Pause Food

Çiftçilerin mobil uygulaması “Tarlam Cepte”

Çiftçilerin mobil uygulaması “Tarlam Cepte”

TürkTraktör’ün çiftçilere sunduğu Tarlam Cepte mobil uygulaması yenilendi.

‘Kolay kullanım stratejisi’ odağa alınarak geliştirilen Tarlam Cepte’nin yeni sürümü, kullanıcı dostu yepyeni özellikleriyle, çiftçilerin ürün tarafındaki bilgisini arttırarak daha verimli ekim-biçim yapmalarını sağlayan tüm servisleri bir arada sunuyor.

Çiftçilerin her konuda ihtiyaç duyacağı tüm bilgiler Tarlam Cepte’nin yeni sürümünde…

Tarlam Cepte, ‘Uzmana sor’ servisiyle çiftçilerin traktör ve bitkisel üretime ilişkin sorularını fotoğraf da ekleyerek uzmanlara sormasını sağlıyor. Çiftçiler uzmanlardan en geç 48 saat içerisinde cevaplarını alabiliyorlar.

Uygulamanın erken uyarı sistemi ve canlı takip ekranı sayesinde tarlaya yaklaşan yağış, yıldırım, şimşek, dolu ve fırtına gibi tehditler 1 saat öncesinden çiftçiye bildiriliyor ve üreticinin duruma hazırlıklı olması sağlanıyor.

Çiftçiler, yeni sürümde sunulan Gelir-Gider Hesaplayıcı sayesindeyse tarla bazında gelir ve gider durumunu aylık olarak kontrol edebiliyor.

Tarlam Cepte üzerinden tarım sektörünün güncel verilerine de pratik bir şekilde erişim sağlanabiliyor. Üreticiler, TÜRİB’den (Türkiye Ürün İhtisas Borsası) alınan verilerle güncel borsa ürün fiyatlarını görebiliyor; takip listesine aldıkları ürünlerin eski-yeni fiyat takibini kolaylıkla yapabiliyorlar. Ayrıca verilen yönlendirmeyle borsanın al-sat ekranına da ulaşabiliyorlar.