Bu kış Meksika çorbaları ile ısınacağız

Bu kış Meksika çorbaları ile ısınacağız

Bu kış Meksika çorbaları ile ısınacağız

Şehrin Meksikalısı Ranchero, hem lezzetli hem de bağışıklığı güçlendirici çorbalarıyla içinizi ısıtacak. Mekanın mönüsünde üç farklı Meksika çorbası bulunuyor. Caldo de Pollo, Sopa de Frijol ve Sopa de Tortilla. Telaffuzları zor olabilir ama her biri damak çatlatan türden çorbalar bu kış favoriniz olacak.

Caldo de Pollo

Ranchero’nun özel baharat karışımlarıyla beraber yaklaşık dört saat kısık ateşte pişirilerek hazırlanan tavuk etinin, soğan, maydanoz, kişniş, totopos, avokado, ince kıyılmış marul ve turp ile servis edildiği Caldo de Pollo, içinde sağlık ve lezzet barındırıyor.

Sopa de Frijol

Geleneksel kremalı ve peynirli Meksika fasulye çorbası Sopa de Frijol ise mekanın en klasik lezzeti. Soğan, sarımsak ve kapya birlikte yağda kavrulduktan sonra içine daha önce haşlanmış fasulyeler atılıp, kereviz sapı, tavuk suyu, karabiber ve kimyon eklenerek hazırlanan çorba, soğuduktan sonra mikserde çekilerek sunuluyor.

Sopa de Tortilla

Yemeklerinde orjinal tariflerden ödün vermeyen Ranchero, mönüsündeki pek çok lezzetle birlikte servis edilen tortilla ekmeklerini, Meksika’dan özel olarak getirilen makinelerde günlük ve taze olarak hazırlıyor. Mekanın buğday ve mısır unundan üretilen tortillaları,  geleneksel Meksika çorbası Sopa de Tortilla’ya da başarıyla eşlik ediyor.