Domino's'un 2019 istiskalleri

Domino’s’un 2019 istiskalleri

Domino’s’un 2019 istiskalleri

Domino’s Pizza, 2019 istiskallerini paylaştı.

Domino’s severler 2019 yılında en çok hafta sonunda pizza keyfi yaptığını, yaz mevsiminde ise en çok siparişin Ağustos ayında geldiğini açıkladı. Domino’s’un verilerine göre şehir bazında sipariş şampiyonluğunu İstanbul. İstanbul’u Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya’daki pizza severlerin siparişleri takip etti.

Edirne’den Iğdır’a Türkiye’nin dört bir yanına her yıl 40 milyondan fazla pizza taşıyan Domino’s Pizza, pizza tutkunlarının 2019 yılı tercihlerini açıkladı. Türkiye’de en fazla pizza siparişi cumartesi ve pazar günleri verilse de tüketiciler 2019’da haftanın her günü pizzayı tercih etti. Pizza severler adeta tüm günün yorgunluğunu pizzayla atmak istercesine, en çok saat 19.00’da pizza siparişi verdi.

Domino’s Pizza’nın en çok sipariş edilen pizzalarının başında bu yıl Süperos geldi. Bol Malzemos siparişte ikinci, Karışık pizza ise üçüncü oldu.

Pizzalar sipariş edilirken en çok Sarımsak Kenar tercih edildi. Pizza severler yıl boyunca bir tek pizza siparişiyle de yetinmedi. Pizzanın eşlikçisi olarak kimileri Gurme Patatesi, kimileri Yoğurtlu Sosu istedi. Tatlı keyfine gelinceyse lezzet severler “Sufle’siz olmaz” dedi.