Yeni Normalde Ne Var?

İki yıldır içinden çıkılamayan Covid-19 pandemi sarmalından, mutasyona rağmen özgürlüğe doğru çıkış var. Beraberinde tüketilen psikolojik sermaye depolarının; yeni normal enerji ile yeniden doldurmak var. Önümüzde değişim süreçlerinin her alanda durmayacağının anlaşılmasını ve kabullenilmesinin toplumun her kesiminde sağlandığından emin olmak da var.

Bütün bunların en başında ise; yarınlarımızı, geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımız ve genç bir nesil var. Kuşakları övmek yada yermek en kolay olanı bence ama o kuşaklar da bizlerin elinden çıkıyor ise sorgulamamız gereken çok şey var. Özellikle gençlerin zorluklara karşı dirençli olması, öz farkındalığının gelişmiş olması, olaylara olumlu ve yapıcı bir şekilde yaklaşması, öğrenmeye, keşfetmeye açık olması var.  Bunların sağlanabilmesi için de; eğitim alanına yatırım yapan kuruluşlara, güçlü Türk iş insanlarına ihtiyacımız var.

Pause derginin bu ay ki kapak konuğu; tam da yukarıda sırladığımız konularda güçlü bir gelecek yetiştirmek için, özellikle sağlık alanında büyük yatırımlar yapan Nişantaşı Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı ve aynı zamanda Nişantaşı Eğitim Vakfı Kurucusu Levent Uysal.. Türkiye’nin önde gelen işadamı, girişimci ve eğitimci kıymetli Levent Uysal bey ile vakıf üniversiteleri arasında; Nişantaşı Üniversitesi’nin öne çıkaran gelişim stratejisini, eğitim prensiplerini, hayatını ve üniversitede son dönem özellikle sağlık alanındaki yaptığı büyük yatırımlarını, özel hayatını siz değerli okurlarımız için konuştuk.  Siz değerli dergi okurlarımız için gerçekleştirdiğimiz bu özel söyleşiyi ve tempolu içeriklerimizi keyifle okuyacaksınız.

Yeni sayıda görüşmek üzere,

Sağlıkla ve keyifle kalınız.

Ebru Arzu Çağdaş

Ebru Arzu Çağdaş

Editör / ebruarzucagdas@gmail.com

DİĞER YAZILARI