Erguvan Zamanı

B​aharın başlangıcıyla ​ortaya çıkan doğa olaylarının​ değeri insanlar​  için her zaman kıymetli olmuştur. ​Şimdilerde her nekadar modern takvimden faydalanıyor olsak da, eski çağlardan tarihimize kadar bilinirliği devam eden doğadaki döngüsel değişimler​i yâd etmeden geçmek büyük haksızlık olur. Erguvan ağaçları… Laleler… Aslında doğanın tamamı adeta farkındalık yaratmak için kendini yenileyerek varlığını gösteriyor. Aldığımız her nefeste bu pozitif enerjilerden faydalanabildiğimiz kadar yararlanma vaktinin geldiğini hatırlatıyor. Farkındalıklarımızı arttırma, doğayı örnek alma zamanı. Sadece ağaçlara bir bakın, yapraklarını sayısız kere kaybedip yeniden kazanması, kendini sayısız kere yenilemesi, hiç pes etmemesi… Nasıl güzel bir mücadele örneği… Biz de her yeni sayıda kendini günün ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda yenileyen, farklı alanları tek çatı altında tempolu değer bir içerikle buluşturabilmenin motivasyonu içindeyiz. Sizlere hep daha iyisini sunabilmenin enerjisi ile Pasue Citys dergi i​ki yaşında. Chilai Bebek’te verilen özel yaş günü kutlama davetimize katılımlarıyla onurlandıran dostlarımıza bu köşeden de tüm ekibimiz adına teşekkür ederim.

Bu ay dergimizde neler var?  Gelelim okurlarımızın en çok ilgi gösterdiği festival sayfalarımıza… Kendinizi adeta eğlencenin içinde bulacaksınız. Dergimizin bir başka klasiği; 20 soruda ben köşemizin konuğu sevgili Asena Tuğal.  Gezilebilecek muhteşem yerler bölümümüzde ülkemizden Pergamon var. İzmir iline bağlı bu antik kenti geziyor olacağız.  Seyahat rotamızda Amerika Birleşik Dedevletleri’nin en eski şehri Boston’u mercek altına alıyoruz.  Marka Şehirler sayfamızda Vural Çakır’ın “ Türkiye İmajı Yönetilebilir Mi “ yazsını bulacaksınız. Bu köşeyi takip edenler bir şehrin markalaşması için gerekli detayları bu usta kalemin ayrıcalıklı bakış açısından okuyacaksınız. Bir ay boyunca elinize her aldığınızda sıkılmadan okuyacak farklı konular bulabileceğiniz Pause City derginin bir diğer gezi bölümünde; medeniyet ve doğa güzelliklerinin içiçe olduğu Güney Afrika Cumhuriyeti  var.  Ve hoş geldin Ramazan…  Nerede sahur nerede iftar yapmalı? Nerelere gitmeli, neler yenmeli…   Şef Şefe bölümümüzün konuğu Swissotel The Bosphorus Şefi Ali Ronay.  Başsarı öyküsünü ve Türk mutfağını markalaştırmak adına olan katkılarını okuyacaksınız. Verda Penso ile son trendler sizlerden kaçmayacak. Türki’nin öncü kuruluşlarından biri olan Medicana Çamlıca hastanesi Genel Müdürü Murat Kaya küresel sağlık turizmine katkılarını anlatıyor.

 

Küresel Isınma ve İklim Değişikliği Konusunda En Endişeli Ülke İspanya… Dünyanın ve ülkemizin  lider araştırma şirketi Ipsos araştırma verilerini sayfalarımızdan sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.  Bu sayımızda; Ipsos Global Affluent’in Türkiye’nin de içinde bulunduğu 28 ülkede dünya kamuoyunun çeşitli çevre sorunlarına nasıl baktığını, hangilerini öncelik olarak gördüğünü ve ne gibi aksiyonlar alınması gerektiğini araştırdı. İntermedya Haber Grubu kardeş ekibinin hazırladığı Hanedancitys sayfaları ile açılışlar, tanıtımlar, toplantılar gündemde olan buluşmalar sizler için izlendi.  Bizimle kalmaya devam ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Ebru Arzu Çağdaş

Ebru Arzu Çağdaş

Editör / ebruarzucagdas@gmail.com

DİĞER YAZILARI