Jürgen Längle, Roche Finans ve Bilgi İşlem Bölümü’ne atandı

Jürgen Längle, Roche Finans ve Bilgi İşlem Bölümü’ne atandı

Jürgen Längle, Roche Finans ve Bilgi İşlem Bölümü’ne atandı

Jürgen Längle, yeni göreviyle birlikte Roche İlaç Türkiye’nin Finans ve Bilgi İşlem Bölümü’nün çalışmalarına liderlik edecek.

Roche İlaç Türkiye, Jürgen Längle’in 1 Şubat 2021 itibarıyla Finans ve Bilgi İşlem Bölüm Lideri olarak görevlendirildiğini duyurdu.

2010 yılında Roche’un Finans Grubu  İş Geliştirme ekibine katılan Jürgen Längle, İlaç ve Diagnostik’in birleşme ile satın alma operasyonlarını gerçekleştirdi.

Jürgen Längle,  2015-2017 arasında Diyabet Fransa ve Frankofon Afrika ülkeleri Yönetim Merkezi Finans Müdürü olarak görev yaptıktan sonra 2018’te DIS’teki (Diagnostics Information Solutions) finans ekibinin kurulması ve yönetilmesinden sorumlu oldu.

Längle, 2019’da ise DIS Operasyonları ekipleri için ek sorumluluk üstlenerek dijital sağlık hizmetlerinde yeni finansal çerçeveler ve iş modelleri için zemin hazırladı.

Almanya Mannheim Üniversitesi ve Paris ESSEC Business School’dan İşletme Araştırmaları alanında yüksek lisans derecesine sahip olan Jürgen Längle, Roche İlaç Türkiye’deki yeni göreviyle birlikte şirketin Finans ve Bilgi İşlem Bölümü tarafından gerçekleştirilen çalışmaların ve projelerin tamamına liderlik edecek.