Enerjinizi sevdiğiniz markaların ürünleriyle yükseltin…

Enerjinizi sevdiğiniz markaların ürünleriyle yükseltin…

Enerjinizi sevdiğiniz markaların ürünleriyle yükseltin…

Son dönemlerde gündemler oldukça ağır ve sıkıcı ilerliyor. Pandemi, kısıtlamalar, her şeyi uzaktan yönetmek trend olan ama işin özü dijital devrimlere teknik olarak hazır olabiliriz. Şirketler, markalar da hazır olabilir ama insan bünyesi, biyolojisi ne kadar hazır? Şimdi bunlar da sonuçları beklenen global araştırma konuları… Dijital platformlarda tanıtımı yapılan ürünler, defileler, fuarlar ve daha neler neler ne kadar dikkatle izleniyor? Algılar ne kadar süre üst üste farklı akışlarda açık kalabiliyor? Pek yakında verileri dünya çapında açıklanacak başlıklar. Biz bu akışı üst üste yaşarken dikkatimiz nasıl toplayacağız? Kendimizi nasıl yenileyeceğiz? Ben formülü buradan okuyucularıma vermek istiyorum; “kendi kendinizi ödüllendirerek”… Bunu kimseden beklemeyin ve kendiniz yapın. İnsanın duygularını iyi hissetmesini sağlayan etkin yollardan biride bu yöntem… Hediyeleşmek… Kendinize ve sonra da sevdiklerinize hediyeler alın. Özel günlerinizi en başta kendiniz kutlayın. Güzel olan ne varsa kendinizce beğendiğiniz, sınıflandırdığınız ya da sıraladığınız şekilde hepsini deneyimleyin. Bu ay bahar mevsimini kısıtlanarak kapanarak da olsa bayramları karşılarken; umutlarınızı yenilemenizi öneriyorum. Bazen mistik bir koku ile bazen şık aksesuar ile kimi zaman evinize aldığınız bir eşya ile kimi zaman da bir kitap okurken hissettiklerinizle yenilenin… Yeni ile yenilenin… Önce Anneler gününüzü ve sonra da ramazan diğer bir adıyla da Şeker bayramınızı kutlayıp,  sizler için hazırladığım Top 5 By Dilek Listesine geçiyorum. Keyifle okumalar…

Anneler günü ya da bayram hediyenizi aldınız mı?

Atatürk’ün Türkiye’de cam sanayiini kurma ve geliştirme talimatları doğrultusunda 1935 yılında Paşabahçe’de kurulan Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları Anonim Sosyetesi’nin bugünkü adıyla Şişecam Topluluğu’nun en bilinen markası. Adını kurulduğu semtten almaktadır. İlk ihracatını, 1960 yılında Amerika Birleşik Devletleri’ne yaparak gerçekleştiren Paşabahçe, bugün dünyada 3. Büyük, Avrupa’da 2. Büyük kuruluş tur. Sofra ve mutfak eşyaları zincir mağazacılığı alanında Türkiye’de ise lider konumda olan Paşabahçe Mağazaları, “Bana Verdiğin Hayat En Güzel Hediye” sloganı ve yüzlerce hediye seçeneği ile sonsuz sevginin kaynağı annelerin bir gün değil her gün özel hissetmesi için çalışıyor.  Paşabahçe Mağazaları’nın ürün gamında bardaklardan kupalara, vazolardan çerçeveler kadar birçok farklı hediye seçeneği yer alıyor. Anneler günü yada bayram hediyesi olarak bu seçkin ve saygın Türk markasının kaliteli ürünlerini görmeden son kararınızı vermeyin.

Yazı kışı yok bu işin…

Sadece yaz mevsiminde değil, her mevsim şehir hayatı için yüzümüzün mükemmel bir korumaya ihtiyacı var.  Shiseido bu konuda muhteşem seçenekler sunuyor. Suncare Clear Stick her zaman ve her yerde hatta makyaj üzerinde bile uygulanabilir oluşuyla cildi güneşten korurken, Sports BB ürünleri ise doğal ve suya/tere dayanıklı bir ten makyajı sunarak güneşe karşı tam koruma sağlıyor. Yaşlanma belirtileri ve cilt lekelerinin ortaya çıkmasına neden olan UVA-UVB ışınlarına karşı Shiseido’nun üstün teknolojisiyle geliştirilen Shiseido’nun güneş koruma serisi, güneşin zararlı etkilerine karşı cildi koruyor. İçerisindeki WetForce teknolojisi sayesinde cilt, su ve ter ile temas ettiğinde UV ışınlarına karşı koruması artıyor ve yepyeni HeatForce teknolojisi ile de cilt, yüksek ısıya maruz kalındığında ürünün koruyucu özelliği artıyor. Shiseido bu konuda nokta atışı yapıyor.

