Bebek develerin fotoğrafları yayınlandı

Bebek develerin fotoğrafları yayınlandı

Bebek develerin fotoğrafları yayınlandı

Katar, turizm ve tanıtım konusunda atağa geçti. Tüm dünyada Katar’ın tarihi, kültürü ve doğasını anlatan çalışmalar yapan Katar Ulusal Turizm Konseyi (QNTC) bu konuda hayli iddialı…

Katar Ulusal Turizm Konseyi (QNTC), Ekim’den Şubat’a kadar devam eden bu yılın deve yavrulama sezonunun sona erişini, ülkenin en sevimli yeni deve yavrularının bazılarının fotoğraflarını yayınlayarak kutladı.

Göçebe Bedevi kabileleri tarafından ülkeye tanıtılan ve Katar’ın kültür ve mirasının önemli bir parçası olan develer, yüzyıllar boyunca Katar çöllerini süsledi. İlk zamanlarda kara taşımacılığının tek yöntemi olan bu güçlü hayvanlar, meşhur su tutabilme becerileri sayesinde çöl yaşamına mükemmel bir şekilde uyum sağlayabiliyorlar ve bir hafta veya daha uzun süre ve yemek yemeden birkaç ay boyunca yaşayabiliyorlar.

Develer, Katar’ın eşsiz turistik cazibe merkezlerinden biri olan ve İç Deniz olarak da bilinen Khor Al Adaid çevresindeki çölde büyük sürüler halinde görülebiliyor. Ülkenin başkenti Doha’nın güneydoğusunda yer alan ve olağanüstü bir manzara sunan Katar çölü hem kum tepelerine hem de deniz yataklarına sahip ve UNESCO tarafından Katar’ın en büyük doğal rezervi olarak kabul ediliyor.