Şerif Yenen, Türkiye’nin lezzet haritası hazırlayacak

Şerif Yenen, Türkiye’nin lezzet haritası hazırlayacak

Şerif Yenen, Türkiye’nin lezzet haritası hazırlayacak

Gastronomi Turizmi Derneği, İstanbul Rehberler odası eski başkanı Şerif Yenen ile Türkiye Gastronomik Lezzet Haritası çalışmaları için anlaştı.

Ülkemizde her ilin Gastronomik değerlerini ön plana çıkartıp turistlere (yerli -yabancı ) doğru pazarlanması için çalışma başlatan Gastronomi Turizmi Derneği, Şerif Yenen ile işbirliği yapma kararı aldı.

İlk etapta İstanbul Lezzet Haritası ile çalışmalara başlayan ekip ardından konferansta açıklanacak 7 gastronomik kentlerimiz için de ve ardından talepte bulunan diğer şehirler için de hızlıca çalışma başlatıyor.

Gastroshow Nedir?

Turizm Medya Grubu ve Gastronomi Turizmi Derneği (GTD) ortaklığıyla 2-4 Haziran 2021 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi açık alan-ICC’ de düzenlenecek olan Gastro Show, tüm sektör paydaşlarını bir araya getirerek ticari hacmin artırılmasını ve konferans programlarıyla dünya liderlerini sektörle buluşturacaktır.

Turizm Medya Grubu ve Gastronomi Turizmi Derneği (GTD), gastronomi endüstrisinin farklı segmentlerinden oluşan geniş yelpazede katılımcı ve ziyaretçi profilini “7 Şehir, 7 Bölge, 7 Ülke” mottosuyla 2021 yılında ilk defa ağırlayacaktır.