Kadın Eli Değerse

Çanakkale Troida Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, Çanakkale Belediyesi’nin

Kırsal Kalkınma hedefleri doğrultusunda kuruldu. Önce dört kadın yönetici ile üretim ve denemeler yapan kooperatifin ortakları 60’a ulaştı. Şu anda 20 ürünü satışa açık ve bunları 12-20 kadar kadın üye üretti. Ortakları için kooperatif demek güç, dayanışma, birlikten kuvvetin doğması, aile olmak, emek, gözlerdeki ışık, ağacın yaprakları, motivasyon, kendine yetmek, kadının özneliği, dayanıklılık demek…

Farm17s markası altında pekmez, reçel, marmelat, salça, sos, fermente içecek ve sirkeler üretiliyor.   Minimal atık, iyi tarım, katkısız gıda, ekosistem, biyo-çeşitlilik, kadın girişimi gibi değerleri benimseyen Farm17, Birleşmiş Milletler Dünya Göç Örgütü’nden (IOM Türkiye’den) Topluluk Destekli Tarım projesi kapsamında ekipman desteği ve iş modeli danışmanlığı aldı. Bu girişimlere destek olmayı unutmayalım.

Sugar Bear Hair

Sugar Bear Hair, 2016 yılından beri dünyada online olarak en çok satılan saç vitaminidir. Kadınların günlük beslenmelerinde eksik kalan vitamin ve mineralleri takviye eden vegan üründür. Cilt ve vücut sağlığını desteklemek ve enerji vermek için geliştirilmiştir. Sağlıklı saç ve tırnak büyümesi için gerekli besin öğelerini içerir. Saçları güçlü olması ve daha hızlı uzaması için destekler. Saçların esnekliğini arttırır ve kırılmaları durdurmaya yardımcı olur. Hormon içermediği için diğer tüylerin uzamasına veya kalınlaşmasına sebep olmaz. Gerçek meyvelerin sularından elde edilen takviye saç ve tırnakların sağlıkla uzamasına destek olan biyotin, folik asit, D Vitamini, B12 gibi vitaminler içermektedir. İçeriğinde jelatin bulunmaz. ABD’de üretilen Sugar Bear son 1 yılda en çok satan ürünler arasında parlamaktadır.  Tüketici araştırma sonuçlarına bakıldığında; satın alma yapan, deneyimleyenlerin büyük çoğunluğu Sugar Bear Hair ayıcıklarının saçlar kadar tırnak ve cilt kalitesi artışına da yaradığını belirtmişlerdir. Hem erkeklerin hem de kadınlarım kullanımı için uygun olan bu ürüne bir bakımanızı tavsiye ederim. 

Arın – Rahatla – Yenilen…

Ruh- beden ve zihni aynı anda dengede tutmak özellikle bu dönem her zamankinden daha da önemli…  Birisi aşırıya gittiğinde sistem çöküyor. Ruhu şifalarken bedenin de buna eşlik etmesi gerekiyor.  Bilge Karadeniz aromaterapi markası; arın-rahatla- yenilen serisi ile ürünlerin felsefi sıralaması önce arınmalı, hem ruhen hem bedenen arınmadan, bırakmadan yeni alınamaz, sonrasında ise rahatlamalı ve gevşemeli… Gevşemeden- rahatlamadan yenilenmek de mümkün olamaz… Ürünlerin terapi felsefesi bu sıralama ile sunuluyor. . Tıpkı bir ağaç gibi, doğa gibi… Ağaç kökünü salar, büyür, sonra meyvesini, çiçeğini verir, sonra dökülür, bırakır ki tekrar yenisini açabilsin ve kendine hayran bırakır. İşte insanda böyle… Gül frekansı en yüksek bitkidir, birçok kutsal kitaplarda da yazar, yüze sürülüyor, hem cildi neme doyuruyor hem de frekansı yükselterek anda kalınmasını sağlıyor. Bu ürünlerin tüm çeşitlerine www.bilgekaradeniz.com adresinden erişim sağlanabilir.