarının artması, hayatın normale dönmesi umudu ile hazırlıkların tamamlanıyor olması güzel yapıcı bir heyecan. Her şeye rağmen insan olmanın yapısı gereği alışkanlıklarımızdan da kolay kolay vaz geçemiyoruz. O zaman bu alışkanlıklarınızı destekleyecek veya yenilenmenize rehberlik edecek önerilerde bulunduğum Pause Dergi Top 5 by Dilek listeme pati dostlarını sevindirecek yüzde yüz Türk markası olan bir ürünle başlıyorum.

BioFeline

Büyüyen evcil hayvan gıda sektöründe var olan ithal ürün hâkimiyetini azaltmak ve en kaliteli ürünleri uygun şartlarla tüketiciyle buluşturmak amacıyla kurulan BioFeline yüzde yüz yerli üretim ile bir dünya markası olma hedefiyle ilerlemeyi sürdürmekte. İş insanı Burak Bulgu tarafından kurulan markanın ürünleri uzun süren Ar-ge çalışmaları sonucunda yerli ve kalite esas alınarak üretilmekte. Satış sonrası müşteri memnuniyetine değer veren marka, kendi içinde kurduğu çağrı merkezi ile kendi müşterisi olsun /olmasın tüm pati dostlarının soru ve sorunlarına yardımcı olmaya çalışmakta… Ücretsiz danışma hattıyla gönlünde pati sevgisi olan herkese uzman görüşleriyle destek vermektedir. BıoFelıne AŞ İlk günden itibaren bir sosyal sorumluluk projesi olarak kazancının bir bölümünü sokaktaki masum canlarla paylaşması da işin diğer kıymetli bir yanı… Marka; #mamasızcan kalmasın projesiyle sokak beslemeleri yapan kurum ve kuruluşlara kullanılan mamaların içeriklerini zenginleştirici özel vitamin üretimi yapmakta ve bu vitaminleri sivil toplum kuruluşlarıyla ücretsiz olarak paylaşmaktalar. Ayrıca proje kapsamında online mecralardan yapılan her alışverişte ürünlerle beraber sokak canları için bir kap mama hediye ederek hem küçük de olsa bir katkı sağlamak hem de farkındalık yaratmaktalar. Denemenizi ve her zaman yerli ürünleri tercih etmenizi öneririm…

BioFeline

Luis Bien

Varlığını yıllardır kendini yenileyerek sürdüren Luis Bien; ürünlerini yarım asırlık tecrübesi ile üstün teknoloji kullandığı labraturlarında, kusursuz bir müşteri deneyimi sunmak için hazırlıyor. Dünyanın her yanında güzelliği ön plana çıkarmak adına cilt, saç, diş, sakal, vücut bakım ürünleri ile sizlere buluşuyor.  Amerika’dan Makedonya’ya kadar birçok ülkede satışta olan bu ürün özellikle saç, kaş, kirpik ürün çeşitleri çok satıyor.

Luis Bien

Mardius Otel Mardin

Mardius, Mardin’in eski isimlerinden olup, şehir adını Sasaniler döneminde Mardin’i imar eden aynı isimli Sasani komutanından almıştır. Bu konak, Mardin’in en eski yapılarındandır ve 700 yıllık geçmişe sahiptir. Konak daha sonra Ensari Ailesi tarafından alınır ve aile uzun süre burada ikamet eder. Tahir Ensari – Peyruze Ensari ve ailesinin anısının yaşatılması amacıyla bu konak İş adamı Birol Ensari tarafından alınır.  Restorasyonuna; alanında pek çok başarılı projeye imza atmış, Profit İç Mimarlık Neşet Güne’nin hazırladığı proje ile başlanır. Ayrıca; tarihi konakta kullanılan tüm malzemelerin orijinaline sadık kalınarak döşenmesine özen gösterilmiştir. Konak, Anıtlar Kurulu’nun tespitleri doğrultusunda tarihi dokunun korunmasına azami derecede özen gösterilerek 15 Nisan 2014’te tamamlanarak hizmete açılmıştır. Tarihi konak misafirlerine; butik gastronomi adı altında şark yemek kültürü ile Ensari ailesinin mutfak gelenekleri, yemek hikâyeleri ile sunulmaktadır. Listenize not etmeye  değer…

Mardius Otel Mardin

Beauty Pillow, kırışıklarla mücadele eden yastık…

Yastık deyip geçmeyin. Söz konusu “hayatınızın yarısını birlikte geçirdiğiniz” bir ürün olunca; en iyisine sahip olmak her kesin hakkı… Bir yastık hayal edin uyurken güzelleşiyorsunuz. Beauty Pillow; üst baş desteği ve boyun desteği arasındaki yükseklik farkı ile lenf akışınızı destekleyerek, sabah şişkinlikleri ve gözaltı torbalarının oluşumuna engel oluyor. Cildinize gece boyu bakım yapan markanın ürünleri; patentli bir teknoloji olan Skin+ yaşlanmanın neden olduğu cilt hücresi hasarlarını önlüyor, onarıyor ve güzelleştiriyor.  Pürüzsüz bir cilde  sahip olmanız için markanın Skin+ teknolojisine sahip özel kılıflarında bulunan antioksidan ve probiyotik içeren kapsüller gece boyu aktive oluyor. Bütün buların sonucunda en açık haliyle  cildinizin yanak boşlukları desteklendiği için, ipek kirpikleriniz daha uzun süre sizinle kalıyor.   Fransız askısı ve dolgu gibi medikal estetik uygulamalarının etki süresini de uzatan yastık; nem dengesini koruyup ve pürüzsüz kalmanızı sağlıyor.  Denemeye var mısınız?

Beauty Pillow, kırışıklarla mücadele eden yastık…

MacKenzieChilds

Nişantaşı’nın en güzel köşesinde, büyük bir alanda konumlanan MacKenzieChilds, hemen hemen önünden geçen herkesin büyüleyici dekorasyonuyla dikkatini çeken bir dekorasyon mağazası. İçerisindeki ürünler birbirinden kullanışlı ve güzel. Amerika’nın masalsı bir kasabasında üretilen ve Türkiye’de tüketicileriyle buluşan MacKenzie-Childs’ın Türkiye distribütörü ise, genç girişimci, Berrin Ak. Mağazada aradığınız ama bulamadığınız hayalinizdeki ürünlerle karşılaşabilirsiniz. Görmenizi tavsiye ederim.

MacKenzieChilds