Pause Dergi, Pause Travel

Six Senses Kaplankaya’da ruhsal ve fiziksel iyileşme

Six Senses Kaplankaya’da ruhsal ve fiziksel iyileşme

Six Senses Kaplankaya, ruhsal ve fiziksel iyileşmeyi bir bütün olarak ele aldığı holistik Wellness felsefesi ışığında, alanında dünya çapında ünlü konuk uzmanları misafirleriyle buluşturuyor. Ayurveda, Miyofasial terapilerle bilinenin ötesinde deneyimler, Temmuz- Ağustos aylarında Six Senses Kaplankaya misafirlerini bekliyor.

Suraj Varma

Ağustos ayı boyunca Six Senses Kaplankaya’da konuklarla buluşacak olan Suraj Varma, Ayurveda konusunda ilk eğitimini yüzlerce yıldır nesilden nesile Ayurveda uygulamaları konusunda uzmanlaşan ailesinden aldı. Hindistanın en önemli merkezlerinde sürdürdüğü eğitimi ile özellikle Kerela Karma, Ayurvedik Derin Doku masajı ve Marma detoks konularında uzmanlaşan Varma; stresten arınma ve yenilenme sağlayan Ayurvedik terapileri ile misafirleri bekliyor.

Kim Kosters

Ağrı yönetimi konusunda uzmanlaşan Kim Kosters, 15 Ağustos- 15 Eylül tarihleri arasında Ağrısız yaşam ve fit olmak sanatında misafirlere unutulmaz terapiler sunuyor. Fizyoterapi, Miyofasiyal gevşeme teknikleri, lenf drenaj masajları konusunda uzman olan Kosters, sağlıklı ve ağrısız bir yaşamın ilk adımlarını atmak isteyen misafirleri bekliyor.

Türkiye’de bir ilk olan Holistic Anti-Aging, Weight Management gibi wellness programlarına ek olarak  BODPOD vücut kompozisyonu analizi, Wellness Screening iç oranlarınızı, kalp ritminizi ve hormonların sevyesini ölçebilen uygulamalarıyla Türkiye’nin ve Avrupa’nın en gelişmiş SPA alanına sahip olma özelliği taşıyor. Yoga, Fit, Uyku programları,  Kilo Kontrolü, Detox ve Mind Detox, Boost Immunity, Mind Your Brain, Love Your Heart, Muscle Recovery ve Back Pain Relive gibi programlara ek olarak; Watsu, Dreamcatcher, Emotional Detox gibi bütünsel terapileri Six Senses Kaplankaya’nın 10 bin metrekare üzerine kurulu 38 farklı terapi odasında deneyimleme şansına sahip oluyor.

InHouse Uzmanlar

Dorelal Singh

Muayad Najemeddin

Banu  Alagöz

Narin Deniz Erkan

Ali Maosai

Aşan Kanarya

Misafir Uzmanlar

Kim Kosters ( 15 Ağustos- 15 Eylül)

Suraj  Varma ( 1-30 Ağustos)

Ana Mattos ( 1 Eylül- 30 Eylül)

Dr. Alberto Villoldo ( 27 Eylül- 10 Ekim)