10 tekneden 3’ü şimdiden kiralandı

10 tekneden 3’ü şimdiden kiralandı

10 tekneden 3’ü şimdiden kiralandı

Korona ile hayatımıza giren mesafeli tatil anlayışı ile 2020 yılında tekne tatillerini ön plana çıkarmıştı. Bu yılda tekne kiralama revaçta. Erken rezervasyon ile şuan 10 tekneden 3’ü şimdiden kiralanmış durumda…

41 ülke ve 960 lokasyonda hizmet veren tekne kiralama platformu viravira.co; kalabalıktan uzak ve korunaklı bir tatil için 2021 yılı erken rezervasyon dönemini 2020 Kasım ayı itibarıyla başlattı. Geçen sene erken rezervasyondaki doluluk oranı yüzde 15 iken, Kasım, Aralık ve Ocak aylarında gelen taleplerle birlikte 2021 yılının doluluk oranı yüzde 35’lik seviyelere yükseldi. Aralık ayı ciroları geçen yılın aynı dönemine göre 9 kat, Ocak ayı ciroları ise geçtiğimiz yılın Ocak ayına göre 4 kat artış kaydetti.

Site erken rezervasyon yapmaktan çekinen kullanıcılarını pandeminin etkisiyle ortaya çıkabilecek seyahat ve sokağa çıkma yasaklarından koruyor ve bu tarz gelişmelerin yaşanması durumunda %100 ücret iadesi veya tarih değişikliği opsiyonları sunuyor.

viravira.co’nun Kurucu Ortağı ve CEO’su Baran Yıldırım, ‘‘Anlaşmalı olduğumuz charter firmaları ile gerçekleştirdiğimiz kampanyalar aracılığıyla kullanıcılarımıza indirimler sağlıyoruz. Ayrıca THY’nin Miles&Smiles programı kapsamında Mil, Hopi ile Paracık ve çeşitli erken rezervasyon kampanyalarıyla kullanıcı memnuniyetini artıracak indirim fırsatları sunuyoruz” sözleriyle sezon yaklaşırken fiyatlarda meydana gelen artıştan kaçınmak için erken rezervasyon fırsatlarının kaçırılmaması gerektiğinin altını çizdi.

41 ülkeden 11 bini aşkın tekne kayıtlı!

Almanya, İngiltere, Amerika, Rusya ve Ukrayna gibi birçok farklı ülkeden tatil severlere hizmet veren viravira.co üzerinden kullanıcılar Gulet, Katamaran, Yelkenli ve Motoryat kiralayabiliyor. Turizm Bakanlığı’dan belgeli mavi tur teknelerinin yüzde 70’ten fazlası viravira.co’nun sisteminde bulunuyor. viravira.co 2021 sezonunda bu oranı yüzde 80 seviyesine yükseltmeyi ve gün içi kiralanan teknelerin de gelmesiyle, Türkiye’de kayıtlı tekne sayısını 2.000’in üzerine çıkarmayı hedefliyor. viravira.co’da 41 ülke ve 960 farklı lokasyonda toplamda 11.000 tekne kayıtlı.