Tam Faktoring yeni adı Tam Finans ile yoluna devam ediyor

Tam Faktoring yeni adı Tam Finans ile yoluna devam ediyor

Tam Faktoring yeni adı Tam Finans ile yoluna devam ediyor

Pandemi döneminde Türkiye ekonomisinin can damarı olan esnaf ve KOBİ’lerin ihtiyaç duydukları finansal desteği sağlamak üzere yanlarında yer alan Tam Finans, bu yılı yüzde 25 büyümeyle kapatıyor.

Tam Finans CEO’su Hakan Karamanlı, “Biz yaptığımız işi bir sosyal sorumluluk olarak gördük ve müşterilerimize sahip çıktık, onlar da bize sahip çıktı. Ticaretin finansmanında dünyanın en iyi kuruluşu olmak istiyoruz” dedi.

Türkiye’de faktoring sektörünün önde gelen şirketlerinden Tam Faktoring, yoluna Tam Finans adıyla devam etme kararı aldı. 30 kişilik Ar-Ge Merkezinde geliştirdiği yenilikçi ürünleri, müşterilerine saniyeler içinde hizmet verebilme ayrıcalığı, istikrarlı büyüme çizgisiyle sektörde fark yaratan Tam Finans, esnaf ve KOBİ’lerin finansal ihtiyaçları için her zaman onların yanında yer alıyor.

Tam Finans CEO’su Hakan Karamanlı, yeni markanın dönüşümünü anlatırken, “Bizim sloganımız şu: Tam doğru işi yapar, işini doğru yapar! İşimizi doğru ve çok iyi yaptığımız için büyüdük. Ekibimize baktığım zaman değişimden korkmayan ve daha fazlasını isteyen insanlar görüyorum. Bu cesarete sahip oldukları için çalışanlarımızı birer kahraman olarak görüyoruz. Çok yenilikçiyiz, yeni ürün ve iş birliklerinin bizim şirketimizde ardı arkası hiç kesilmez. Başarımızın ardında da bu değişim ve gelişim heyecanımız yatıyor. Şimdi bu heyecanı adımıza da yansıttık ve yolumuza Tam Finans olarak devam ediyoruz. Daha fazlası için ‘Tam Finans’ zamanı diyoruz.” açıklamasını yaptı.

8 yılda 110 bin firmaya kredi verdi

8 yıl önce kurulan Tam Finans’ın 25 farklı kentteki 38 şubesi, 10 mobil ekibi, 400’ün üzerinde sahada olmak üzere 600+ kişilik ekibi, 3,1 milyar TL cirosu ve 1,2 milyar TL aktif büyüklüğüyle sektörün en büyük şirketi olduğunu vurgulayan Karamanlı, sözlerine şöyle devam etti:

“Bizim odak noktamızda, sanayinin gerçekten en alt düzeyinde faaliyet gösteren KOBİ’ler, esnaf ve küçük işletmeler yer alıyor. Müşterilerimizin yüzde 60’ı banka müşterisi değil. Bu işletmelere, faturalı alacakları karşılığında, herhangi bir bilanço büyüklüğü ya da ciro kriterine bakmaksızın faktoring hizmeti veriyoruz. Müşterilerimiz kesinlikle önyargı ile bakmıyoruz, sektör başta olmak üzere hiçbir genelleme yapmıyoruz. Arkadaşlarımız kapı kapı dolaşıp, bu işletmelerin ayağına kadar giderek, nakit ihtiyaçlarına yardımcı olmaya çalışıyor. Sektörümüzde bizim gibi bir başka kuruluş daha yok! 8 yıl gibi kısa sayılacak bir geçmişte, 110 bin firmayla iş yaparak müşteri sayısında açık farkla lider konumuna geldik.”