Ülkemiz tüm lezzetleri bir arada

Ülkemiz tüm lezzetleri bir arada

Ülkemiz tüm lezzetleri bir arada
Accor, ’Keşif Mutfağı ‘mottosu ile Türkiye coğrafyasının eşsiz zenginlikteki mutfağının farklı tatlarını birlikte sunan Nefais Restaurant Kayseri’nin kapılarını açtı.

Nefais Restaurant
Novotel Kayseri içinde yer alan “Nefais Restaurant” binlerce yıllık köklü mutfak kültürümüzün ve Anadolu coğrafyasının tadına doyulmaz lezzetlerini keşfetme fırsatını Kayseri’ye de taşıyor.

Nefais Restaurant
Bir Novotel markası olan ‘’Nefais’’, Türkiye coğrafyasını oluşturan 7 bölgenin köklü ve zengin mutfağını, tüm lezzetleriyle bir araya getiriyor.
Nefais Restaurant’’ın çıkış noktası, otellerimizi ziyaret eden yabancı misafirlere, ülkemizin geniş gastronomi ürünlerinden alternatifler sunarak, köklü bir tarihe dayanan mutfak kültürümüzle misafirlerimizi tanıştırmak.

Nefais Restaurant

Kadınlara destek
Tarhana, Beypazarı’nda, Kadayıf Dolması Erzurum’da, Tepsi Mantısı Kayseri’de , ev hanımları tarafından Nefais için özel olarak hazırlanıyor . Kadınların iş hayatındaki çalışmalarını destekleyebilmek adına 4 farklı şehirde kurulmuş olan; ‘’Bursa Saitabat Köyü Kadınları Dayanışma Derneği’’ ‘’ Malatya Maldi Ana Kadın Kooperatifi’’ Urla Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’’ ve ‘’ Mardin Topraktan Tabağa Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri ‘’ ile iş birliği gerçekleştiriyor.

Nefais Restaurant
Nefais, menüdeki ürünlerde mutlaka kooperatiflerin ürünlerini bulunduruyor. Restoran’da, güveçler Avanos’da, kaseler Ağırnasta, ekmek pişirme taşları Bartın’da yerel zanaatkârlar tarafından el işçiliğiyle yapılıyor.