Pause Food, Pause Dergi

Nefais Restaurant ile lezzetti keşfedin 

Nefais Restaurant ile lezzetti keşfedin 

Novotel Istanbul Zeytinburnu oteli içerisinde, ’Keşif Mutfağı‘ mottosu ile Türkiye coğrafyasının zengin mutfağını taçlandıran Nefais restaurant’ın kapılarını açtı.

Bir Novotel markası olan ‘’Nefais’’, Türkiye coğrafyasını oluşturan 7 bölgenin zengin mutfağını ve lezzetlerini bir araya getiriyor.

‘Nefais Restaurant’’ın çıkış noktası, otelli ziyaret eden yabancı misafirlere, ülkemizin geniş gastronomi ürünlerinden alternatifler sunarak, köklü mutfak kültürümüzle misafirlerimizi tanıştırmak.

Pause Food, Pause Dergi

’Nefais’’ menüsünde sunulan, Tarhana, Beypazarı’nda, Kadayıf Dolması Erzurum’da, Tepsi Mantısı Kayseri’de, ev hanımları tarafından Nefais için özel olarak hazırlanıyor. Kadınların iş hayatındaki çalışmalarını destekleyebilmek adına 4 farklı şehirde kurulmuş olan; ‘’Bursa Saitabat Köyü Kadınları Dayanışma Derneği’’ ‘’ Malatya Maldi Ana Kadın Kooperatifi’’ Urla Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’’ ve ‘’ Mardin Topraktan Tabağa Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri ‘’ ile iş birliği gerçekleştiriyor.Pause Food, Pause Dergi

Restoran’da, güveçler Avanos’da, kaseler Ağırnasta, tabaklarımız Gaziantep’te, ekmek pişirme taşları Bartın’da yerel zanaatkârlar tarafından el işçiliğiyle yapılıyor. Nefais konseptiyle müthiş lezzetlerin yanında, çalınan müziklerden, servis ekipmanlarına kadar her noktada ülkemizin emek ve kültürünün dokunuşları bulunuyor.