Panafest - Gana

Panafest – Gana

Panafest – Gana

27 Temmuz

Bu Pan-Afrika Festivali iki yılda bir Gana’nın Cape Coast bölgesinde gerçekleşir. 1992’de ortaya çıkan festival, kıtanın sakinleri arasındaki birliği geliştirmeyi hedefliyor ve her zaman derin bir deneyim olmayı vaat ediyor.

Yaygın olarak PANAFEST olarak bilinen pan Afrika tarihi tiyatro festivali, iki yılda bir düzenlenen ve merhum Efua Sutherl tarafından tartışılan bir festivaldir.

Afrikalıları kutlamanın yanı sıra, bu festivali gerçekleştirmenin tek amacı, tüm Afrika halkı ve onun büyük diasporası arasında anlayışı, barışı ve birliği teşvik etmektir.

Fikir, Afrika kıtasının birliğini ve gelişimini güçlendirmektir, aynı zamanda zengin Kente kıyafetleri giymiş ve ışıltılı altın takılarla süslenmiş Gana’nın geleneksel yöneticilerinin ihtişamını ve gösterişini sergileyecektir.

Davulların ritmiyle dans ederken, katılımcıların içinizdeki Afrika ritmini keşfetmelerine yardımcı olacak festival, aynı zamanda Geri Dönenler Anıt Duvarı’na imza atarak tarihteki yerinizi kutsallaştırma fırsatı da yaratacak. Britanya İmparatorluğu’nda tam yasal özgürleşmenin 184. yıldönümünü kutlayacak.