LoftElia Restaurant Bodrum Loft’da

LoftElia Restaurant Bodrum Loft’da

Akfen Holding tarafından ‘modern köy’ temasıyla Bodrum’un en yeni turizm tesisi olarak Temmuz ayıyla birlikte tatilcileri ağırlamaya başlayan Bodrum Loft’un içerisinde yer alan LoftElia Restaurant kapılarını açtı.

İstanbul Karaköy’de müdavim kitlesi yaratan Mürver Restaurant’ın şefliğini de eşzamanlı olarak yürüten Yılmaz Öztürk’ün elinden günlük değişen menüde yerel tatların doğal ürünlerle hayat bulduğu LoftElia Restaurant, eşsiz manzarasıyla unutulmayacak bir akşam yemeği için konuklarını bekliyor.

LoftElia Restaurant’ın başında, aynı zamanda İstanbul Karaköy’de eşsiz lezzetleriyle önemli bir müdavim kitlesine sahip Mürver Restaurant’ı da eşzamanlı olarak yöneten Şef Yılmaz Öztürk bulunuyor.

Yılmaz Öztürk’ün Ege ve Akdeniz mutfağında yerel tatları doğal ürünlerle buluşturduğu LoftElia’nın menüsünde atıştırmalık ve paylaşımlı başlangıçlarına açık ateş ve taş fırından et, makarna ve tatlı lezzetleri eşlik ediyor.

Günlük menü;

LoftElia Restaurant’ın menüsünde atıştırmalık ve paylaşmalı seçenekler öne çıkarken, elde edilen taze ürünlere göre menü günlük sürekli olarak yenileniyor.

LoftElia’nın ilk menüsünde Enginar & Bottarga, Tatlı Patates, Levrek Marine, Humus & Kuru Et, Semizotu Salatası misafirlere servis ediliyor.

LoftElia’nın ana yemek kısmında açık ateşte közlenmiş yaz sebzeleri salatası ile sunulan Ahtapot Izgara, odun ateşinde kabak çiçeği, balık kemiği sosu ile Sinarit & Kabak Çiçeği ve közlenmiş sebzeler ile ağır ateşte pişirilmiş dana ilik Antrikot Izgara misafirlere sunuluyor.

Trüf ve Porçini Mantarlı Risotto ile Linguine Makarna & Istakoz Dilimleri de et seçeneklerine eşlik ediyor.

Tatlı kısmında ise Ilık Çikolatalı Kek ve Keçi Sütü Dondurma var.

Adres: LoftElia Restaurant Bodrum Loft -Göltürkbükü, Bodrum/Muğla (0530) 077 75 65