20 soruda ben Arzu Maliki

20 soruda ben Arzu Maliki

20 soruda ben Arzu Maliki

1-Savurganlık yaptığınız olur mu? Hayatınızda havalı gösterişli ama “bu benim ilk savurganlığım” diyebileceğiniz ne var?

Ne kadar çok kontrollü bir insan olsam da tabi ki insanlık hali savurganlık yaptığım zamanlarda oldu ve oluyor. Bilindiği gibi alışveriş kadınların zayıf noktası ve benimde alışverişte ipin ucunu kaçırdığım durumlar oldu ve oluyor. Özellikle yurtdışına çıktığım zaman, tatillerde, kendimi tutamayıp savurganlık yapabiliyorum.

2-Kendinizle yüzleşir misiniz?

Kendimle yüzleşirim hem de çok… Özellikle bir yanlış anlaşılma olduğu zaman önce kendime öz eleştiri yapar ve kendime çok yüklenebilirim. Birçok yakınım bu özelliğimden dolayı kendime haksızlık yaptığımı söyler. Aşırı hümanist bir kişilik olduğum insanları severim ve kimseyle uzun süre küs kalamam.

3-Keşke yapsaydım dediğiniz bir şey oldu mu? Ne için düşündünüz?

Doğrusunu söylemek gerekirse keşke yapsaydım dediğim çok önemli bir konu olmadı. Altıncı hissim çok kuvvetli olduğu için olumsuz veya olumlu şeyleri önceden algılayabiliyorum ve ona göre gardımı alırım ve sonunda herşey hissettiğim gibi çıkar. Fakat biraz işkolik bir insan olduğum için bazen işi 2’inci plana koyup, hayattan biraz daha zevk almalıyım diye düşündüğüm de oluyor.

4-İnsanlar üzerinde nasıl bir etki bıraktığınızı düşünüyorsunuz?

İnsanlar üzerinde olumlu bir etki bıraktığımı düşünüyorum, televizyonda röportaja gelen konuklar bile onları rahatlattığımı ve benle daha rahat konuştuklarını söylerler. Kendim gibi güler yüzlü insanları severim. Somurtuk ve negatif insanlara tahammülüm yok diyebilirim.

5-Size bile garip gelen bir huyunuz var mı?

Bazen çok detaycı ve mükemmeliyetçi olabiliyorum ve bu da beni yoruyor. Kendimi biraz daha akışa bırakmam gerektiğini düşünüyorum ama tabi uygulamakta zorlanıyorum. Huylu huyundan vazgeçmiyor.

6-Neyi romantik bulursunuz?

Aşırı romantik bir insanım ve çok küçük şeylerde bile romantikleşe bilirim sanırım yengeç burcu olduğum için biraz da sulu göz… Sevdiğim insanların bana ilgi göstermesi ve beni düşünmeleri ve bunları hareketlerine yansıtmaları romantik olmam için yeterli. Şekilciliğe değil, duyguların hareketlere dökülmesini önemserim.

7-En çok neyi harcıyorsunuz, giysi, parfüm veya başka herhangi bir şey?

Şu anda en çok kolonya ve maske harcıyorum. Ama normal zamanda en çok kozmetik ürün harcıyorum, krem ve makyaj malzemesi gibi…

8-En büyük, en tuhaf korkunuz nedir?

En büyük korkum, küresel ısınmadan dolayı tabiatın bozulması, hayvanların neslinin tükenmesi ve bundan dolayı insanlığın başına gelecek olan şeyler… Biraz bilim kurgu gibi oldu ama en büyük korkum ve endişem bu.

9-Sınırsızca yaptığınız bir şey var mı?

Sevdiklerime yapabileceklerim sınırsız… Ve Dünya’da yardıma muhtaç insanlara da elimden geldiğince sınırsız yardım edebilirim. Dediğim gibi hümanisttim ve insanları seviyorum.

10-Ünlü biri olmak sizce nasıl bir durum?

Ünlü biri olmak tabi ki güzel birşey ama sonuçta hepimiz insanız ve teoride hiç birşey değişmiyor, herkes eşit. İnsanların beni dışarıda tanıyınca gülmeleri ve konuşmak istemeleri hoşuma gidiyor.

11-Ünlülerin etkileyici olduğuna inanıyor musunuz?

Bazı ünlülerin bir enerji yaydığını ve etkili olduğunu düşünüyorum. Ve yine bazı ünlülerin diğer insanlara esin kaynağı olmak için bu hayata geldiğini ve pozitif elektrik aşıladıklarını düşünüyorum.

12-Aksanını iyi bildiğiniz başka hangi dilde konuşuyorsunuz?

Fransızcam övünmek gibi olmasın bir Fransız gibidir. Okul için küçük yaşta Fransa’da kaldım ve tabi yarı Fransız oldum. Onun dışında İngilizce ve İspanyolca da biliyorum. Dile yatkınlığım çok vardır. Başka diller de öğrenmeyi düşünüyorum.

13-Hayatta yedek planlarınız var mıdır?

Özel hayatımda yedek planım yoktur. Her şey olacağına varır. Ama iş’te tabi ki B planım vardır.

14-Şuan da sizinle ilgili; benim ve hiç kimsenin bilmediğim bir şeyi bana söyleyebilir misiniz?

Söyleyemem yoksa herkes bilmiş olur. Heyecanlanmıyor ve sakin gibi gözüksem de aslında çok heyecanlanırım.

15- Süper gücünüz olsaydı ne yapmak isterdiniz?

Süper gücüm olsa bütün yardıma muhtaç ve mazlum insanları korumaya alırdım. Hayvanları korurdum.

16-Kahramanlarınız var mıdır?

Kahramanım bir çizgi roman kahramanı “Batman”

17-Hayattaki altın kuralınız nedir?

Hayatta altın kuralım her zaman iyi düşün iyi ol…

18-Yemek yapar mısınız? Yapabildiğiniz en güzel yemek nedir?

Yemek yaparım ama öyle zor yemekler değil. Mesela baklava yapamam. Ama diğer her zaman tükettiğimiz yemekleri yaparım. Gerçi iş temposundan dolayı pek vaktim olmuyor, fakat elimin lezzetli olduğunu söylerler.

19-Hangi şehri sever ve yaşamak istersiniz? Ve neden?

İstanbul’u çok seviyorum ve vatan aşığı bir insanım. İstanbul dışında ise Paris ve New York yaşayabileceğim favori şehirlerim. Paris romantikliği ile beni çeker ve tarihte tur attırır. New York’un ise temposunu ve hızlı hayat akışını seviyorum.

20-En sevdiğiniz yâda maceralı tatili nerede geçirdiniz?

Wowww seyahatlerde çok macera yaşamış bir insanım… Ama bir keresinde yanımda iki arkadaşımla beraber deniz yoluyla Sardunya Adası’ndan Korsika’ya geçiyorduk. Fakat fırtınalı bir gündü ve dalgalar da arşa ulaşıyordu. Çok büyük batma tehlikesi geçirdik ve tabi ki 1 saat boyunca dalgalarla boğuştuk. Hiç unutamadığım bir anımdır. Korsika’ya vardığımda toprağı öpmüştüm.