Dubai 7 Temmuz'dan kapılarını turistlere açılıyor

Dubai 7 Temmuz’dan kapılarını turistlere açılıyor

Dubai 7 Temmuz’dan kapılarını turistlere açılıyor

BAE vatandaşlarının, BAE’de ikamet edenlerin ve turistlerin yurt dışı seyahatlerini kolaylaştıracak ve Dubai’yi 7 Temmuz’dan itibaren iş ve eğlence amaçlı ziyaretçilere açacak olan en güncel havayolu seyahat protokollerini uygulamaya koyuyor.

Emirates, seyahatin her adımında, tüm müşterilere maske, eldiven, el dezenfektanı ve antibakteriyel mendilden oluşan ücretsiz hijyen kitleri dağıtılması dahil, kapsamlı bir dizi tedbir uygulayarak müşterilerinin ve çalışanlarının hem yerde hem de havada güvende olmasını sağlıyor. Bu tedbirler ve her bir uçuşta sunulan hizmetlerle ilgili daha fazla bilgi için aşağıdaki adresi ziyaret edebilirsiniz:

Müşterilere seyahat kısıtlamalarının devam ettiğini hatırlatırız. Yolcular ancak varış ülkelerindeki uygunluk ve giriş kriteri şartlarına uydukları takdirde uçuşlara kabul edilecektir. Detaylı bilgi için lütfen aşağıdaki adresi ziyaret edin: https://www.emirates.com/tr/turkish/help/our-current-network-and-services/. Dubai’ye gelecek ziyaretçiler konaklama süreleri boyunca Covid-19 hastalığını kapsayan uluslararası bir sağlık sigortası poliçesine sahip olmak zorundadır. Dubai’ye gelecek yabancı ziyaretçilere yönelik giriş şartları ile ilgili daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Vize İşlemleri: Türkiye’den Dubai’ye uçan tüm yolcuların;

  • Sağlık beyan formu (Yazdırılıp doldurulması gerekmektedir.)
  • Karantina taahhüt formu (Yazdırılıp doldurulması gerekmektedir.)
  • Seyahat tarihinden 96 saat önce verilen PCR testinin kopyası
  • Vize geçerlilik süresi boyunca geçerli sağlık sigortası belgelerinin tamamlanması ve yolcuların yanında olması gerekmektedir.

BAE vatandaşları ve BAE’de ikamet edenler: Dubai’ye dönüş yapacak olan vatandaşlar en güncel şartları aşağıdaki adresten kontrol edebilirler: https://www.emirates.com/tr/turkish/help/flying-you-home/