Almanya'nın en popüler turistik yerleri

Almanya’nın en popüler turistik yerleri

Almanya’nın en popüler turistik yerleri

Almanya’da tatil yapmanın özünü tarih, kültür ve doğal güzellik belki de en iyi şekilde tanımlar. Birçok tarihi şehri ve küçük kasabaları ile birlikte çok sayıda orman ve dağ ile eşsiz bir yer. Nerelerim mutlaka gezmeliyim derseniz, seçmesi çok zor.

Gezmek ya da sanatı deneyimlemek isteyenler Münih, Frankfurt ya da Hamburg gibi metropollere yönelmelidir. Eğlence aktiviteleri arayanlar için Bavyera Alpleri, Kara Orman veya Ren Vadisi gibi yerleri ziyaret etmeyi düşünün.

Berlin’in Brandenburg Kapısı

Atina’daki Akropolis’i örnek alan ve 1791’de Kral II. Frederick William için inşa edilen Berlin’in Mitte semtindeki anıtsal kumtaşı Brandenburg Kapısı, şehrin ilk Neoklasik yapısıydı. Üstüne tünemiş zafer tanrıçasını taşıyan dört atlı muhteşem savaş arabası Quadriga da dahil olmak üzere 26 metrelik etkileyici bir yüksekliğe sahiptir.

Kuşkusuz Berlin’in en ikonik yapısı, bugün gördüğünüz görkemli yapının İkinci Dünya Savaşı sırasında ciddi şekilde hasar gördüğüne ve bir zamanlar kötü şöhretli Berlin Duvarı’nın bir parçası olduğuna ve birkaç on yıl boyunca Berlin’in Doğu ve Batı olarak bölünmesinin simgesi olduğuna inanmak zor.

Almanya'nın en popüler turistik yerleri

Köln Katedrali (Kölner Dom)

Yüksek Köln Katedrali (Kölner Dom) – St. Peter ve St. Mary Katedrali – Ren Nehri kıyısında yer alır ve şüphesiz Köln’ün en etkileyici simgesidir. Avrupa’nın en büyük katedrallerinden biri olan Yüksek Gotik mimarisinin bu şaheseri 1248’de başladı ve Orta Çağ’ın en iddialı bina projesiydi.

Almanya'nın en popüler turistik yerleri

Kara Orman (The Black Forest)

Karanlık, sık ağaçlıklı tepeleriyle güzel Kara Orman, tüm Avrupa’da en çok ziyaret edilen yayla bölgelerinden biridir. Ren Nehri’ne dik bir şekilde iner, doğuda ise yukarı doğru Neckar ve Tuna vadilerine doğru daha yumuşak bir eğimle iner. Popüler noktalar arasında Almanya’nın en eski kayak alanı olan Todtnau, muhteşem Baden-Baden spa tesisleri ve çekici Bad Liebenzell tatil beldesi yer almaktadır.

Almanya'nın en popüler turistik yerleri

Nihai Masal Şatosu (Neuschwanstein)

Ammergau ve Allgäu Alpleri ile popüler bir dağ beldesi ve kış sporları merkezi arasında yer alan şirin Füssen eski şehri , Avrupa’nın en ünlü (ve pitoresk) kraliyet kalelerinden biri olan Neuschwanstein Şatosu’nu keşfetmek için iyi bir başlangıç ​​noktasıdır.

Bavyera Kralı II. Ludwig, Walt Disney’in ünlü tema parkı kalelerine ilham kaynağı olan bu çok kuleli ve siperlerle çevrili fantastik kaleyi 1869-86 yılları arasında inşa etti.

Almanya'nın en popüler turistik yerleri

Berlin Duvarı

Tam olarak en pitoresk yerler olmasa da, Berlin Duvarı veya ondan geriye kalanlar Berlin’e gelen herhangi bir ziyaretçinin görmesi gereken cazibe merkezlerinden biridir. 1961’de inşa edilen duvar, İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra var olan Soğuk Savaş zihniyetinin en görünür tezahürüydü ve 1990’da yıkıldığında yaklaşık 155 kilometre genişledi.

Almanya'nın en popüler turistik yerleri

Ren Vadisi

Ren sadece Avrupa’nın en önemli suyolu değil, aynı zamanda en güzelidir. Toplam uzunluğu 1.320 kilometre olan bu muhteşem nehir, İsviçre’den Almanya üzerinden Hollanda’ya kadar uzanır.

Almanya’da bu görkemli nehrin tadını çıkarabileceğiniz pek çok yer olsa da, UNESCO Dünya Mirası Alanı olarak belirlenen güzel Yukarı Orta Ren Vadisi bölümü, muhtemelen turistlerin ziyaret etmesi gereken en popüler yer. Burada, genellikle dramatik olan 65 kilometrelik nehir şeridi, 40’tan fazla kaleye ve hepsi de nehir gezisi veya arabayla keşfedilmeyi bekleyen yaklaşık 60 pitoresk ortaçağ kasabasına sahiptir. Ren Vadisi maceranıza başlamak için harika bir yer mi arıyorsunuz? Bacharach vadisine girmeden önce nehrin derin bir geçidi kestiği tarihi Bingen kasabası, başlamak için iyi bir yerdir.

