Pause Dergi, Pause Food

Yeni şube İstanbul’da

Yeni şube İstanbul’da

Geçtiğimiz yaz, Alaçatı’nın yeme – içme ve eğlence hayatına merhaba diyen Korto,  şimdi İstanbul’da yeni şubesini açtı.

Rotasını İstanbul’a çeviren Korto, şehrin en güzel semtlerinden biri olan Kuruçeşme’de kapılarını açtı. Korto Garden & Roof, 09.00’dan itibaren günün her saatinde ayrı bir keyif yaşanan enfes bahçesinde ve saat 15.00’de kapıları açılan, İstanbul boğazının nefes kesen manzarasını sergileyen terasında misafirlerini ağırlıyor.

Kahvaltıdan akşam yemeğine uzanan, oldukça zengin ve bir o kadar da iştah kabartan menüsü ile tüm güne yayılan bir lezzet anlayışına sahip olan Korto İstanbul, şehrin merkezinde ama tamamen doğayla iç içe konumuyla her mevsimin tadını ayrı yaşatıyor.

Ödüllü şefler işbaşında

Lezzetli ve özenli yemekler, işin uzmanından sushi’ler, ülke çapındaki en önemli kokteyl yarışmalarında birçok ödülü bulunan miksolojist Serhat İleri’nin özel kokteyllerini ve tam da aradığınız tarzda, bulunduğunuz ortamın verdiği mutluluk hissini pekiştiren müzikler istiyorsanız hepsi bir arada Korto Garden & Roof’’da sizi bekliyor. Birebir Japon Hükümeti’nden tescilli “Japon Mutfağı Elçisi” sertifikasına sahip Türkiye’deki tek kişi olan, sushi konusundaki uzmanlığı ile bilinen şef Sinan Damgacıoğlu, Korto İstanbul için yarattığı sushi menüsü ile damaktan asla silinmeyen ve uzun zamandır aranılan tatları yaşatıyor.

Bahçe ve teras olarak sabahtan akşama uzanan, her zevke ve her ana uygun tatlar sunan menü ise şef Levent Hoşgör’e emanet… Uzun yıllar İstanbul’un en popüler mekanları ve yurt dışındaki işleri ile gastronomi alanında önemli lezzet deneyimleri sunan şef Levent Hoşgör, her damak tadının keyif alacağı şekilde tasarladığı Korto İstanbul menüsü ile yepyeni müdavimler yaratıyor.

Adres: Kuruçeşme Mah. Muallim Naci Cad. Öksüz Çocuk Sok. No:7

Beşiktaş / İstanbul