Pause Brand City, Pause Dergi

Belediyeden bayramda hediye çeki

Belediyeden bayramda hediye çeki

Bursa Büyükşehir Belediyesi bayramda çocukları ve ihtiyaç sahiplerini unutmadı. 15 Bin Çocuğun Bayramlığı Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanırken, toplam 2 Milyon 250 Bin TL değerinde Kart16 destek çeki ihtiyaç sahibine dağıtıldı.

Pandemi döneminde ihtiyaç sahiplerine destek veren Bursa Büyükşehir Belediyesi, yardımlarını farklı boyutlarla devam ediyor. Türkiye’de bir ilk olarak geçtiğimiz yıl hayata geçirilen ve ihtiyaç sahiplerine istedikleri yerden alışveriş imkanı sağlayan Kart16 uygulamasından yararların sayısı da 10 bine yaklaştı.

Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı öncesi uygulanan projenin bir benzerini şimdi de ayakkabı ve hazır giyim sektöründe faaliyet gösteren küçük esnaf için uyguluyor. Proje kapsamında ihtiyaç sahibi 15 bin çocuğa bayramlık kıyafetleri için 150’şer liralık bayram çeki verilecek ve bu çekler Bursa Ayakkabıcılar Odası ve Bursa Hazır Giyimciler Odası’na kayıtlı küçük esnafta geçerli olacak. Böylelikle hem çocuklar bayramlık kıyafetlerine kavuşacak hem de her iki odaya kayıtlı 1500’ün üstünde küçük esnafın kasasına bayram öncesi toplamda 2 milyon 250 bin TL sıcak para girmiş olacak. Her iki Oda ile yapılan protokol kapsamında yürütülecek projeye katılmak isteyen esnaf, kayıtlı olduğu oda ile temasa geçecek.