Almanya'nın en popüler turistik yerleriBerlin’in Müzeler Adası

Berlin’in dünyaca ünlü Museumsinsel’i veya Müze Adası, Spree Nehri ile nehirden 400 metre uzunluğunda bir kanal olan Kupfergraben arasında yer alır. Bu mükemmel cazibe, şehrin en eski ve en önemli müzelerinin çoğunu içerir. Kraliyet hazinelerinin sergilendiği bir yer olarak 1830’da inşa edilen Eski Müze’dir. Kısa bir süre sonra, müzenin arkasındaki arazi sanat ve “antik bilgi” için ayrıldı.

Almanya'nın en popüler turistik yerleri

Münih’in Marienplatz’ı

Almanya’nın üçüncü büyük şehri olan Münih (ya da Almanca’da München), maceraperest gezginlere sunabileceği çok şey var. Bavyera eyaletinin başkenti, kökleri burada bir manastırın kurulduğu 12. yüzyıla kadar uzanıyor.

Ortaçağ mızrak dövüşü turnuvalarını izlemek için toplandığı büyük meydan olan Marienplatz vardı. Bu uçsuz bucaksız meydan, bugünlerde hala insan kalabalığını çekiyor, ancak farklı nedenlerle: Gezi için ya da muhtemelen square’in popüler kafe ve restoranlarından birini ziyaret etmenin keyfini çıkarmak ya da benzersiz butik mağazalarında alışveriş yapmak için buradalar.

Almanya'nın en popüler turistik yerleri

Bamberg ve Bürgerstadt

Bamberg, nehrin ikiye ayrıldığı Regnitz vadisinde yer almaktadır. Bu eski imparatorluk şehri, Yukarı Frankonya’nın en önemli şehridir ve Almanya’nın birçok büyüleyici eski kentinden en iyi korunmuş olanlarından biridir. Ayrıca yürüyerek keşfetmek için en iyi yerlerden biridir. Yürüyüş turunuz, 13. yüzyıldan kalma katedrale ve Michaelsberg’in eski Benedictine manastırına ev sahipliği yapan eski piskoposluk bölgesinde başlamalıdır.

Almanya'nın en popüler turistik yerleri

Zugspitze Masifi

Wetterstein sıradağlarının bir parçası olan Zugspitze masifi, Almanya ve Avusturya arasındaki sınırın üzerinde yer alır ve sarp vadilerle çevrilidir. 2.962 metre yükseklikteki doğu zirvesi yaldızlı bir haçla taçlandırılmıştır ve Bayerische Zugspitzbahn , dişli bir demiryolu veya teleferik ile ulaşılabilir.

Almanya'nın en popüler turistik yerleri

Rügen Adası

Rügen, Alman Baltık adalarının en büyüğü ve en güzelidir. Almanya’nın geri kalanından Strelasund tarafından ayrılmış, anakaradaki Stralsund kasabasına bir geçitle bağlanıyor. Burada, nadir beyaz kuyruklu kartallar da dahil olmak üzere burada bulunan dikkate değer türlerle, vahşi yaşamıyla doğa severler arasında popüler olan Jasmund Ulusal Parkı’nı bulacaksınız.

Almanya'nın en popüler turistik yerleri

Königssee (Kral Gölü)

Güzel Bavyera Gölü Königssee, Almanya’nın Berchtesgadener Land olarak adlandırılan bölgesinin en güzel güzellik noktalarından biridir. Kral Gölü olarak da bilinen Salzburg yakınlarındaki bu bölge, geniş parkur ağı sayesinde bir yürüyüş (ve bisiklet) cennetidir.

Almanya'nın en popüler turistik yerleri

Rothenburg ob der Tauber

Eski Frankonya imparatorluk şehri Rothenburg, Almanya’nın ünlü romantik yol turist rotası üzerinde ziyaret edilecek en çekici yerlerden biridir. Bu tamamen korunmuş, resim mükemmelliğindeki ortaçağ kasabası, sonsuz bir çekicilik sunuyor. Rothenburg ob der Tauber’de yapılacak en popüler şeylerden biri bir yürüyüş turuna katılmak.

Almanya'nın en popüler turistik yerleri

Sanssouci Parkı ve Sarayı, Potsdam

1744 ve 1756 yılları arasında tasarlanan Muhteşem Sanssouci Parkı, Potsdam Rokoko’nun en ünlü örneği olarak kabul edilir. Büyük Frederick’in kişisel etkisini yansıtan parkta güzel bir Barok çiçek bahçesi, 3.000’den fazla meyve ağacı ve çok sayıda sera bulunmaktadır. Pek çok sanat eserinin bulunduğu Resim Galerisi başta olmak üzere birçok park binası da keşfedilmeye değer.

Almanya'nın en popüler turistik yerleri

Insel Mainau: Konstanz Gölü’nün Çiçek Adası

Güzel Konstanz Gölü’ndeki muhteşem Çiçek Adası Insel Mainau, 110 dönümlük bir alanı kaplar ve yarı tropikal ve tropikal bitki örtüsüyle dolu güzel parkları ve bahçeleriyle birçok ziyaretçiyi kendine çeker. Adaya ulaşım tekneyle ya da onu anakaraya bağlayan bir yaya köprüsüyle sağlanır.

Almanya'nın en popüler turistik yerleri